• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал
  » » Ліна Костенко, Зеновія Кушпета, Шимон Редлих та Спільнота святого Егідія – цьогорічні лауреати Відзнаки імені блаженного священномученика Еміліяна Ковча

  Ліна Костенко, Зеновія Кушпета, Шимон Редлих та Спільнота святого Егідія – цьогорічні лауреати Відзнаки імені блаженного священномученика Еміліяна Ковча


  26 листопада в Римі відбулося третє щорічне вручення Відзнаки імені блаженного священномученика Омеляна Ковча, а після спільної молитви, яку очолив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, реліквії та ікону бл. свщмч Омеляна передали для базиліки Святого Вартоломея в Римі.

  Подія відбулася в старовинній базиліці Святого Вартоломея, що розташована на Тиберійському острові в Римі. У ній, за бажанням блаженного Папи Івана Павла ІІ, створено меморіал новомучеників, в якому зібрано понад 12 тисяч документальних свідчень про мучеників та ісповідників віри ХХ-ХХІ сторіч з усього світу.

  Окремі каплиці присвячені мученикам з Азії, Океанії і Близького Сходу, Північної та Південної Америки, мученикам комуністичних режимів, свідкам віри в Африці, Іспанії і Мексиці та ісповідникам віри за часів нацистського режиму.

  У 2013 році лауреатами нагороди є визначна українська поетеса, громадська і культурна діячка Ліна Костенко, відома благодійниця, педагог і громадський діяч, ініціатор і співзасновниця мережі спільнот «Віра і Cвітло», яка діє в різних містах України, навчально-реабілітаційного центру «Джерело» у Львові, центру духовної підтримки осіб з особливими потребами «Емаус» в Українському католицькому університеті у Львові, та першої в Україні спільноти «Лярш-Ковчег» для осіб розумово неповносправних та молоді-асистентів Зеновія Кушпета з Канади, а також видатний історик, дослідник історії євреїв у Східній Європі, професор ізраїльського Університету Бен-Гуріона, магістр Гарвардського університету Шимон Редлих з Ізраїлю.

  Також отримав відзнаку засновник Спільноти святого Егідія історик Андреа Ріккарді. Спільнота святого Егідія – це рух, до якого приєдналося понад 60 тисяч людей на всіх континентах. Спільнота проводить активну соціальну роботу, допомагаючи знедоленим: безпритульним, похилим віком, дітям, інвалідам, хворим на СНІД, ув'язненим, мігрантам, бере участь у миротворчих зусиллях. З 1991 року друзі Спільноти святого Егідія розпочали харитативну діяльність в Україні. Лауреатів відзнаки визначає Комітет із вшанування пам’яті бл. свщмч Омеляна Ковча, який було засновано в 2010 році. Його почесним головою є Блаженніший Любомир (Гузар). Діяльність Комітету здійснюється під патронатом Глави Української Греко-Католицької Церкви. У 2010 році Комітет заснував відзнаку блаженного священномученика Омеляна Ковча, яка вручається щорічно за значний внесок у справу екуменічного і культурного діалогу, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння та за особистий життєвий приклад жертовності й гуманізму.

  Департамент інформації УГКЦ

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Блаженніший Святослав проголосив блаженного Володимира Прийму покровителем мирян

  Триває паломництво молоді до Майданека

  Харитативна діяльність Благодійного Фонду «Блаженного Омеляна Ковча»

  Відкриття памятника пароху Перемишлян

  Хресна дорога для молоді у Перемишлянах

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні