• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал
  » » Блаженніший Святослав у Перемишлянах: «Моліться за священиків, бо їм важливо відчути любов та підтримку мирян»

  Блаженніший Святослав у Перемишлянах: «Моліться за священиків, бо їм важливо відчути любов та підтримку мирян»

  Блаженніший Святослав у Перемишлянах: «Моліться за священиків, бо їм важливо відчути любов та підтримку мирян»
  Необхідно передусім свідчити Боже Слово до сучасної людини, тобто що саме Всевишній хоче промовити до людини в певний момент. Тому вірянам варто молитися за своїх душпастирів, щоб вони також відчували любов та підтримку у своїй діяльності й служінні.
   

  На цьому наголосив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, у своєму слові до духовенства й прочан під час Архиєрейської Божественної Літургії у храмі Святого Володимира та блаженного священномученика Омеляна Ковча у середу, 22 травня 2019 року. Адже цього дня на запрошення Предстоятеля відбувається щорічна проща духовенства Української Греко-Католицької Церкви до Перемишлян, що на Львівщині, щоб вшанувати блаженного священномученика Омеляна Ковча, який душпастирював у цьому місті.

  «Слово Боже фокусує очі нашого серця на особі Ісуса Христа, який перебуває в Єрусалимському храмі. Він стоїть у храмі і навчає, — розповідає Глава Церкви. — Храм — це було єдине місце, де ізраїльтянин міг стати перед Божим обличчям, де можна було принести Богові жертву, зокрема жертву примирення, перепрошення за гріхи, але теж і жертву сопричастя і поєднання».

  «Ісус промовляє: "Моя наука не Моя, а того, хто послав Мене”. Що це означає? Святий Амвросій говорить, що йдеться не так про якусь науку, доктрину, вчення чи набір фактів, а про повноту божества, яке Ісус носить у своєму людському тілі. Джерелом цього божества є Отець, бо в Ньому це божество перебуває, як у джерелі. А це божество у воплоченому Христі перебуває, як у криниці», — переконаний архиєрей.


  За словами духовного лідера греко-католиків, Спаситель не просто промовляє, а передусім свідчить Боже Слово. Ба більше, Він закликає нас до єдності у священстві: «Я заохочую вас, дорогі отці, плекати дух священичого братства, солідарності й взаємної підтримки. Гуртуйтеся у братства, служіть соборові Літургії… Передусім збирайтеся для читання Божого Слова й роздумування над ним».

  «Живіть тим словом, яке проголошуєте, і дотримуйтеся його», — розповідає Предстоятель Церкви про рецепт мудрості та знань для душпастирів.

  Блаженніший Святослав зазначив, що блаженний священномученик Омелян Ковч є важливою постаттю в нашій Церкві та прикладом для наслідування. Адже він своїм служінням показував, що означає бути з народом у різних обставинах та віддавати себе сповна.

  «Для того щоб гідно вшановувати кожного святого, ми вшановуємо його мощі. А ви знаєте, який спосіб вшанування мощів о. Омеляна Ковча? Це попіл з крематорію Майданека. Мені доводилося передавати ці мощі. Це щось унікальне. У цих мощах ми можемо побачити ікону його життя: усе те, що він робив, було так перемішане з життям тих, до кого його послав Господь Бог, що навіть його прах перемішаний із прахом тих, кому він до останнього свого подиху служив. І цей порох свідчить нам про цього великого мученика», — наголосив архиєрей.

  Крім того, Глава УГКЦ закликав плекати в собі мудрість і передавати мирянам насамперед Боже Слово, а не своє: «Готуючись до проповіді, пам'ятайте, що вашим завданням є проголосити Слово Боже, яке ви повинні відчути, слухаючи і читаючи його щодня, живучи з народом його життям і болівши його болями. Саме тоді ви почуєте, що хоче сказати Бог своєму народові».

  «Моліться за ваших священиків. Адже це велика благодать Божа, коли Він посилає робітників до своїх виноградників, — звернувся наприкінці до мирян Блаженніший Святослав. — Отцям важливо відчути любов і підтримку мирян».

  Зауважимо, що Предстоятель висловив слова вдячності всім за організацію прощі, а також тим, хто взяв у ній участь.

  Нагадаємо, що цього року Україна й Українська Греко-Католицька Церква урочисто згадує 75-ті роковини мученицької смерті блаженного священномученика Омеляна Ковча, який знаний на весь світ як парох Майданека. Десять років тому Блаженніший Любомир проголосив цього славного душпастиря — героя душпастирського служіння нашої Церкви — Покровителем душпастирів УГКЦ.

   

  Департамент інформації УГКЦ


  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Блаженніший Святослав запрошує духовенство УГКЦ на прощу до Перемишлян

  Блаженніший Святослав очолить Ювілейну прощу духовенства УГКЦ до Перемишлян

  ІІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ до Перемишлян

  Блаженніший Святослав проголосив блаженного Володимира Прийму покровителем мирян

  Глава УГКЦ запросив Папу Франциска в Україну

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні