• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Неділя розслабленого

  Неділя розслабленого

  Неділя розслабленого  Дорогі браття і сестри!


  Читання апостола та Євангелія цього дня представляють нам дві важливі думки: у Бога немає нічого неможливого і Бог став людиною, щоб не засудити її, а спасти.
  Аналізуючи історію людського роду у період Старого Завіту (або до нашої ери) ми часто зустрічаємо описи Божої всемогутності. Хоч Він багатьма був відкинений, зухвало висміяний і зневажений, Господь залишав за собою останнє слово як Творець і Володар Всесвіту. Зокрема, про падіння Вавилону пророк Ісая писав: "Ось день Господній наступає невблаганний; обурення й палкий гнів, щоб обернути землю на пустиню та загладити грішників з неї. Я покараю світ за його злобу, безбожників за їхній злочин. Покладу край гордині пишних, принижу бундючних тиранів"(Іс.13,9;11)


  Немає нічого у світі, що було б Йому непідкорене. І хоч зло надалі поширюється у світі завдяки людині, воно не є всемогутнє. Єдиний, хто може його зупинити, - це Бог. Не тому, що Господь є сильнішим злом, а тому, що Він - Абсолютне Добро, яке існувало раніш від усього і має в собі повноту сили та влади. Чимало людей сумнівалися в цьому і протиставляли себе Богові, опираючись на власні досягнення, хист, силу чи владу. Але цього було недостатньо. Вони часто вмирали з ганьбою, в тяжких тілесних болях і муках. Сила смерті, якою керувалися в житті, зпрацювала на самознищення за принципом бумеранга. Отож, історія вчить, що небезпечно для людини протиставляти себе Богові. Він, хоч і невидимий, зате непереможний. Про зруйнування Ассирії пророк Ісая писав: "Як я задумав, так воно й буде; як я призначив, так і здійсниться. А коли Господь сил призначив, - хто може змінити? Рука його простягнута, хто її відверне?"(Іс.14,24;27).


  Господь воює зі злом не тільки заради Свого святого Імені, а й задля захисту гідності людини. Саме вона є найважливішою і найціннішою для Нього. Заради неї Він сам став людиною і прийняв несправедливий засуд, померши як злочинець, щоб цією беззахисною, але безконечно палаючою любов'ю торкнутися хворих сердець і дати себе відчути який добрий Господь. Феномен Христа - Богочоловіка єдиний і неповторний. Він досконало виконав волю Отця свого, прийнявши вигляд слуги. Але після смерті відбулося Воскресіння, в якому Ісус прославився як правдивий Бог.


  Як Бог Він завжди повний слави разом з Отцем і Святим Духом. Він приймає її від ангелів і від вірних людей. Кожне розумне створіння, яке здатне пізнавати Божу красу у світі, хоче співати Йому: "Слава!" І хоч Ісус помер майже дві тисячі років тому, Його ім'я прославляється по всьому світі і так буде тривати до Його другого приходу. Про кого з людей так довго пам'ятають? Кого з людей так прославляють? У кого крім Ісуса так непохитно вірять? У чому ж причина?!


  Ісус - правдивий Бог і Спаситель людства. Так, цей назарянин, про якого спочатку мало що знали, виявився не просто сином Йосифа і Марії. Він - Син Божий, що від Бога вийшов. Якщо вірити тому, що змістом життя Бога творити щось нове з любові, то й Син зійшов у світ, щоб дати людству нове життя не від тіла і крові чи тілесного бажання, а від Святого Духа. Це дає право віруючим називатися дітьми Божими, які не залишені, забуті чи відкинені, а завжди в Божій пам'яті.
  Можливо, чимало людей, проходячи попри розслабленого чоловіка, вважали, що Бог залишив його з-під своєї уваги, або й відвернувся за якісь гріхи. Довготривалий досвід життя в хворобі міг по різному впливати на розслабленого. Але він знаходився біля купелі. Це дозволяє нам вважати, що він сам, або ж хтось із близьких йому людей вірили в той час, коли він першим буде опущений в воду і стане здоровим. Той час настав саме тоді, коли чоловік можливо найменше цього сподівався. Творче Боже Слово, ,яким постало все, творить нове створіння. Він лише промовив слово "і відразу видужав той чоловік і взяв своє ложе, й почав ходити"(Ів.5,9). Але у цієї історії є ще продовження. Ісус спочатку зник у натовпі, а згодом зустрів цього чоловіка в храмі, кажучи: "Оце ти видужав, не гріши ж більше, щоб що гірше тобі не сталось"(Ів.5,14). Тими словами Ісус вказує на причину хвороби і застерігає на майбутнє. Так поступає той, хто любить. Бог ніколи і нічого не забуває, у Нього вся історія минулого, теперішнього і майбутнього немов перед очима. Він знає найменшу потребу кожного створіння, насамперед, людини. Господь не лише знає, Він дбає більше, ніж людина сама за себе. Тут важливо розуміти Бога. А для цього інколи недостатньо людського розуму, потрібно ще й Святого Духа. Лише Він відкриває таємниці Божого задуму щодо людини, участі Бога в її спасінні, яке охоплює як дочасний, так і вічний вимір існування. Це складний шлях, але, хто витримає до кінця, той спасеться. Амінь.

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Неділя ХХІІІ по Зісланні Святого Духа

  Неділя XІ по Зісланні Святого Духа

  Неділя розслабленого

  Неділя Закхея

  Святе Богоявлення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні