• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Неділя XVII по Зісланні Святого Духа

  Неділя XVII по Зісланні Святого Духа

  Дорогі браття і сестри!
  Подія, про яку читаємо сьогодні у Євангелії, заслуговує неабиякої уваги. Ісус, як паросток із кореня Єссея, покликаний йти до "погиблих овець дому Ізраїля", щоб "сліпим очі відкривати, виводити з в'язниці в'язнів, з темниці тих, що сидять у темряві"(ІІс.42,7).  Але апостол Матей пише, що після того як свої Його не прийняли, Ісус пішов у сторони Тиру та Сидону, тобто у міста, де жили погани. Тут Його зустрічає жінка хананейка, поганка, але обізнана у Святому Писанні. На відміну від євреїв, вона вірить, що Ісус є довгоочікуваним Месією, бо називає Його Господом, сином Давида. Дізнавшись від інших людей про Його силу не лише слова, а й ласки, вона наполегливо просить про зцілення своєї дочки, одержимої злим духом. Любов до рідної дитини породжує в ній не лише відвагу підійти і просити. Вона входить у непростий діалог, спровокований Ісусом, щоб засвідчити свою віру в Його всесильність та її гідність отримати зцілення для своєї дитини. "О, велике таїнство! Господь пішов від юдеїв, а жінка прийшла з країни поган. Він залишив за Собою юдеїв, вона залишила за собою ідолопоклонство і неправедні дороги. Те, що вони втратили, вона знайшла. Кого вони відкинули в законі, вона почала визнавати вірою. Отже, за дочку свою, тобто народ поган, вона молить Господа: дочка її, охоплена ідолопоклонством і гріхом, жорстоко біснується" - пише святий Епіфаній. На прикладі з жінкою-хананейкою справджуються слова Ісуса: "Я прийшов світ не засудити, а спасти". Це слова Того, Хто любить і вартий довіри. Він не ображається на численні зневаги від людей, не чекає на їхнє навернення, не карає справедливо. Господь іде назустріч, щоб простити, зцілити, відновити до життя у Божій благодаті, в силі Святого Духа.  Бо кожен: юдей чи поганин, однаково цінний для Бога. Подібно писав апостол Павло у посланні до Коринтян: "Браття, ви — храм Бога живого, як сам Бог сказав був:
  Я поселюся в них і серед них буду ходити,
  буду їхнім Богом, вони ж будуть моїм народом. Вийдіть, отже, з-між них і відлучіться, каже Господь. Нечистого не дотикайтесь, я вас прийму. Я буду вам Отцем, ви ж будете мені синами та дочками, каже Господь Вседержитель"(ІІКор.6,16-18).
  Дорогі браття і сестри!
  У своєму ставленні до поган Ісус залишив приклад братерського співчуття і любові, визнання кожного однаково вартісним перед Богом. Ісус вчить не осуджувати тих, хто блукає дорогами неправди, не відкидати тих, хто хоче змінити своє життя. Він знову запрошує бути уважними до потреб один одного і чинити правильно, бо в цьому проявляється зрілість віри християн, якою буде оправдана людина. Амінь.


  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Неділя ХVI по Зісланні Святого Духа

  Неділя перед Воздвиженням

  Неділя VIII по Зісланні Святого Духа

  XXIX Неділя по Зісланні Святого Духа

  Обрізання Господа нашого Ісуса Христа

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні