• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  У Львові вшанували пам’ять о. Омеляна Ковча

  «Сьогодні ми зібралися тут, щоб згадати подію 70-річної давнини, коли блаженний Омелян Ковч потрапив у стіни цієї в’язниці, а разом із тим помолитися за всіх, які померли невинною смертю за те, що ми тепер маємо. Бо часто те, що ми маємо, приймаємо як закономірність, однак фундаментом нашої дійсності були чиїсь страждання, муки і смерть», - такими словами розпочав своє звернення Владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівський, до присутніх на Панахиді на подвір’ї Меморіального комплексу «Тюрма на Лонцького» (м. Львів, вул. С. Бандери), де 70 років тому, 29 грудня, розпочав відбувати своє ув’язнення блаженний священномученик Омелян Ковч.

  Вшанувати пам’ять покровителя душпастирів УГКЦ зібралися священнослужителі, семінаристи, представники влади, інтелігенція, дослідники визвольного руху та громада міста.

  «За 20 років він 40 разів був арештований, – продовжив свою розповідь про свщмч Омеляна Ковча Владика Венедикт, – і з тих арештів понад 20 завершилися його ув’язненням на довший чи коротший час. Позбавлення волі було пов’язано з тим, що він боровся за добро людей, незважаючи на обставини, які відбувались навколо».

  «У Боснії, у Галицькій армії, у Перемишлянах, у стінах цієї в’язниці на Лонцького, у концтаборі Майданека – це місця, де Бог його потребував. Це напевно найбільше, що ми можемо навчитися в нашого блаженного, щоб ми вміли і були відважні щось робити там, де ми є. Нас постійно щось не влаштовує, не такі обставини політичні, економічні... Погляньмо на постать блаженного Омеляна! Для нього було все так, у кожній ситуації він міг щось зробити, навіть там, у концтаборі, він щось робив і хотів там працювати. Кожен з нас може щось зробити на тому місці, де він є. Блаженний Омелян міг робити добро в концтаборі, то чому не можемо робити ми цього на тому місці, де Бог нас поставив, чому не можемо не піддаватися обставинам чи вигоді, а на прикладі наших священномучеників бути вірними своєму покликанню», - сказав на завершення Владика Венедикт.

  Прес-служба Львівської архиєпархії

    скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Заупокійна св. Літургія в намірі бл. пам"яті о. Володимира Петриці

  Відкриття памятника пароху Перемишлян

  Безсмертя і подвиг Омеляна Ковча

  Хресна дорога для молоді у Перемишлянах

  Блаженний отець Омелян Ковч

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні