• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал
  » » Блаженніший Святослав Шевчук очолить богослужіння у Стрию

  Блаженніший Святослав Шевчук очолить богослужіння у Стрию

  З благословення Преосвященного Владики Тараса Сеньківа, Апостольського Адміністратора Стрийської єпархії УГКЦ, 9–10 липня 2011 року, в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия відбудеться відпуст, присвячений Ліській чудотворній іконі Божої Матері.
  На свято до Стрия прибуде Блаженніший Святослав Шевчук, Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви, який очолить святкові богослужіння. А у неділю після обіду Верховний Архиєпископ зустрінеться з дітьми, які проживають на територіях, уражених чорнобильською катастрофою і проходять курс оздоровлення в одному із санаторіїв біля Моршина (с. Баня Лисовицька Стрийського району).


  З сайту Стрийської єпархії


  Довідка:


  На Лемківщині (Польща) за 80 км на південний схід від Перемишля, розташоване стародавнє місто Лісько, де на окраїні міста стояла дерев’яна церква Різдва Пресвятої Богородиці, збудована приблизно 1575 року на місцевому кладовищі. В ній знаходилась чудотворна ікона Матері Божої.
  Перші згадки про Ліську чудотворну ікону Божої Матері датуються 1570 роком. Лісько було великим відпустовим місцем Марійського культу. Деякі історики твердять, що чудотворна ікона показалася на пні зрізаного дуба. В часі Першої світової війни з ікони були вкрадені дорогоцінні коштовності, які становили велику матеріальну цінність. Між війнами пень дуба був замурований в головному вівтарі церкви, а сама ікона була у бічному. Завдяки чудотворній іконі, слава про яку була дуже велика, до Ліська сходилися люди майже з цілої Галичини, Словаччини і Угорщини.
  25 січня 1946 року ікона прибула до Стрия разом з українцями-переселенцями з Польщі. Відтак її помістили в лівий бічний престіл Катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия, де вона знаходиться до сьогодні.В 2000 році вперше був організований відпуст, на який прибули також гості з Лемківщини, а з 2002 року прощі до Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці стали традиційними. Відпуст відбувається у липні на празник Положення чесної ризи Пресвятої Богородиці. В 2005–2007 роках чудотворну ікону Ліської Матері Божої було реставровано.


  Ласкаво запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в урочистостях!!!


  Охочих взяти участь в святкуваннях просимо заздалегідь записатися в паламарці храму


  Виїзд 10 липня в неділю 0 8:15

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Перша молодіжна проща до Тучнянської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

  Блаженніший Святослав зустрівся з відпочиваючими у санаторіях Стрийщини

  Духовна подорож до Зарваниці

  Вийшла друком книга «Історія чудотворної ікони Богородиці Тучнянської»

  З’їзд слугинь руху «Матері в молитві» Стрийської єпархії

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні