• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Чистота білої лілії

  «Я бачила лілію, яка плавала в чорній болотяній воді. Все навколо прогнило, а лілія залишалася чистою, як ангельський одяг. У темному ставку з'явилися брижі, вони гойдали лілію, але ні плямочки не з'явилося на ній.» (З щоденника Імператриці Олександри Федорівни Романової)

  Мабуть, комусь ця цитата здасться занадто сентиментальною. Що ж, про смаки не сперечаються. Проте розмова у нас сьогодні піде не тільки про красу природи.

  По роботі мені часто доводиться спілкуватися з хлопцями і дівчатами. Як багато ще «білих лілій» серед них - і це в нашому забрудненому ставку! Знайомство з такою молоддю, що зберегла незаплямованою свою душу, я рахую за честь.

  Є тут одна закономірність: цих молодих людей не торкнулася, на щастя, програма «Статеве виховання школярів», не встигли їм «розкрити очі» на вільний секс. Ці 16-річні хлопці і дівчата, по суті, ще діти: вони знаходять задоволення в тому, щоб погойдатися на гойдалках, повалятися в м'якому пухнастому снігу. Дівчина років дев'ятнадцяти після побачення безтурботно засинає, обійнявши улюблену іграшку... Смішно? Не поспішайте посміхатися іронічно: з розвитком у них все гаразд, просто вони не прагнуть забігти вперед, з дитинства стрибнути прямо в дорослість.

  Вони не хочуть, свідомо не хочуть красти у себе час юності, свободи нічим не замулених дружніх взаємин, тілесної і душевної чистоти.

  Але є в природі вітер, який називається самум. Дме він з жаркої пустелі і сам - дуже жаркий, пекучий, згубний для всього живого. Подібна до самуму одна з прикмет нашого часу - вседозволеність в людських відносинах, яку у всі віки іменували просто і різко: розпуста. Вона теж сушить і знищує в душах людей все живе і прекрасне. Ми з вами - свідки гнітючої картини: все зведення основоположних етичних норм, що допомагали людству виживати впродовж чотирьох тисяч років, не скотитися до стану первісної зграї, з легкістю викидається на звалище. Дамбу, що стримувала натиск сексуальної енергії, прорвало, і плоть стала ідолом, що вимагає все нових жертв.

  Розпад духу сучасної людини - так каже про це явище Церква. Чи варто дивуватися, що нас боре епідемія венеричних захворювань, що СНІД загрожує існуванню роду людського як такого, що мільйони дівчаток - самі ще діти - народжують дітей, яких не в силах ні прогодувати, ні виховати, що число абортів обчислюється теж мільйонами. Навіть невіруючі люди погоджуються: свобода сексуальних стосунків обернулася для нас справжнім лихом.

  Виявилось, і статева стриманість до шлюбу, і вірність в шлюбі - не такі вже погані речі. Між іншим, до цих цінностей тепер болісно намагається повернутися Америка, що немало потрудилася, щоб отруїти світ пропагандою сексуальної розгнузданості і насильства. Здається, це буде непросто, і не одне покоління піде, поки зміниться погляд на одну з найважливіших сторін людського буття. Поки що молодь США об'єднується в рух «Цнотливість до шлюбу». Багато з них на власному гіркому досвіді переконалися, що розрекламованого «безпечного» сексу просто не існує, як не існує «безневинного» гріха.

  Справжню безпеку в сексуальних стосунках забезпечує лише взаємна вірність двох людей, що подарували себе один одному на все життя, а тому вільних від ревнощів, від ризику захворіти СНІДОМ або іншою венеричною хворобою. Така єдність називається гарним і високим словом - шлюб.

  Працюючи зі старшою групою дівчаток в московському приймачі-розподільнику для неповнолітніх, я бачу зовсім не білі лілії, а іншу картину. Більшість моїх вихованок, за дуже малим винятком, регулярно живуть статевим життям. Дівчатка мої зазвичай сумні, їх мучать нав'язливі думки про інтимні стосунки, їм нічого не хочеться робити, їм не хочеться жити.

  Серед них великий відсоток заражених сифілісом та іншими венеричними захворюваннями - лікарня завжди переповнена. У цих дітей відняли дитинство! Хіба це не трагедія? А зробили це неблагополучна сім'я, телебачення і горезвісна програма статевого виховання, яким бачать його зараз у нас в країні.

  Ось і підходить до мене дівчинка років тринадцяти, просить показати її психіатрові, благає допомогти їй позбавитися від нав'язливих думок про те, як їй задовольнити статеву потребу. Парадокс в тому, що запитати за її розтління ні з кого. Але не народилася ж вона на світ такою, якою стала до своїх тринадцяти років!

  Багато дівчаток втягнулися в розпусту по незнанню елементарних речей. У моїх вихованок абсолютно спотворені поняття: для більшості з них любов і, як тепер кажуть, секс - синоніми. Їм незрозуміло, що самі по собі статевий потяг і інтимні стосунки, якими б пристрасними вони не були, ніколи не мають з любов'ю нічого спільного. Чому це так - розмова особлива; ми продовжимо обговорення цієї теми в наступному номері газети.

  А поки - повернуся до наших «білих лілій». Їх цнотливість не має нічого спільного з необізнаністю або неуцтвом: вони не гірше за своїх «розкутих» ровесників знають закони людської фізіології, вони живуть в тому ж суспільстві, так само включають телевізор, так само ходять мимо кіосків з порнографічними «відиками».

  Але їм просто нецікаво зводити життя тільки до фізіологічних потреб. У них є чим зайнятися, вони бачать попереду якусь мету, дотримуються певних етичних норм. Вони поважають себе, свою цілісність, вони хочуть по-справжньому полюбити, побудувати справжню сім'ю, яка не звалиться при першому подиху вітру. Вони знають, що щастя їх дітей залежатиме зовсім не від сухих памперсів, а від того, чим будуть наповнені їх душі.

  Білі лілії... Вони завжди приковують погляд, примушують милуватися їх первозданною красою і свіжістю. Вони вселяють надію. А ми, дорослі, кому дороге майбутнє нашої Батьківщини, повинні не дати закидати їх брудом.

  Віра Чернова

  психолог, віце-президент організації «Право на життя і захист»

  Амвон

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Знайомство і перше побачення: підводні камені

  Антун Лісець: «Українські жінки не знають, що більшість контрацептивів – це вбивство»

  Чому я вибираю стриманість?

  Новий погляд на побачення

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні