• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал
  » » » Офіційний комунікат Виборчого Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви

  Офіційний комунікат Виборчого Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви

   

   

   

   

  Виборчий Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, зібраний у Львові-Брюховичах, 21–24 березня 2011 року, відповідно до приписів Кодексу Канонів Східних Церков та Партикулярного Права Української Греко-Католицької Церкви, обрав Верховним Архиєпископом УГКЦ Преосвященного Владику Святослава (Шевчука).  Святіший Отець Венедикт XVI потвердив і поблагословив вибір Преосвященного Владики Святослава згідно з рішенням Виборчого Синоду Єпископів УГКЦ від 23 березня 2011 року.


  Обраний Глава УГКЦ склав перед Синодом Єпископів визнання віри та обітницю вірно виконувати свій уряд.

  Введення Блаженнішого Святослава на престол Верховного Архиєпископа Києво-Галицького відбудеться у Києві в неділю, 27 березня, під час Архиєрейської Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Цією Літургією, яка розпочнеться о 10.00, офіційно завершиться виборчий Синод Єпископів УГКЦ.  Архиєпископ Ігор (Возьняк) виконуватиме уряд Адміністратора Української Греко-Католицької Церкви до дня інтронізації нового Глави УГКЦ.

  Владика Ігор, Адміністратор УГКЦ, в імені Синоду Єпископів УГКЦ висловлює щиру вдячність духовенству, монашеству, вірним УГКЦ та всім людям доброї волі, які своїми молитвами підтримували працю Виборчого Синоду.


  Учасники Виборчого Синоду

  У роботі Виборчого Синоду, на якому головував Адміністратор УГКЦ Архиєпископ Ігор (Возьняк), взяло участь 40 єпископів УГКЦ з України та з-за кордону (Польщі, Німеччини, Франції, Італії, Англії, США, Канади, Бразилії, Аргентини та Австралії). Усі єпископи, які силою права мали важкий обов’язок прибути на Синод, взяли в ньому участь. Окрім цього були присутніми 5 єпископів-емеритів. Відсутніми були 11 членів Синоду.


  Процедура голосування

  Голосування відбувалося за наперед прийнятою і затвердженою Процедурою та Регламентом, відповідно до норм Кодексу Канонів Східних Церков та Партикулярного права УГКЦ.

  Учасники Синоду, як рівно ж увесь технічний персонал, склали урочисту присягу про нерозголошення таємниці. Упродовж усіх днів праці Виборчого Синоду його учасники залишалися в Реколекційному центрі, не приймали відвідувачів і не спілкувалися з зовнішнім світом.


  Молитовний супровід Виборчого Синоду

  Від першого моменту скликання Виборчого Синоду Адміністратор Церкви Архиєпископ Ігор (Возьняк) звернувся до усіх вірних УГКЦ з закликом до молитви за успішне проведення Виборчого Синоду. Молитва творилася як під час богослужінь в храмах, так і приватно.

  У рамках безпосередньої підготовки до виборів, 20 березня, владики присвятили день для молитви і духовної застанови. Духовні науки цього дня учасникам Синоду проповідував о. д-р Борис Ґудзяк, ректор Українського католицького університету.

  20 березня о 9.00 в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові було відслужено Архиєрейську Божественну Літургію, яку очолив Адміністратор УГКЦ Архиєпископ Ігор. Після Літургії Синодальні Отці зійшли до крипти Святоюрського собору, де при гробах великих Митрополитів – Слуги Божого Андрея (Шептицького), Патріарха Йосифа (Сліпого) та інших первоієрархів УГКЦ просили їхнього заступництва перед Богом для успішного проведення Синоду.

  Молитва, спільна і приватна, постійно супроводжувала синодальні засідання. День владики розпочинали із відправи Утрені та Першого часу. Перед обідом усі молилися Шостий час, перед вечерею – Вечірню, а у середу і п’ятницю – Літургію Напередосвячених Дарів. На завершення ранішнього богослужіння заздалегідь визначені владики виголошували духовну науку.

  У суботу, 26 березня, за традицією, владики під час Божественної Літургії пом’януть усопших Архиєреїв УГКЦ.


  Біографія Преосвященного Владики Святослава (Шевчука)


  Владика Святослав (Шевчук), Апостольський Адміністратор єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі, народився 5 травня 1970 року у м. Стрию Львівської обл. У 1991–1992 роках навчався у Центрі філософсько-богословських студій «Дон Боско» у м. Буенос-Айресі (Аргентина), а у 1992–1994 роках – у Львівській Духовній Семінарії.

  Дияконські свячення отримав 21 травня 1994 року (святитель Владика Филимон (Курчаба), священичі – 26 червня 1994 року (святитель Блаженніший Мирослав Іван Кардинал Любачівський).

  У 1994-1999 роках навчався у Папському університеті св. Томи Аквінського (Рим, Італія), де здобув докторат з відзнакою Summa cum laude в галузі богословської антропології та основ моральної богослов’ї візантійської богословської традиції.

  У 1999-2000 роках – префект Львівської духовної семінарії Святого Духа.

  У 2000-2007 – віце-ректор ЛДС Святого Духа.

  З 2001 – віце-декан богословського факультету Львівської богословської академії (відтак Українського католицького університету).

  У 2002-2005 – голова секретаріату та особистий секретар Блаженнішого Любомира, адміністратор Патріаршої курії у Львові.

  З червня 2007 – ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа.

  14 січня 2009 року Святіший Отець Венедикт XVI поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви про призначення отця доктора Святослава Шевчука Єпископом-помічником єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина). Новому єпископу уділено титулярний престол Castra di Galba.

  Архиєрейська хіротонія відбулася 7 квітня 2009 року, у день празника Благовіщення Пресвятої Богородиці, в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові. Головним святителем, у присутності Блаженнішого Любомира, був Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, а співсвятителями – Владика Михаїл (Микицей), Єпарх єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі, та Владика Юліян (Вороновський), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький.

  10 квітня 2010 року призначений Апостольським Адміністратором єпархії Покрова Пресвятої Богородиці.

  Владика Святослав вільно володіє такими іноземними мовами: англійською, італійською, іспанською, польською та російською мовами.

   

  Секретаріат Синоду Єпископів
  Української Греко-Католицької Церкви

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Відкриття памятника пароху Перемишлян

  Блаженніший Святослав Шевчук очолить богослужіння у Стрию

  Звернення Преосвященного Владики Тараса Сеньківа до духовенства, чернецтва та мирян Стрийської єпархії

  Часопис "Адонай"... найкращі!

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні