• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал
  » Психологія діяльності та небезпеки деструктивних сект

  Психологія діяльності та небезпеки деструктивних сект

  --- 28-11-2011, 13:10 974

  Сектознавці і психологи б'ють тривогу: релігійні організації, яких «офіційні Церкви» називають сектами, розвиваються величезними темпами, причому особливий наплив неофітів в їх ряди спостерігається в кризу. Прикро стверджувати той факт, що в Україні реєструють організації, які мають невиразні віровчення. Технології у них такі: щоб утримати людину, «наставники» переконують його, що їм він дуже потрібний. Наприклад, можуть захопитися тим, яка у людини колекція марок, як він чудово грає на гітарі і в той же час поспівчувати, що вдома його «пиляє» дружина, а дитина вчиться жахливо в школі чи в університеті.

  Відомий в православних кругах України сектознавець, доцент київської Духовної семінарії Віктор Чернишев, називає секти раковою пухлиною суспільства. «Секти - це насправді форма самореалізації пасторів, полігон для відробітку різних психологічних методик, і, звичайно, фінансовий прибуток - адже прихожани закладають свої квартири в банки, а гроші віддають наставникам! У сектах використовують прищеплення фобій, контролюють свідомість прихожан і зомбують людей. Заманюють людину, користуючись її пригніченим станом, наприклад через смерть близької людини, хвороби, втрати роботи або неподіленої любові. Вирвати людину з такого середовища складно, а якщо це і вдається, то спочатку вона є подібною до наркоманів. Часто вчорашні сектанти без звичного оточення закінчують життя самогубством або втрачають розум.

  Отож, як врятувати особу, що піддалась впливу та перебуває в секті?

  «Ознаки вступу - сумнівна література із зображенням окультних символів, цитування Біблії у відповідь на буденні питання, різка зміна поведінки (наприклад, людина стає замкнутою і перестає брати участь в сімейному житті, також може стати агресивною і вперто намовляти рідних, намагаючись привести їх в секту), міняється манера одягатися - або ретельно стежити за собою, чого раніше не було, або стає байдужою до того, що одягає», - пояснює доцент Чернишев. Віра Тимченко - психолог, яка працює з жертвами таких організацій, говорить, що в секти часто йдуть через те, що в сім'ї порушені взаємини. За словами експертів, секти «беруть» тим, що створюють відчуття потрібності і любові.

  Тому спершу вкрай важливо розібратися, де першоджерело. Не можна йти на конфлікт. Необхідно дати рідній людині зрозуміти, що вона потрібна удома, що про неї турбуються, доводити це і словами, і вчинками. Потім треба навести довідки про ту організацію, в якій вона перебуває, і знайти людей, які з неї вийшли, зрозуміти, як їм це вдалося. Важливо створити вдома таку атмосферу, в якій рідна вам людина почувала б себе краще, ніж в секті. Тоді є шанси, що вона вважатиме секту для себе непотрібною.

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Важкі питання. Чому католики вшановують святих і їх мощі?

  Шлюб - одне з найболючіших випробувань?

  Знайомство і перше побачення: підводні камені

  Я тобі - ти мені....

  Новий погляд на побачення

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні