• бесплатная dle
  • ,
  • форекс портал

    Покров Пресвятої Богородиці

    Покров Пресвятої Богородиці

    Дорогі браття і сестри!
    Сьогодні Церква святкує празник на честь Пресвятої Богородиці, в якому не пригадується окрема подія з Її життя, а радше підсумовується  значення Божої Матері в історії людського роду. Ще з давніх часів періоду Старого Завіту автори біблійних книг згадують про Неї як співучасницю та Співспасительку людства. А євангелист Іван як свідок описує останні хвилини життя Ісуса, котрий, висячи на хресті, поручив в його особі все людство під материнську опіку Своєї Матері. Відтак, присутність Марії в апостольській спільноті після смерті Її Сина вказує на важливість Її особи як Тієї, котра "чува'є" над ними, супроводжуючи їхнє служіння досконалою молитвою та материнською опікою. Це післанництво Марії продовжується по сьогоднішні і буде тривати до дня другого і славного приходу Її Сина, а нашого Господа Ісуса Христа.
    В основу заснування даного празника все таки лягла історична подія з початку X століття. Сталося це за правління імператора Лева Премудрого. Гнів Божий навис над Царгородом, всюди лютувала страшна пошесть, від якої люди падали трупом. Тоді весь народ став у церквах вимолювати Божого помилування, зрошував сльозами підніжжя хреста, призивав допомоги Пресвятої Богородиці.
    А що сталося далі, те читаємо в житії святого Андрея, Христа ради юродивого: "Однієї ночі, під час всенічного славослов’я в церкві у Влахернах, в якій зберігалася риза Богоматері з омофором і частиною пояса, на молитву прийшов святий Андрей. Був там і учень його Епіфаній та один його слуга. Андрей, як зазвичай, пробув у церкві аж до ранку. Вранці, о четвертій годині, він побачив величаву жінку, що йшла від царських (вхідних) воріт у супроводі численних осіб; святі Йоан Предтеча і Йоан Богослов підтримували Її під руки, багато святих у білих одежах ішли перед Нею, а інші за Нею, співаючи гимни і духовні пісні. Коли Вона наблизилася до амвона, то Андрей підійшов до Епіфанія і запитав його:
    «Чи бачиш ти Владичицю і Царицю світу?»
    «Бачу, отче мій духовний», – відповів Епіфаній.
    І стали вони спостерігати далі. Вона ж приклонила коліна і молилася якийсь час, обмиваючи сльозами своє Боговидне і Пречисте лице. Закінчивши там молитву, Вона підійшла до престолу і біля нього також молилася за предстоячий народ. Після молитви Богородиця зняла з себе світлий блискучий покров, що вкривав Її голову, й, урочисто тримаючи його своїми пречистими руками, розпростерла над цілим народом. Обидва очевидці, святі Андрей та Епіфаній, тривалий час дивилися на той розпростертий над народом покров. Доки там стояла Пресвята Богородиця, доти було видно і той покров. Щойно Вона відійшла, як він також зник. Та, взявши його зі собою, Богородиця залишила благодать усім, що були там присутні”.
    З тої хвилини пошесть у Царгороді припинилася; святі Андрей і Епіфаній розповіли про з’яву, свідками якої удостоїлися бути, і весь народ став величати Покров Пречистої Діви. Молитовно Церква згадує цю подію наступними словами на Вечірні: ""Освячується небо і земля і храм освітлюється, а всі вірні веселяться. Ось бо з ангельськими хорами, з Предтечею і Богословом, з пророками й апостолами невидимо входить Мати Божа і молиться до Христа за християн, щоб він помилував місто й людей, які звеличують свято її покрову".
     Видіння святого Андрея було змальоване на великій іконі, яка зберігається у Влахернській церкві. Святий Андрей був слов’янином. Слов’янські народи, а особливо Руська земля, з великим благоговінням почитають Покров Пречистої Богоматері, якому на Русі присвячено дуже багато церков. Пам’ять Покрову Пресвятої Богородиці на Русі почали відзначати у XII столітті.
    Маючи великий досвід опіки Пресвятої Богородиці над Божим людом, Церква в день празника Покрови численно оспівує це молитовними текстами: "Пречиста Богородице! Ти для скорботних − велика заступниця, негайна помічниця, спасіння та підпора людства, море ласки, джерело Божої мудрости, покров для світу...
    Ти, Владичице, справжнє здійснення пророцтв, слава апостолів, підпора мучеників, похвала дівицтва, чудна прикраса всіх вірних і для всього світу предивний покров...
    Краса Якова і небесна драбина, по якій Господь зійшов на землю, були колись, Богородице, прообразами твоєї чести та слави. Тому тебе, що породила всіх Бога, ублажають ангели на небі і люди на землі, бо ти молишся за ввесь світ, покриваючи ласкою тих, які святкують твій світлий празник".
    Дорогі браття і сестри!
    З історії України знаємо, що празник Покрови Пресвятої Богородиці є ключовим у боротьбі за незалежність. Це свідчить про глибоку і зрілу релігійну свідомість наших предків. Вони прагнули жити вільно і бути господарями на своїй, Богом даній землі. А перебуваючи в умовах посиленої експансії сусідніх держав ррзуміли, що людських сил для захисту недостатньо. Лише віра в непереможного Бога і мирне життя на принципах братерської любові є передумовами будівництва сильної держави, в якій.кожен громадянин дбатиме про її розвиток і безпеку. 
    Хай ці слова не залишаться лише красивим гаслом, а будуть щоденним заохоченням працювати і молитися для добра нашого народу сьогодні і на майбутнє. Амінь.


    скачать dle 10.2 Форекс опционы

    Схожі новини

    СВЯТО ПОКРОВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ: ЩО ТРЕБА ЗНАТИ?

    Різдво Пресвятої Богородиці

    “ВЛАДИЧИЦЕ, ПОМОЖИ, ЗМИЛОСЕРДИВШИСЬ НАД НАМИ…”

    Пастирське послання Блаженнішого Святослава з нагоди відновлення Акту посвяти України під Покров Пресвятої Богородиці

    Введення в храм Пресвятої Богородиці

    Оголошення

    для парафії

    Рекомендуємо

    відвідувати

    • Католицький Оглядач
    • Українська правда
    • Громадське телебачення
    • Офіційний сайт УГКЦ
    • ДивенСвіт
    • CREDO
    • Стрийська єпархія УГКЦ
    • Карітас України

    Популярні новини

    за останній місяць

    Трансляція

    інтернет радіо

    Radio Voskresinnya

    Radio Mariya

    Radio Dzvony

    Слухати в новому вікні