• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал
  » » Заборонений прийом при вихованні молодшої дитини

  Заборонений прийом при вихованні молодшої дитини

  Заборонений прийом при вихованні молодшої дитиниЯк з молодшої дитини не виростити інфантильну людину, схильну до емоційного шантажу? Розповідає психолог Людмила Петрановська.

  Приходить сім'я, мама і тато, дуже скаржаться на старшого сина: конфліктний, примхливий, ніколи не враховує інтересів інших людей. У них двоє синів - 9 років і 5 років.

  Коли тато приходить з роботи, хлопчики наввипередки біжать відкрити йому двері, у них таке змагання. Хто перший встиг добігти і відкрити двері, той виграв і перший повис на татові. Природно, дев'ятирічний хлопчик дуже часто добігає першим. Він краще чує дзвінок, швидше розуміє, швидше за біжить. Молодшому прикро, що він не встиг першим, він плаче і ображається.

  У батьків претензія до старшого: навіщо йому потрібно обов'язково обігнати, щоб потім молодший плакав, зіпсував всім настрій, невже він не може поступитися і зробити вигляд, що не встиг. Тобто, за фактом, батьки пропонують дитині збрехати і спотворити сімейну ієрархію. Він реально старше, реально швидше розуміє і швидше бігає. Але вони пропонують йому відмовитися від цієї переваги і збрехати для того, щоб батьки не мали справу зі сльозами молодшого.

  Може бути, в якійсь ситуації старша дитина могла б на це погодитися, але для цього вона повинна мати величезний кредит довіри від батьків. Вона повинна мати величезну переконаність, що батьки цінують його, визнають його домінування, визнають його вік і старшинство. Оскільки в даному випадку дитина цього не отримувала, батьки весь час йому пояснювали, який він не такий і не сякий, то хлопчик цілком природно не збирався в це грати, ображався і говорив ні.

  Ситуації, коли грубо порушується ієрархія в сім'ї, мають наслідки для всіх учасників. Якщо ти старша дитина, яка змушена весь час поступатися, постійно приховувати переваги старшинства, то тобі буде просто прикро. Якщо ти молодша дитина, то виникає набагато серйозніше за наслідками питання: а який сенс взагалі ставати старше?

  Бути молодше дуже зручно, поки ти молодше - завжди виграєш. Не тому, що ти швидко бігаєш, не тому, що ти швидко міркуєш, а тому що ти молодше і можеш заплакати і маніпулювати. Таким чином з молодшої дитини рости людина інфантильна, схильна до емоційного шантажу.
  ОДНЕ З НАЙГОЛОВНІШИХ ПРАВИЛ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ ТА СІМЕЙНОЇ ІЄРАРХІЇ - В ПЕРШУ ЧЕРГУ УВАГА СТАРШОМУ

  Духовно-психологічна порадня

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  «Правило 3 хвилин»: для щастя вашого і вашої дитини

  Богослужіння і діти. Як бути?

  Папа Римський зателефонував жінці, яка відмовилася зробити аборт: «Я буду хрестити твою дитину»

  Як навчити дитину молитися?

  Звернення лікаря-гінеколога до дівчинки-підлітка

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні