• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал
  » » » Повага до життя, здоров’я, цнотливості, шлюбу та Божого дару плідності

  Повага до життя, здоров’я, цнотливості, шлюбу та Божого дару плідності

  Вперше Одесу, та не вперше Україну відвідав хорватський професор, доктор медичних наук Антуан Лісец. Він присвятив уже близько двадцяти років свого життя людям, лікуючи їхні не тільки тілесні, а й душевні рани. Доктор прочитав вірним УГКЦ Одесько-Кримського екзархату лекцію, в якій висвітлив заперечення проти контрацепції, стерилізації, штучного запліднення, проти будь-якого виду вбивства дітей та проти евтаназії.

  На його думку, в нашому суспільстві існує багато проблем, що ранять сім'ю, душу і призводять до гріха. Ми, християни, володіємо безцінним скарбом - Святим Писанням, де є відповіді на всі питання нашого життя. Наша віра дає Святі Таїнства та заповіді, кожна людина, дотримуючись їх, рятує не тільки себе від хвороби душі, але й хвороби тіла. В теперішній час існує багато небезпечних, непотрібних захворювань та страждань. Християни повинні знати, чому так відбувається і дати відповідь суспільству. Кожна вірна людина має турбуватися не тільки про себе, але й про інших, особливо коли інша людина молода та безпорадна і не може себе захистити, або ж навпаки, стара та хвора, і вже не може зробити цього.

  Таким чином пан Лісец акцентував увагу на кількох питаннях. Перше питання стосується евтаназії. Чи можливо одержати дозвіл на вбивство? Саме формування питання викликає жах. Життя - це безцінний дар Бога людям, ніхто не має права позбавляти його. Добрий господар, коли хворіє його худоба кличе ветеринара, а відповідно кожна хвора людина потребує лікаря. Та сучасне суспільство розучилося турбуватись про ближніх, вірус егоїзму та байдужості вкоренився в багатьох душах. Тому стало легше чекати поки помре нещасна бабуся чи дідусь, аніж надати відповідну допомогу. А в цей момент ніхто не усвідомлює, що фактично порушує Божу заповідь "Не вбий", адже ненадання допомоги це теж вбивство, це пасивна евтаназія. Проблема піклування про осіб похилого віку спричиняється притупленістю співпереживання до людських страждань, вона має бути недопустимою християнською спільнотою.

  Господь створив чоловіка і жінку і дав їм Таїнство Шлюбу. Любов до шлюбу - це дошлюбна чистота. В Європейських країнах молоді люди одружуються досить пізно, Україна теж перейняла цю тенденцію, але це зовсім не означає, що невінчані люди не мають ніяких дошлюбних стосунків. Мало хто замислюється над тим, чим може обернутися для нього таке грішне життя. Шлюб - це дар, до якого варто ставитися з пошаною, та зараз цей дар все більше нівелюється. Україна займає одне з перших місць в світі за захворюванням на СНІД. Це і є один з найжахливіших продуктів нечистого життя. Досить поширена реклама контрацептивів, які нібито вбережуть від будь-якого захворювання, а також «небажаної вагітності». Та ніхто і ніколи не винайде контрацептив, що вбереже людину від гріха нечистоти, а гріх – це СНІД душі!

  Вселенська церква є вчителькою віри і моралі. Вона постійно вчить нерозривності зв'язку, що існує між подружнім актом і зачаттям, під час якого Бог дає новій людині душу. Про це твердять і документи Католицької Церкви: «Casti Conubii», «Humanae Vitae» і «Donum Vitae». Так, смертним гріхом є не тільки вбивство ненародженої дитини, але також і контрацепція, стерилізація і штучне запліднення. Для шлюбу недостатньо закоханості. Ще жодні сімейні стосунки не змогли довго утриматися тільки на одній опорі, тому коли молоді люди вирішили вступити у священні шлюбні відносини, повинні поставити своєму коханому чи коханій кілька запитань. Потрібно перш за все роздивитися моральне обличчя близької вам людини, чи відвідує храм і чи боїться гріха. Проте людині, яка мала багатий сексуальний досвід недостатньо тільки сповідатися. Варто також і перевіритися у медичних закладах. СНІД, сифіліс, хламідія, трихомоніазм - це не просто страшні назви, хвороби, що за ними криються набагато страшніші, тому краще пересвідчитись, щоб кохана людина не принесла у ваш шлюб разом із любов'ю та радістю також біль і страждання. Варто, щоб держава і Церква спільно рекомендували діагностування до шлюбу, щоб бути певним, що він чи вона не вб'є тебе у шлюбі.

  Сили зла поширюють технологію вбивання. Фармацевтичні компанії виробляють незліченну кількість так званих «протизаплідних» засобів, проте жодні таблетки, спіралі чи презервативи не можуть гарантувати жінці, що вона не завагітніє, однак постійна реклама та збільшення їхнього різноманіття на ринку виконують свою місію пропагування розпусного життя. Численні захворювання вказують на бездуховність життя людини, потерпають через це не тільки окремі особи, а й цілі країни. Безбожність, порнографія, розпуста і як наслідок - лідерство в рейтингу серед країн з найбільшою кількістю хворих на СНІД.

  Статистика свідчить, якщо 100 жінок користуються презервативами, то 15 з них кожного року стає вагітними, але в такому випадку існує ще один спосіб позбутися дитини - аборт! Щороку відбувається незліченна кількість таких операцій. Чому люди бояться дітей? Діти - це Божий дар, чому ж ми боїмося Божих подарунків? Стереотипна думка, що чим більше дітей, тим важче їх прогодувати. Але діти мають як і рот, щоб їсти, так само і руки, щоб працювати, і душу, щоб любити батьків і своїх ближніх. Господь дав нам дар плідності з довірою, тому й з довірою ми повинні до нього відноситися. 70% жінок втрачають цей дар через аборти. Мало хто це усвідомлює, а тому вбивства далі продовжуються. Сам Ісус промовляє до дітовбивць: «Що ви зробили одному з моїх братів найменших-те ви мені зробили» (Мт. 25, 40). А нашими найменшими братами чи сестрами є оті маленькі, щойно зачаті діти. Навіть якщо жінка дізналася, що у неї народиться хвора дитина, вона не має права її вбивати, вона все одно людина. А хто дозволив вбивати хворих людей?!

  Церква піднімає таку тему, бо вона повинна говорити правду. Але якими ми були б християнами, якби сказали, що нас це не стосується, тому коли бачимо, що людина перебуває у спокусі вбити свою ненароджену дитину чи вдатися до якогось іншого грішного акту, стримаймо її, подаймо руку допомоги та співчуття.

  Ось, що приїхав донести до кожного доктор Антун Лісец, він буде продовжувати свою велику місію в інших містах України та світу, але Одесу пообіцяв ще відвідати.

   

  Любомира Бойко

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Папа Римський зателефонував жінці, яка відмовилася зробити аборт: «Я буду хрестити твою дитину»

  Як відрізнити смертний гріх від повсякденного?

  Шлюб - одне з найболючіших випробувань?

  Антун Лісець: «Українські жінки не знають, що більшість контрацептивів – це вбивство»

  Чому я вибираю стриманість?

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні