• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Неділя 5 Великого посту

  Неділя 5 Великого посту

  "Бо Син чоловічий не прийшов на те, щоб йому служили, лише щоб служити й віддати своє життя як викуп за багатьох"(Ми.10,45).


  Дорогі браття і сестри!


  У п'яту неділю Великого посту під час Літургії слухаємо євангельський уривок, який передає немов останні напутні слова Ісуса своїм учням. До того часу Він неодноразово говорив, що книжники і фарисеї видадуть Його владі, щоб засудити, відтак Його уб'ють. Без сумніву, це викликало тривогу і страх серед апостолів. Вони залишили своє ремесло, так звану "подушку безпеки ", і пішли за покликом Христа в надії отримати щось більше і краще. Але, Ісус періодично розвіює їхні мрії та уяву про "прекрасне майбутнє". У вирії нових подій та чудес, вчинених Ісусом, учні не зосереджували свою увагу на наближені смерті Христа. Однак, були серед них і більш кмітливі, зокрема два рідні брати Яків та Іван. Їхнє прохання є цілком звичайним, воно виявляє їхню дбайливість про власну безпеку в майбутньому. Важливо зазначити, що ці учні разом з Петром були найближчими до Ісуса, про що дізнаємося з кількох подій, зокрема Преображення Ісуса на горі Тавор. Користуючись такою довірою свого вчителя, вони випереджають інших і просять найбільше: "Учителю, хочемо, щоб ти нам зробив те, чого попросимо...


  Дай нам, – ті йому кажуть, – щоб ми сиділи один праворуч, другий ліворуч тебе у твоїй славі"(Мр.10,35б;37). У їхньому розумінні слава Христа має стати доказом Його повноти влади у світі. Отож, вони просять не лише про власну безпеку; вони просять влади. За словами Ісуса, ще з давніх давен у суспільстві було поширене хибне розуміння влади: "Ви знаєте, що ті, яких вважають князями народів, верховодять ними, і їхні вельможі утискають їх"(Ми.10,42). Інколи складається враження, що це незворотній процес. Він, немов маховик, набирає обертів з плином історії, завдаючи страждань, болю і смерті мільйонам людей в усіх поколіннях. Але ж, у витоку цього процесу є людина: не та, що сяяла первісною красою чистоти і святості, а людина, зіпсована первородним гріхом, який інфікував її руйнівною силою.


  За логікою Христа, влада не для панування, а для служіння. Прагнути влади - добре бажання. Та, хто морально слабкий, той швидко потрапить у зіпсовану систему панування задля власної наживи і зиску. Така влада псує людину. Тому, слава Ісуса аж ніяк не пов'язана з пануванням. Це слава Царя "не з цього світу", бо світ давно перебуває в темряві зла. Його Царство є Царством любові, а Ісус - Цар вічно проставляється як Той, хто любить і Той, хто люблений. Слава Христа триває вічно, а випливає з любові, яка проявляється через служіння. Отож, Ісус відкриває учням очі на правильне розуміння системи влади, застосовуючи яке людина може перебувати у вічній славі. Цей шлях починається в цьому житті і має перспективу розвитку до повноти у вічності.
  Правдиве служіння неодноразово завершувалося жертвою, яку люди принесли своїм життям не лише за віру, а й за правду, за свободу, за життя ближніх. За словами Христа, це найвище мірило любові. Нажаль, Україна щодня прощається з синами і дочками, які приносять в жертву своє життя у вірному служінні державі і народу. Вони є героями не лише нашого часу, а й цілої історії України. Вони є непереможними ангелами світла, які ціною власної жертви  закладають початок нового життя - життя у свободі! 
  Ми маємо з кого брати приклад, і маємо сильних захисників у небі. Вірмо в нашу перемогу і робімо все, що можемо, наближаючи її сповнення.
  Благодать Господа нашого Ісуса Христа і любов Бога Отця і причастя Святого Духа нехай буде з усіма нами. Амінь!


  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Неділя перед Воздвиженням

  Світлий Вівторок

  Квітна недлія

  Друга неділя Великого Посту

  Святе Богоявлення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні