1. Непорочне Зачаття Пречистої Діви Марії святою Анною

"Отож Господь Бог сказав до змія: «За те, що ти вчинив це, будь проклятий з-поміж усякої скотини та з-поміж усіх диких звірів. На череві твоїм будеш повзати і їстимеш землю по всі дні життя твого. Я покладу ворожнечу між тобою і жінкою і між твоїм потомством та її потомством. Воно розчавить тобі голову, а ти будеш намагатися увіп'ястися йому в п'яту» (Бут.3,14-15)

Сьогодні урочисто святкуємо празник Непорочного зачаття Пречистої Діви Марії святою Анною. У храмі, на молитві ми є учасниками спогвдування. Це слово містить у собі два значення: пригадування даної історичної події, що відбулася в минулому, та реальна наша участь в історії спасіння людства, започаткованої проголошенням обітниці, що сповнилася в Непоррчному зачатті Марії. Цей день приніс радість не лише Йоакимрві та Анні. Він став початком неустанної радості цілого людства. А все тому, що Господь продовжує брати активну участь у житті світу, співдіючи людям у всьому на добро. 

XXVI Неділя по Зісланню Святого Духа

"Бо де твій скарб, там і твоє серце буде"

Якщо хтось запитав би нас, що є твоїм найціннішим скарбом, важко було б вибрати щось одне. І не дивно. На жаль, історія минулого та й сьогодення знає чимало фактів, як залежність від матеріальних благ, прагнення зберегти владу, надмірна самооцінка ставилися вище людського життя, людської особи. Тому й не дивно, коли часом лунає вислів: "світ став жорстоким". 

Неділя ХХV по Зісланні Святого Духа

"Хто з цих трьох, на твою думку, був ближнім тому, що потрапив розбійникам у руки?
 Він відповів:
– Той, хто вчинив над ним милосердя.
Тоді Ісус сказав до нього:
– Іди і роби ти так само"(Лк.10, 36-37)

Розмова між Ісусом та законовчителем у черговий раз підкреслює цінність людської особи. Другий Ватиканський Собор зазначає, що це більш  зрозуміло, коли досвід людини та сім'ї пов'язаний з Ісусом Христом, який як Син Божий, Своїм Воплоченням з'єднався з кожною людиною. На думку отців Собору, єдина мета Церкви полягає в служінні, "щоб кожна людина могла знайти Христа, щоб Христос міг з кожним іти через життя силою тієї правди про людину і про світ, яка вміщається в таїнстві Воплочення і Відкуплення, силою тієї любові, яка з неї випромінює. 

Неділя ХХІV по Зісланні Святого Духа

"Сказав їй Ісус:
-  Дочко, віра твоя спасла тебе, іди в мирі!" (Лк.8,48)

Дві події, про які ми чойно  почули в Євангелії, є незаперечним доказом важливості віри в Бога і посланрго Ним Ісуса Христа. Жінка, що дванадцять років хворіла і ніхто з лікарів не міг її вилікувати, таки зустріла Того, для Кого немає нічого неможливого. Її історія доводить обмеженість людських можливостей і досягнень.

  1. Введення в храм Пресвятої Богородиці

Пречистий храм Спасів,* дорогоцінна світлиця і Діва,* священна скарбниця Божої слави* днесь уводиться в дім Господній,* благодать з собою вводячи,* що в Дусі божественнім,* яку оспівують ангели Божі:* Вона є оселя небесна

Сьогодні Церква святкує празник Введення в храм Пресвятої Богородиці. Це історична подія, хоч і не записана в Святому Писанні. Однак, знаємо, що є ще одне джерело Божого Об'явлення - Святе Передання, звідки й дізнаємося більше відомостей про життя Марії, Матері Ісуса.
"Пречистий храм Спасів" - так Церква називає Діву Марію. Адже Її Господь вибрав стати Матір'ю Божого Сина, вмістилищем Найсвятішого.


Неділя ХХІІІ по Зісланні Святого Духа

"Ісус спитав його:
– Як тобі на ім'я?
– Леґіон – відповів той, багато бо бісів увійшло в нього"(Лк.8,30)

Світ, в якому живемо, часто порівнюють до арени, де відбувається постійна боротьба двох протилежних сил - добра і зла. Центральною дійовою особою в ній є людина. Людський розум здатний дійти до переконання, що існує Абсолютне Добро, і Ним є Бог. А що таке зло?


  1. Неділя ХХІІ по Зісланні Святого Духа

"Та сталося: помер убогий, і ангели понесли його на лоно Авраама. Помер також багатий, і його поховали"(Лк.26,22)

Дорогі браття і сестри!
Ісус розповів притчу про багача і Лазаря, в якій можна порушити чимало тем: багатство і бідність, заскорузлість серця, існування ангелів, існування після смерті, воскресіння мертвих, життя вічне. Сьогодні хочу зосередити увагу на останньому - вічне життя.


Неділя ХХІ по Зісланні Святого Духа

Сьогодні до роздумів пропонується нам притча про сіяча в центрі уваги якої є зерно і грунт, що символізують слово Боже і серце людини.
На початку зосередимо свою увагу на понятті "слово". За визначенням, слово - це самостійна значима одиниця мови, яка співвідноситься з окремим пізнаним елементом (предметом, явищем, процесом, дійсністю). Завдяки слову відбувається обмін інформацією, описуються різні процеси, явища в природі, окреслюється суть предмету, характеризується певна дійсність.


Празник великомученика Дмитрія Солунського

"Ти, святий Дмитрію, мученику і страстотерпцю Христовий, як сонце опромінюєш світ чудесами, тож у твій пам'ятний день, Блаженний, всі ми ними втішаємося та з вірою вшановуємо їх велич. Маючи, отже, сміливість до Господа, молися, щоб спасти від погибелі й скорботи душі наші"(Стихира на "Господи, взиваю")

Сьогодні Церква урочисто вшановує пам'ять великомученика Дмитрія Солунського. Протягом року церковний календар щодня пригадує нам про тих людей, які "віру зберегли" і відійшли у вічність в опінії святості, просіявши праведним життям у світі. Святий Дмитрій не помер природною смертю, а був жорстоко вбитий.

Неділя ХХ по Зісланні Святого Духа

Роздумуючи над цією подією в черговий раз можемо відчитати месіянське післанництво в поведінці Ісуса Христа.
Разом із учнями і натовпом народу Ісус прямує до міста Наїн. При вході до міської брами їм назустріч рухається похоронна процесія. Смерть юнака, єдиного в матері своєї, що була вдовою, сколихнула все місто. Мабуть і тоді в багатьох людей постало питання: Господи, чому. так рано ця дитина померла? Невже Ти не міг його врятувати? Що тепер буде з його матір'ю, як їй жити далі?


Попередня сторінка Наступна сторінка
1 2 3 4 5 6 7 8

Оголошення

для парафії

Рекомендуємо

відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

Популярні новини

за останній місяць

Трансляція

інтернет радіо

Radio Voskresinnya

Radio Mariya

Radio Dzvony

Слухати в новому вікні