25 ІСТИН, ПРО ЯКІ ЗНАЮТЬ ЩАСЛИВІ ЛЮДИІноді дивишся на людину – і здається, що жодні хвилювання не торкаються її. Однак чи насправді так? Чи може вона просто  знає цих  декілька нехитрих істин?

У Навечір’я Різдва Христового та Навечір’я Богоявління ми молимося Велике Повечір’я з Литією, на якій благословляється просфора.

Проте що ж ми знаємо про походження просфори? Що символізує цей хліб?

Тут доречно віддалитися від реалій сьогодення та зрозуміти первинну суть просфори як жертви, яку приносять до церкви, а не виносять з неї (і це не обов’язково хліб).

Нік Вуйчич: «Життя можна обіймати і без рук»25 вересня Київ відвідав Нік Вуйчич. Чоловік, який народився без рук та ніг, але став всесвітньо відомим мотиваційним спікером та справжнім символом сили духу. Немов та дзиґа, він постійно рухається по сцені. Віртуозно граючи інтонаціями, спікер розповідає про спробу суїциду у 8-річному віці, а потім вдало розряджає атмосферу жартом та повчальною історією. Зараз він має дружину і дітей. А надихнутись його виступом прийшли тисячі людей. Ми ж вибрали п’ять найяскравіших тез.
ЯК СТАТИ УСПІШНИМ: 5 ПОРАД ВІД БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВАБлаженніший Святослав (Шевчук) очолив Українську греко-католицьку церкву в 41-річному віці, будучи при цьому наймолодшим єпископом УГКЦ. Під час розмови з Tvoemisto.tv Блаженніший дав кілька порад для молоді, як стати успішними людьми та не зупинятись на досягнутому.
 ВечірняЛітургійний день Церкви починається з вечора – таке його ототожнення з початком нового дня пов’язане з біблійним об’явленням про створення світу: "І був вечір, і був ранок: день перший” (Бут.1,5). На старозавітному вівтарі при заході сонця запалювали світильники – символ душі, що горить вогнем віри (Вих. 30,8). Після зруйнування храму цей звичай зберігся в домашній молитві юдеїв і був прийнятий новозавітною Церквою. Коли запалювали свічки або лампади, в християнських домах читалася «світильна подяка». Таким зародилася церковна Вечірня.
Про Різдвяну просфоруНапередодні Різдва – 24 грудня римо-католики під час вечері діляться оплатком (це дуже тонка біла пластинка хліба, зазвичай прямокутної форми, прісна ( виготовлена з незаквашуваного, несоленого тіста), яка випікається з білого борошна та води без додавання дріжджів). А от вірні східного обряду ділять проскуру (просфору). Звідки походить така традиція? Наскільки вона розповсюджена? Як готують просфору, та чи її слід освячувати?
Дорогі в Христі! Разом з усією Вселенською Церквою входимо в благодатний час особливого Святого року, який, за волею Святішого Отця Франциска, триватиме від 8 грудня 2015 року до 26 листопада 2016 року. Цей Рік, який називаємо теж Надзвичайним ювілейним роком, Папа присвятив Божому милосердю.Це час особливих Божих благодатей, пов’язаних із паломництвами до визначних катедральних соборів у всій нашій помісній і Вселенській Церкві, час зцілення ран душі й тіла, повернення до Бога, віднайдення Джерела милосердя. 

Дорогі в Христі!

 

У 2004 році у Зверненні щодо соціально-політичної ситуації в Україні, ми, єпископи Української Греко-Католицької Церкви, наголошували, що позитивний зміст і невідворотність суспільних змін, яких так потребує наш народ, передусім залежать від особистого преображення кожного громадянина, від зміни власного способу мислення і рішучого та радикального вибору на користь добра.

Відбулась хіротонія владики Теодора(Мартинюка)Вперше унікальна історична подія відбулася у всесвітньовідомому Марійському духовному центрі «Зарваниця», де 21-22 травня звершено хіротонію єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Теодора Мартинюка.
7 травня 2015 року, в м. Жидачів на Львівщині відбудеться ІV єпархіальний турнір з міні-футболу серед священнослужителів Стрийської єпархії УГКЦ. Змагання присвячені 150-тій річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького. Організатором змагань є комісія «Справедливість і мир» Стрийської єпархії.
Попередня сторінка Наступна сторінка
1 2 3 4 5 6

Оголошення

для парафії

Рекомендуємо

відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

Популярні новини

за останній місяць

Трансляція

інтернет радіо

Radio Voskresinnya

Radio Mariya

Radio Dzvony

Слухати в новому вікні