• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Неділя м'ясопусна

  Неділя м'ясопусна

  "І підуть ті на вічну муку, а праведники – на життя вічне"(Мт.25,46).


  Дорогі браття і сестри!
  Звернення Ісуса, почуте щойно нами, вкотре вражає наскільки Господь відвертий і чесний з людиною. Скільки любові міститься в Ньому. Так ніхто й ніколи не любив. Оце приклад батьківства. Він супроводжує людину в житті, наставляючи на дорогу правди, і відкриває таємницю майбутнього, яке торкнеться історії кожного, спонукаючи бути добрим.
  Ісус говорить про свою майбутню зустріч з кожною людиною. Зустрічі бувають різними: бажаними й небажаними; очікуваними і несподіваними; радісними і сумними; миттєвими і тривалими; цікавими і нудними, повторюваними і останніми. Якою зустріч не була б, вона завжди залишає свій слід у пережитті людиною і згодом впливає на її мислення, наміри, дії, поведінку. Інколи зустріч настільки дієва, що впливає на зміну способу життя людини.
  Сьогодні ми чуємо про зустріч, яка констатує факт завершення історії людства і світу в цілому. Так авторитетно може говорити лише Той, Хто все це створив, знає для чого, що з цим буде і коли. Споконвічне Слово Бога, без якого ніщо не постало, відкриває Божий задум щодо світу, зокрема, щодо людини. Вона отримала дар життя і користується ним згідно свого розуму і волі. Тривалість її життя не безконечна. Людина помирає. І незалежно від того, коли це відбудеться, в якому періоді історії людства, вона має пережити ще одну, дуже важливу зустріч із Творцем. Ця розповідь Ісуса спонукає знайти паралелі з притчею про багатого чоловіка, який передав своє майно слугам, сам від'їхав на довгий час, а згодом повернувся і попросив їх здати звіт. Зустріч обов'язково відбудеться, адже мова йде про відповідальність людини і Божу справедливість. 
  Якщо вживати слово безвідповідальність, його можна застосувати лише до людини. Хоч у державі є закони, які визначають міру покарання безвідповідальності, на жаль, вони не завжди застосовуються. І це несправедливо. Натомість, саме відповідальні люди нерідко стають "цапом відбувайлом", бо не зливаються з системою, що також є несправедливо. Недаремно існує вислів " у світі справедливості не знайдеш". Несправедливе ставлення не лише породжує негативні емоції, воно торкається основ людської гідності. Тому, цілком природно захищати себе, вимагаючи справедливості. Нажаль, є випадки, коли скривджені люди захищаючи свою честь і гідність, або свою власність, не змогли досягти справедливого рішення. На знак протесту чинять самосуд, або суїцид. І це несправедливо. Жорстокий світ! Коли ж запанує справедливість?
  Справедливість вічна. Бог - Справедливість. Ніщо неможливо приховати від Нього, оскільки Його буття перевищує час і простір. У Нього все, як на долоні: минуле, теперішнє і майбутнє, причому кожної людини. Він все знає, ніколи не забуває, а в день Свого приходу все виявить кожному. Вся правда, яку люди дізнаються про себе, багатьох здивує: одні почують голос "ходіте, благословенні Отця мого, візьміть у спадщину царство, що було приготоване вам від створення світу"(Мт 25,34), а інші "Ідіть від мене геть, прокляті, у вогонь вічний, приготований дияволові й ангелам його"(Мт.25,41). Правду, яку розумна душа людини пізнає, неможливо буде приховати. Вона постійно свідчитиме про цю людину, буде знаком її розпізнання як дитини Божої, або слуги диявола. Правда про себе, пізнана завдяки Божественному опроміненню,  запечатує стан душі: радості, або смутку. Це, так званий, остаточний вирок. Тут сповниться Божа справедливість, яка багатьох налякає. Тому другий прихід Божого Сина Ісуса Христа ототожнюється із страшним судом. Не стільки Бог судитиме людину, скільки вона себе судитиме завдяки сумлінню, яке дасть непомильну оцінку стану її душі. У цьому світлі ще більше зрозумілою є Нагірна проповідь Ісуса Христа, котрий навчав людей досконалості, критерієм якої є не успіхи, рівень достатку, людська слава, влада, все, що пропонує світ. Досконалість, згідно науки Ісуса, визначається близькістю стосунків людини з Богом, рівнем довіри до Нього, силою любові.
  У тому суть людського щастя, того щастя, яке виходить далеко за межі простору і часу та оберігається обіймами вічного Бога. Це щастя здобувається силою, але не тією, що нав'язує світ, бо це сила смерті. Блаженство здобувається силою Святого Духа, яка розвиває душу до життя з Богом відтепер і назавжди. За словами Ісуса, на таких суду немає, бо вони від смерті переходять до життя (Пор.Ів.5,24). Та важливо пам'ятати: Святий Дух без запрошення і великого нашого прагнення не зійде, не оселиться в нас, не очистить, не просвітить і не зігріє теплом Божественної любові.
  Дорогі браття і сестри, будьмо уважні до голосу Церкви, яка протягом наступного тижня запрошуватиме своїх вірних інтенсивно готуватися до початку тривалої та виснажливої подорожі -Великого Посту, - частини своєї історії як історії спасіння у Бозі. Можна стати її учасником, а можна й відмовитись. Хай кожен обере, що більше бажає, але спочатку добре обдумає. Амінь.


  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Неділя митаря і фарисея

  Неділя Закхея

  Святе Богоявлення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

  XXIX Неділя по Зісланні Святого Духа

  Неділя перед Богоявленням

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні