• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал
  » » Що таке «Задушна субота»? Панахида: молитва і милостиня

  Що таке «Задушна субота»? Панахида: молитва і милостиня

  Протягом життя людина робить багато різних речей, добрих і злих. Кожного дня людина робить вибір на користь добра або зла. І здавалось би, що коли людина помирає, то лічильник зупиняється і робляться підсумки життя. Тому має сенс молитва за померлих, адже є певні вчинки, якими ми можемо допомогти душам наших рідних спочилих, – це молитва і милостиня за їх упокоєння.

  Коли говоримо про молитву за померлих, то не йдеться про те, щоб поставити свічку за померлого, чи точніше не тільки і не стільки про свічку, скільки про молитву в намірі спасіння душі спочилого. Різновидами милості за упокоєння душі може бути поминальний обід, подавання, та приношення пожертви на панахиду.

  Панахида – це поєднання заупокійної молитви та милостині, оскільки подаючи записку з проханням помолитись за душу померлого, людина також кладете приношення, жертвуєте щось від себе. Найчастіше на панахиду жертвують хліб, який є основним продуктом харчування та символом життя. Також приносять й інші продукти: крупи, олію, цукор, печиво, цукерки тощо. Гарною традицією є жертвувати на панахиду якісне справжнє вино, що пізніше може бути використане на Божественній Літургії чи борошно, з якого випікають просфори.

  Пожертвуване на панахиду пізніше споживається священнослужителями, працівниками храму та роздається потребуючим, а не залишається «на спожиток померлим», як думають багато людей, хоч як дивно це звучить.

  В давнину, коли людина помирала, рідні годували нужденних людей, яких також просили помолитися за душу спочилого. Звідси пішла традиція сучасного поминального обіду – ще одного прояву милостині. Також дуже корисно подавати милостиню убогим і просити Господа прийняти її в ім’я упокоєння померлої людини.

  Молитва за померлих

  Умилосердися, Господи Ісусе Христе, над душами тих, що вже за гробом, але ще потребують очищення, щоб у вогні терпіння та муки була їм повернена одіж святости. Згадай, Господи, що Ти для їхнього відкуплення прийняв людське тіло і став одним із нас. Умилосердися над їх плачем та мольбами, які до Тебе підносять, і відпусти їм їхні кари. А те, чого їм нестає для осягнення вічного щастя, доповни Твоїми заслугами та заслугами Твоєї Пресвятої Матері і всіх святих. Подай їм Твою спасаючу руку і введи їх у світлі місця прохолоди, відпочинку і спокою.

  Боже, Ти хочеш спасення всіх людей, бо вони твої діти. Тому просимо Тебе: Подай блаженство неба нашим померлим отцям і матерям, братам і сестрам, і рідні, добродіям і друзям, тим, що вмерли наглою, несподіваною смертю, тим, що найбільше забуті і найбільше потребують помочі, та всім померлим. Усіх їх пом’яни, Господи. Амінь.

  Молитва з Прийдіте поклонімся

  Прес-служба Київської Архиєпархії

  Джерело: Вісник Собору

   

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  7 ФАКТІВ ПРО ПРОСФОРУ: ЧОМУ, ЯК ТА КОЛИ СПОЖИВАТИ?

  Спільнота "Матері в молитві" побувала на Великопосних реколекціях у с.Станимир

  7 фактів про просфору: чому, як та коли споживати?

  День молитви за дітей-сиріт

  Звернення до молоді на Великий піст

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні