• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  ПІСЛЯ КОЖНОЇ СПОВІДІ Я КУПУЮ ТОРТ І СВЯТКУЮ

  ПІСЛЯ КОЖНОЇ СПОВІДІ Я КУПУЮ ТОРТ І СВЯТКУЮЧи може бути більша причина для радості, ніж усвідомлення того, що всі гріхи прощені?!

  Протягом багатьох років сповідальниця нагадувала мені „камеру тортур", а не місце, де можу відчути справжнє щастя. Досі. "Ти знаєш, Він божеволіє через тебе?”, — почув я колись на колінах у сповідальниці. Я знав, але точно? Ці слова давно викарбувало моє серце.

  Якби я справді вірив у це, то мене би не заливав то холодний, то гарячий піт, доки я стояв у черзі до сповіді, я б не так ретельно вибирав священика, якому не соромився би зізнатися у своїх гріхах. І, нарешті, — до сповіді біг б, як на зустріч з Батьком, який хоче влаштувати свято в мою честь „бо мій син помер, і знову ожив; він зник і віднайшовся" (так можна перефразувати слова з притчі про блудного сина).

  „Прощаються ваші гріхи"

  Що насправді відбувається в той момент, коли я чую: „Прощаються ваші гріхи"?

  Якщо на небі „велика радість від одного грішника, який навернувся", то в той момент, коли священик вимовляє слова відпущення, всі святі починають святкувати? Чи може бути більша причина для радості, ніж повідомлення про те, що всі гріхи просто прощені?!

  Якщо я сприймаю сповідь як шанс знайти сенс у моєму житті і спробувати зустрітися з любов’ю, яка прощає, яка не осудить, не відкидає мене, а приймає повністю, то я вийду з тієї сповіді з переконанням, що варто жити.

  Існує також другий варіант. Буває, інколи, що ми йдемо до сповіді з позицією, що треба щось приховувати, показати перед сповідником, що ми не такі погані, як це випливає з наших гріхів. Ми вважаємо, що сповідь нічого не змінить, тому що в мить ми зануримося в бруд гріха.

  І тоді у нас є проблема. Багато хто з нас переконаний, що стан після сповіді є лише перехідним станом, що ми лише відпочиваємо, щоб знову зануритися в бруд. Якщо ми не змінюємо цю перспективу, складно думати про радість. Християнин — це, перш за все, вільна людина, яка порушує свою свободу, а не поневолена людина, яка лише згодом помічає, що на неї вдягли наручники.

  Я не буду їсти цей виноград

  Церква не залишає нас наодинці з цим питанням. Бог не каже: "Ви згрішили, тепер дбайте”. Ми маємо п’ять умов для доброго визнання. Останнє, ймовірно, найнеобхідніше, — це задоволення Бога і ближнього, адже причастя не закінчується „стуком" священика в стінку сповідальниці. Це так, як би я купив виноград у магазині і вирішив, що купівля винограду — це фінал і я не мушу їсти його.

  Що спільного між виноградом і плодами сповіді? Коли перед сповіддю я зроблю ретельний іспит совісті, то буду думати про себе, про те, ким я дійсно є для Бога, для інших людей, то пізніше, коли я відчуваю, що Бог дарує мені величезну любов, захочу поділитися цією любов’ю з іншими.

  Божевільний Бог

  Бог забирає мої гріхи, моє прокляття і знову вдихає в мене повноту життя. Я можу зрозуміти, що гріх — чужий для мене. Бог не створив мене грішником, я сам часто обираю гріх.

  Нічого собі! Якби ми знали і пам’ятали, як Бог дивиться на нас! Якби ми викинули наші картини з голови і поставили там картину Милосердного Ісуса. Що буде тоді?!

  Після сповіді, під час якої я почув про божевільного Бога, то вирішив, що після кожної сповіді купуватиму торт. Святкуватиму прощення гріхів так само, як день народження. І оскільки Божий задум полягає в тому, щоб це все відбувалося в Церкві, в спільноті, я намагаюся з’їсти цей торт з кимось іншим.

  Я не буду писати, що я зрозумів таємницю милосердя. Звичайно, ні. Але, як вмію, буду радіти, що Він завжди більше, ніж за мій найбільший гріх.

  Переклад і адаптація Наталії ПАВЛИШИН

  З сайту ДИВЕНСВІТ

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  ЩО РОБИТИ, КОЛИ ЗАБУВ, ЯКУ ПОКУТУ ДАВ СВЯЩЕНИК?

  Як правильно сповідатися?

  4 речі, які псують твою сповідь

  Як відрізнити смертний гріх від повсякденного?

  Добра сповідь – іспит совісті і щирий жаль за власні гріхи

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні