• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал
  » » ЯК БАТЬКАМ ДИТИНИ НАВЧИТИСЯ ПОВОДИТИСЯ ТАК, ЩОБ ДИТИНА ЧУЛА ЇХ З ПЕРШОГО РАЗУ

  ЯК БАТЬКАМ ДИТИНИ НАВЧИТИСЯ ПОВОДИТИСЯ ТАК, ЩОБ ДИТИНА ЧУЛА ЇХ З ПЕРШОГО РАЗУ

  ЯК БАТЬКАМ ДИТИНИ НАВЧИТИСЯ ПОВОДИТИСЯ ТАК, ЩОБ ДИТИНА ЧУЛА ЇХ З ПЕРШОГО РАЗУПитання непросте. Навіть дорослі люди, буває, не чують з першого разу. Адже і про чоловіків, і про співробітників часто можна почути: «Я говорю, говорю, а як об стінку горох. Ось як ще людині сказати? »
  Всі дорослі - і ті, що чують з першого разу, і ті, що не чують і з десятого, - виростають з дітей. Якщо з дитинства дитина привчена чути з першого разу, то велика ймовірність того, що цей навик збережеться на все життя.
  Алгоритм навчання наступний.

  1. Насамперед переконайтеся, що вас уважно слухають
  Буває, що дитина поглинена забавою або творчістю і дійсно не чує. До речі, коли я пишу щось або розробляю програму тренінгу, я настільки сконцентрована на процесі, що абсолютно вимикаюся з навколишньої дійсності. Щоб в цей момент я щось почула, потрібно або дуже-дуже голосно покликати, або доторкнутися. Другий варіант приємніше, не люблю гучних звуків. Тому сама в аналогічній ситуації теж підходжу, кладу руку на плече, привертаючи до себе увагу, і можу навіть трохи до себе розгорнути. Тільки переконавшись, що я перемкнула увагу потрібної мені людини, починаю говорити.
  Ви колись розмовляли з маленькою дитиною, який хоче сказати вам щось важливе? Яка аж захлинається словами, щоб розповісти вам все, що рветься назовні? Щоб утримати увагу, дитина в такому випадку зазвичай навіть фіксує голову дорослого двома руками. Так-так, міцно обхоплює долоньками, щоб дорослий не зміг відвернутися. Відвернеться - і не почує важливу важливість. Я пам'ятаю кумедний випадок, коли тато сказав дворічному Арсенію: «Я тебе уважно слухаю. Тільки, будь ласка, відпусти мої вуха ".
  Звичайно, тримати дитину за вуха, якщо ви звертаєтеся до неї, - абсолютно зайве. Але можна тримати її за плечі. В принципі достатньо встановити зоровий контакт. Якщо мене побачили, то ймовірність, що мене почують, істотно зростає. Коли ви щось говорите очі в очі, це важко пропустити повз вуха. Я багато разів спостерігала, як діти з молодшої групи дитячого саду, коли щось хочуть сказати приятелеві по іграх, руками розгортають його до себе. Вони щиро хочуть бути почутими.
  Ще дуже важливо звертатися по імені. Або навіть просто звертатися. Сказане без звернення - це найчастіше звернення в нікуди, і ефект від цього ніякий. З досвіду педагогічної діяльності можу сказати, що безлике «прибирати іграшки» пролітає повз набагато частіше, ніж «Хлоп'ята, очі свої на мене підійміть! Підійшов час обіду. Починаємо прибирати іграшки».

  2. Переконайтеся, що дитина вас дійсно почула

  Слухав і почув - це не одне і те ж. Візуально людина начебто і слухала, і в очі дивилася, і, може бути, навіть кивала або мугикала, а сама думками була десь дуже далеко. Про всяк випадок краще перепитати: «Ти мене почув? Про що я зараз попросила? Катя, що ми зараз будемо робити?» Якщо відповідь збіглася з тим, що ви до цього говорили, - вітаю, вас почули.
  Це тільки перший час здається, що занадто багато всяких «реверансів». Потім це стає звичкою і усіма нормально сприймається.
  - Арсеній, закінчуй гру, через п'ять хвилин вечеря.
  - Угу.
  - Що значить «угу»?
  - Я зрозумів, через п'ять хвилин вечеря, я кінчаю гру.
  Як то кажуть, слухайте і не кажіть, що не чули.

  3. Домовтеся про наслідки

  «Я говорю, говорю, а як об стінку горохом ...» Звичайно. Якщо "говорю, говорю», то можна і далі говорити, говорити, говорити. Навіщо чути з першого разу, якщо буде і третій, і п'ятий? Щоб навчити слухати з першого разу, потрібно говорити один раз. І попереджати про наслідки: «Я не буду накривати на стіл двічі. Той, хто вчасно не прийде до столу, залишиться голодним».
  Той, хто не почув, що треба прибрати іграшки, ввечері буде сидіти без іграшок. У дитячому садку загальне правило: «Хто не прибирає за собою, той і не бавиться».
  Той, хто не почув: «Несіть мені брудні речі, я запускаю прання», буде сам руками прати свої штани. Не тому, що мама шкідлива. А тому, що штани потрібні вже завтра, а пральну машину пізно ввечері краще не включати - під час віджиму її торохтіння порушує сон сусідів по панельній багатоповерхівці.
  Той, хто не почув: «Треба швидко одягнутися. Якщо через десять хвилин не вийдемо, встигнемо в кіно», дійсно запізниться в кіно. Або взагалі не піде.
  Звичайно, щоб це спрацювало, треба, щоб обумовлені умови завжди виконувалися і наслідки наступали.

  УВАГА! Дуже важливі доповнення щодо застосування алгоритму. Обов'язкові до прочитання.

  * Вчити дітей особистим прикладом. Тобто треба обов'язково чути свою дитину з першого разу.
  * Вимоги, що пред'являються дитини, повинні бути порівняні з її віком. Наприклад, нерозумно вимагати: «Щоб через десять хвилин все було прибрано», якщо дитина ще не вміє визначати час і гадки не має, що таке десять хвилин.
  * Не застосовувати третій пункт без перших двох. Це негуманно.
  * Наслідки повинні бути саме наслідками, а не шантажем. Тобто тим, що природним чином настане після. Тим, для чого є об'єктивні причини. «Якщо ти не прийдеш за стіл, то залишишся голодним» - це природні наслідки. А ось «Якщо ти не прийдеш за стіл, я виллю тобі суп на голову» - шантаж.

  Анна Бикова
  "Самостійний дитина, або Як стати" ледачою мамою"

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Заборонений прийом при вихованні молодшої дитини

  «Правило 3 хвилин»: для щастя вашого і вашої дитини

  Богослужіння і діти. Як бути?

  Папа Римський зателефонував жінці, яка відмовилася зробити аборт: «Я буду хрестити твою дитину»

  Як навчити дитину молитися?

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні