• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Різдво Пресвятої Богородиці

  Різдво Пресвятої Богородиці

  "Сьогодні Бог, що на духовних престолах перебуває, приготував собі святий престол на землі. Той, хто премудро утвердив небеса, з любови до людей живе Небо сотворив.  Бо з неплідного кореня зростив нам живоносний сад – свою Матір. Господи Боже, що твориш чуда і  зневіреним подаєш надію, – слава тобі!" (Стих. на "Господи воззвах")

  Дорогі браття і сестри!
  У цей світлий празник Різдва Пресвятої Богородиці розважмо над молитовними текстами Вечірні даного свята. 
  "Сьогодні Бог, що на духовних престолах перебуває, приготував собі святий престол на землі".
  Автор книги Псалмів, цар Давид, так описує Божу велич: "Господь на небі утвердив престол свій, і царство його всім володіє"(ПС.102,...). А в іншому місці: "Небо - престол його, земля - підніжок ніг його"(Пс.  ). Ми віримо і знаємо, що Бог надприродний - Він існує понад небом і землею.Разом з тим, Він Дух Святий, "що всюди є і все наповнює"; Він "Цар небесний". Господь немов би далеко, але не просторовою відстанню, а мірою святості порівняно з людиною. Його святість незрівнянна і незмінна, недосяжна і природна. Все, ким є Бог - це святість.
  Світ - ікона неба, а людина - ікона Бога. Пречиста Діва Марія - єдина досконала  ікона, яка залишилася незмінною в зачатті та після народження, котра "Божою красою заясніла понад усіх людей". Святість Її життя викликає подив і зачарування. Вона Божественна Діва, "що з усіх поколінь була наперед вибрана на житло всіх Царя і Творця, Христа Бога". 
  Той, хто премудро утвердив небеса, з любови до людей живе Небо сотворив"
  Уважно спостерігаючи за природними процесами у світі, його унікальною красою, захоплюєшся мудрістю автора, який не лише дав усьому початок, а й премудро всім управляє, співдіючи людині на добро. Адже, історія світу - це історія спасіння Богом людини. А найважливішою людиною в цьому ділі постає Пречиста Діва Марія. Ось як Церква молитовно величає Її: "Сьогодні від праведних Йоакима й Анни народився пречистий плід: Діва – небо й Божий престол та кивот чистоти"...  "нині благодать починає приносити плід, появляючи світові Божу Матір, заради якої земля об'єднується з небом – на спасіння душ наших". Небо у біблійному розумінні не є частиною природи, а духовною дійсністю. Тому воно може бути в людині, котра перебуває  в первісній своїй красі,  є іконою Бога. Небо - це велич, гідність, краса, слава, досконалість. Це реальність, яка можлива і потрібна людині. Небо - це свобода, яка здобувається працею життя. Лише у Марії гармонійно поєднані дві дійсності: духовна і матеріальна. Завдяки Її народженню у світі появилася надія.
  "Бо з неплідного кореня зростив нам живоносний сад – свою Матір".
  Господь Бог своїм предвічним планом дивує людство і доводить, що остаточно все підвладне лише Йому. Він єдиний має право і владу змінювати закони природи, якщо вбачає у цьому необхідність. З цієї причини Церква молиться: "Нині неплідна брама відчиняється". Тут справджується мудрість: "те, що неможливе в людей, можливе в Бога". І ще: "дивний Бог у святих ділах своїх". Господь руйнує безнадію,  підносить цінність праведності, бо саме вона приносить рясні плоди. Якщо через жінку прийшла смерть, то через жінку повернено життя. Немов гімн лунають наступні слова молитви: "Нині, вірні, настав початок нашого спасіння. Бо ось з неплідної родиться сповіщена ще з прадавніх поколінь Мати Діва, Божа палата, з якої вийде паросток із пня Єссея і вітка з його коріння. Хай радіє прабатько Адам, і Єва хай веселиться. Це ж бо створена з Адамового ребра, явно звеличує дочку і внуку: Народилось моє спасіння! Заради нього я визволюся від адових узів. Нехай радіє Давид, ударяючи в гуслі, і нехай благословить Бога, бо ось з неплідного лона народжується Діва на спасіння душ наших".
  Дорогі браття і сестри!
  Народження Марії - це Божий дар життя для життя світу. Хай наші роздуми над молитовними текстами Церкви святкової Вечірні празника Різдва Богородиці допоможуть більше зрозуміти таїнство особи Пресвятої Богородиці, щоб споглядаючи Її образ, щораз краще пізнавати надприродну красу людини, до відновлення якої ми усі покликані. Амінь.


  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Успіння Пресвятої Богородиці

  Стрітення Господнє

  21 ВЕРЕСНЯ – РІЗДВО ПРЕЧИСТОЇ ДІВИ МАРІЇ

  Різдвяне послання Владики Тараса Сеньківа

  Введення в храм Пресвятої Богородиці

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні