• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал
  » » ЧОГО НАС ВЧИТЬ ПРЕСВЯТА РОДИНА, ЯКА ВТІКАЄ ДО ЄГИПТУ?

  ЧОГО НАС ВЧИТЬ ПРЕСВЯТА РОДИНА, ЯКА ВТІКАЄ ДО ЄГИПТУ?

  ЧОГО НАС ВЧИТЬ ПРЕСВЯТА РОДИНА, ЯКА ВТІКАЄ ДО ЄГИПТУ?

  Євангельський уривок Неділі по Різдві (Мт 2,13-23) починається із подвійного руху: мудреці повертаються до Персії, а Пресвята Родина втікає до Єгипту.
  Чому так? Коментуючи це місце Писання, Вчитель Церкви каже: "Мудреці ідуть, щоб розповісти поганам про Бога, а Дитятко Ісус – щоб не сумнівалися, що Бог прийняв плоть” (Бесіди на Євангеліє від Матея).
  Але чому дитятко має іти до Єгипту?..


  Головну причину вказує сам євангелист, кажучи (Мт 2,15): "З Єгипту я покликав мого сина” (Осії 11,1). Як тільки Христос родився – відразу ж почали Його переслідувати. Це говорить про те, що ми також маємо бути постійно готові до духовної боротьби, – така доля духовної людини.


  Також Бог, устами пророка Єремії, передбачив мученицьку смерть Вифлеємських младенців (Мт 2,18), які через цю жертву удостоїлися великої слави у небі. Вчитель Церкви каже: "Терпіння може слугувати нам на дві користі, перше – на очищення гріхів, а друге – як нагорода в небі”. Тому не нарікаймо на свої терпіння, а полюбімо їх, – через них Господь хоче нас вчинити святими.


  «З чого і чим жили у цій подорожі, і де і яке пристановище на нічний спочинок могли знайти», запитує св. Бонавентура у своїх медитаціях про життя Ісуса Христа. Святий Бонавентура, Серафимський Доктор, говорячи про повернення Пресвятої Родини з Єгипту, наголошує, що подорож ця під певним оглядом була трудніша, як попередня. Господь Ісус на той час мав уже сім років (згідно з вченням авторитетних богословів, Пресвята Родина пробула у Єгипті сім років – прим. авт.), тож на руках Його нести вже було неможливо, а ще не був досить дужим, щоб без труднощів пішов відбувати таку довгу подорож.


  Отже бачимо, що вже на початку свого життя Пресвята Родина дізнала переслідування і змушена була кочувати із Вифлеєму до Єгипту, а пізніше до Назарету: після спокуси приходить спокій, а після спокою – небезпека.
  І так є насправді: все життя – це боротьба, не маємо тут спочинку, відпочивати будемо у раю, а тепер треба боротися, щоб туди потрапити.


  Нехай усім нам у цьому допоможе заступництво Пресвятої Родини – Ісуса, Марії, і особливо св. Йосифа – пам’ять якого вшановуємо у цю неділю; так як він захищав Ісуса від небезпеки – і нас може оберігати від засідок і хитрощей лукавого. Недаремно Святіший Отець цей рік проголосив роком св. Йосифа. Вартує мати набожність до св. Йосифа і часто поручатися його опіці. Амінь.
  Отець Назарій ЛАНЬКО


  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  ОСЬ ЧОГО МАЄМО НАВЧИТИСЯ В ЙОАНА ХРЕСТИТЕЛЯ

  «Християнська родина – потужний інструмент, здатний врятувати сучасне суспільство», – владика Тарас у Перемишлянах

  Неділя перед Різдвом Христовим

  “ВЛАДИЧИЦЕ, ПОМОЖИ, ЗМИЛОСЕРДИВШИСЬ НАД НАМИ…”

  А ВСЕ Ж ТАКИ ІТИ БУЛО ВАРТО

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні