• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Празник великомученика Дмитрія Солунського

  Празник великомученика Дмитрія Солунського

  "Ти, святий Дмитрію, мученику і страстотерпцю Христовий, як сонце опромінюєш світ чудесами, тож у твій пам'ятний день, Блаженний, всі ми ними втішаємося та з вірою вшановуємо їх велич. Маючи, отже, сміливість до Господа, молися, щоб спасти від погибелі й скорботи душі наші"(Стихира на "Господи, взиваю")

  Дорогі браття і сестри!
  Сьогодні Церква урочисто вшановує пам'ять великомученика Дмитрія Солунського. Протягом року церковний календар щодня пригадує нам про тих людей, які "віру зберегли" і відійшли у вічність в опінії святості, просіявши праведним життям у світі. Святий Дммтрій не помер природною смертю, а був жорстоко вбитий. Він жив у складний і тривожний період для християн. Адже в той час імператором був Максиміян, який переслідував християн і видав наказ непокірних жорстоко вбивати, щоб інших залякати і спонукати зректися своєї віри. Хоч Дммтрій займав високу правлячу посаду, він не боявся відкрито визнавати, що є християнином. Більше того, він заохочував неохрещених прийняти цю віру, а християн підтримував залишатися вірними. Очевидно, що правитель-поганин такого не зміг терпіти і вирішив помститися йому. Спочатку ув'язнив, а коли дізнався, що Дмитрій благословив юнака Нестора на переможний двобій з могутнім Лієм, наказав убити обох: спочатку Нестора, а потім і Дмитрія. Присутні на видовищі, де Нестор кинув на списи велетня Лія, вголос закричали: "Великий Бог християнський". Це не єдиний випадок, коли жорстокі правителі, вбиваючи невинних християн, наразиился на всемогутню Божу силу, яка виявлялася через слабких тілом. Так Господь засоромлював "сильних цього світу", які згодом ганебно помирали.
  Мабуть, нараз люди ставлять питання: чому Всемогутній Бог не захистив своїх вірних синів і дочок, а допустив пережити їм болючі муки і страждання? Апостол Павло писав про те, що кожен, хто хоче  перебувати у вічній Христовій славі, має бути готовий стати спільником Його страждань. В іншому місці цей же апостол написав: "Для мене бо життя - Христос, а смерть - прибуток".
  Автор книги Мудрості пояснює це так: "Праведник, хоч і вмре передчасно, знайде спокій, бо чесна старість не – в довголітті і не міряється числом років. Розумність людям – за сивий волос править, і вік старечий – це життя неосквернене. Він сподобався Богові й він полюбив його, а що жив між грішниками, то й переніс його. Його вхоплено, щоб лукавство не змінило його глузду або щоб хитрість не обманула душі його. Бо чар зла затемнює добро, і вихор пожадання змінює ум нелукавий. За короткого часу ставши досконалим, він виповнив довголіття, душа бо його Господеві була вгодна, тим і забрав він його поспішно з-посеред лукавства. Люди ж те бачать, та не розуміють, їм і на думку не спадає те, що ласка й милосердя – для вибранців його і опіка – для святих його. (Муд. 4, 7-15)
  У часи масового переслідування, залякування і знищення християн важливо було проявляти мужність і відвагу, безстрашність до смерті, щоб таким чином, підтримати слабших не "впасти у спокусу" і не обміняти вічне життя на кілька років страждань з докорами сумління. Відсутність страху християн перед смертю і непорушне переконання у вічне життя з Богом нераз ставали причинами навернення самих мучителів, а через них частини військових разом з їхніми родичами. Свідоцтво віри одних змінює долю життя інших.
  Важливо пам'ятати, що такі виклики поколінь завжди складні, болючі та позначені втратами. Зокрема пророк Ісая також описує важкий період свого народу наступними словами: "Ми стали, немов люди, над якими ти не володів ніколи, які не прикликали ніколи імени Бога. Коли б ти був прорвав небо і зійшов, гори розтанули б перед тобою! Немов вогонь, що палить смереччя, немов вогонь, що від нього кипить вода, − щоб так ворогам з'явилось твоє ім'я, щоб затряслись народи перед тобою, коли ти твориш страшні речі, яких ми й не сподівались і про які ніхто ніколи не чув: ніяке вухо не чувало, ніяке око не видало іншого Бога, крім тебе, що стільки вчинив би тим, що на нього уповають. Ти йдеш назустріч тим, що радо чинять правду, що пам'ятають твої дороги.
  Тим часом, Господи, ти – наш Батько! Ми глина, ти наш гончар, і всі ми діло твоєї руки. Не згадуй злочину повсякчасно! Глянь же: Усі ми народ твій! (Іс. 63,19; 64, 1-4, 7-8).
  Дорогі браття і сестри!
  Усім відомо, що християнство - це релігія моралі, в якій чітко і однозначно окреслено сутність добра і зла, правди і неправди. Її зміст проголошений не людиною, а Богом, який став людиною,, Ісусом Христом. Він ще за життя попередив своїх учнів і послідовників про складні часи для Церкви: "Згадайте слово, що я був сказав вам: слуга не більший від пана свого. Якщо переслідували мене, переслідуватимуть і вас; і якщо слово моє зберігали, зберігатимуть і ваше. Та все те робитимуть вам за моє ім'я, не знають бо того, хто послав мене"(Ів.15,20-21). Спотворення правди у світі не має меж. Нажаль, це не лише реальна дійсність, так було й раніше. І про це Ісус говорив наступними словами: "Сказав я вам те, щоб ви не зневірилися. Вас виключать із синагог, і настане година, коли кожен, хто вас убиватиме, гадатиме, що служить Богові"(Ів.16,1-2). Однак, маючи такий численний приклад святих, можемо з певністю сказати, що Церква Христова непереможна, а Божа сила завжди буде знаком ганьби і сорому для Її ворогів, натомість, надією на щасливу вічність для вірних Божих дітей.
  Сьогодні у святкових богослужіннях ми духовно єднаємося з великомучеником Дмитрієм та соньмом святих у небі, щоб прославити вічного і непереможного Бога, подякувати за дар життя мучеників, які залишили свідоцтво віри у світі для наступних поколінь як дороговказ правильного життя, щоб після смерті зустрітися разом у Господі і бути учасниками вічної прослави Бога в небі. Амінь.  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Неділя XVIII по Зісланні Святого Духа

  Усікновення чесної голови чесного славного пророка Івана Хрестителя

  Неділя всіх святих українського народу

  Неділя отців І Вселенського собору

  Хрестопоклінна неділя

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні