• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Світло від свічки освітлює нам дороги життя

  --- 28-11-2011, 13:13 1631

   

  Світло від свічки освітлює нам дороги життя

  Палаюча свічка – це символ Христа, Божественного Світла, Церкви, благодаті, віри, духовної радості, благочестя. Це видимий знак, що виражає нашу гарячу любов до того, кому або за кого вона ставиться. І якщо немає цієї любові та благоговіння, то свічки не мають ніякого значення, тоді наша жертва є марною. Під час кожного Богослужіння в церкві засвічують свічки. Вони призначені не лише для того, щоб освітлювати приміщення. Бо навіть якщо служба правиться вдень, коли світла доволі, все одно запалюють свічки. Свічки символізують теплоту наших молитов, сердечне покаяння за наші гріхи. Вони горять в різних місцях церкви. Часто ми думаємо, що як поставили свічку, то виконали свій обов’язок , стали чистими та праведними, - начебто свічка може вимолити й умилостивити за нас Бога. А натомість ми повинні більше часу присвятити спілкуванню з Господом, свічка тоді служитиме добрим засобом зосередження нашої уваги в молитві про одержання Його благодаті, допомогу зміні нашого життя, очищення від пристрастей. Неодноразово роблячи гріхи, ми немовби хочемо свічками відкупитися від заслуженого покарання. А мали б натомість принести щире покаяння, сльози жалю і намір виправитись, про що б і засвідчила поставлена нами свічка.

  Церковні свічки відіграють дуже важливу роль. Вони символічно виражають вчення Церкви, три свічки представляють Трійцю,а сім свічок – сім дарів Святого Духа. Свічки по обидва боки від хреста на вівтарі означають подвійну  природу Христа людську й божественну; великодня свічка символізує воскреслого Христа.

  Але потрібно пам’ятати, що свічка – це лише доповнення до нашої молитви, свідчення нашої щирості та любові до тих, за кого молимось. Без любові до Господа, до ближнього, без виконання Його заповідей – не потрібні наші свічки Богові. А більше – гріхом є використовувати ці символи Світла Божого та Його любові у справах, які не є Божими: ворожіння, чарах, замовляннях тощо.

  На свято Стрітеня, в день, коли праведний Симеон назвав Христа Світлом, у церквах освячуються свічки, які називають «громничними». Їх запалюють вдома під час якоїсь небезпеки, бурі, грому, молячись Господу, щоб охоронив від нещастя і вислухав наші благання.

  Інколи ми ставимо свічки за здоров’я людей, а самі не молимось за них, ніби це має робити поставлена свічка. Пам’ятаймо, що горіння нашого серця цінується Богом більше, ніж свічка, що горить. Адже наше духовне життя, участь в богослужінні, не обмежуються свічкою. Вона не звільнить від гріхів, не з’єднає з Богом, не дасть сил до невидимої боротьби. Так, свічка є повна символічного значення, але рятує нас не символ, а суть, якою є Божественна благодать. Отож, молімося до Господа при цьому божественному символі Його Світла – і отримаємо від Нього ті ласки, яких щиро будемо просити. Нехай же наші душі палають вогнем віри, наче гніт у свічці, нехай наша людська воля буде, як віск перед волею Божою!

  Оксана Гаврилів

   

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Змінив: отець Дмитро з причини: граматика

  Схожі новини

  Пастирське послання Блаженнішого Cвятослава з нагоди Року віри

  Адвент — час приготування до Різдва

  Як відрізнити смертний гріх від повсякденного?

  26 листопада - День памяті жертв голодоморів в Україні

  Звернення Преосвященного Владики Тараса Сеньківа до духовенства, чернецтва та мирян Стрийської єпархії

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні