• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Декрет про служіння в часі карантину

  Декрет про служіння в часі карантину


  І. Загальні норми 

  1. Божественна Літургія у неділі, свята тана приватні прохання вірнихХреснадорогаМолебніСорокоусти чи будьякі інші Богослужіння у відбуваються тільки у парафіяльних храмах за участю священикадяка (теж одного – двох співцівучасть хору є заборонена), прислуги і без фізичної присутності інших людей (при закритих дверях храму). Усі присутні у храмі повинні бути особами повнолітнімиДуже заохочую щобде це дозволяють можливостідля парафіян транслювалися онлайн Богослужінняякі відбуваються у парафіяльному храміабо принаймні мати озвучення простору довкола храму.
  2. Лише парафіяльні храми впродовж всього терміну карантину мають бути в означений час відкриті для приватної молитви вірнихдотримуючись усіх санітарних нормякі визначені Міністерством Охорони Здоров’я України.
  3. Особиякі з будьяких причин присутні в храмі (не більше як 10-ть осіб одночасно), а також біля храму в часі Богослуженьповинні зберігати відстань один від одного не менше 1,5 мта бути одягнуті в захисні маски.
  4. Особамякі мають симптоми захворювання та всімхто з ними якось контактуваввідвідувати Богослужіння заради безпеки інших заборонено.
  5. Прислуга у храмах при виконанні свого служіння повинна використовувати захисні маски та рукавиці.
  6. В храмах повинна регулярно проводитися дезинфекціяособливо кожного разуколи їх відвідала більша кількість людей.
  7. При співслужінні Божественної Літургії тільки головний служитель причащається зчаші Крові ХристовоїСпівслужителі причащаються Тіла і Крові Христової одночасно через замочення Тіла ХристовогоТому настоятелюякий приготовляє Проскомидіюслід вирізати видовжені частиці для отцівякі будуть співслужити.
  8. Під час Причастя вірних інфекція може передаватися через ложечку, тому під час епідемії ложечку після причастя кожного вірного слід опускати в посудину з оцетом або дизинфікуючим спиртовим розчином.
  9Похорон відбувається в один день на подвір’ї храму(відкритому просторі) за присутності не більше як десять осібВ часі похорону труна має бути закритою а священик і всі присутні повинні мати захисні маски і рукавиці.
  10Вірні мають сповнити обов’язок великодньої сповіді протягом двох місяців після закінчення карантинуПоручаю парохам/адміністраторам в даному часі створити можливості для сповіді вірнихСповідь в часі карантину може відбуватися лише у небезпеці смертіабо індивідуальноза попередньою домовленістю з священикомСвященик у таких випадках повинен подбати про належну безпеку для себе і каянника.
  11Якщо це є можливимто уділення в храмі Таїнства Хрещення і Миропомазання слід перенести на часколи закінчиться карантин. При конечні потребі ці Таїнства дозволено уділяти у приватних домахза умови виключення небезпеки зараження короновірусом.
  12Хворим на коронавірус Таїнства уділяються лише в небезпеці смертів погодженні з медперсоналом лікарні та дотримуючись усіх санітарних нормякі визначені Міністерством Охорони Здоров’я України. У конкретних крайніх ситуаціях скористати з диспензвиданими Апостольською Столицеюможна лише з особистого дозволу Єпархіального Єпископа.
  13. Єпархіальна курія в часі карантину є закрита для відвідувачівУсі термінові справи вирішуються телефонічно або через електронну пошту.

  ІІСпосіб служіння у храмах на КвітнуНеділюСтрастний Тиждень та Великодні свята 
  14Парохи/адміністратори повинні заохочувати вірних єднатися з ними у молитві через онлайн трансляції з парафіяльних храмівабо брати участь у онлайн трансляціяхякі організовують інші структури УГКЦ.
  15До Квітної Неділі парохи/адміністратори повинні донести до відома парафіянщо чин освячення галузок для вірних буде наступнийв Квітну Неділю вірні беруть участь у онлайн трансляції Божественної Літургіїі після прочитання священиком молитви на освячення галузокхтось із родини приготовані галузки сам окроплює свяченою водою. Як винятокпри строгому збереженні санітарних приписів і вище зазначених нормсвященик наперед приготовані галузки освячує в неділю на Утренніі виставляє біля храмузвідки вірні можуть їх забрати додому.
  16У Страсний Четвер не буде чину умивання ніг у Катедральному храмі.
  17. У Страсний Тиждень в парафіях потрібно звершувати усі богослужіння приписані літургійними книгами при закритих дверях храму і без присутності інших людей (sine populo).
  18. Процесії навколо храму у Страсну П’ятницю та перед Пасхальною Утренею в часі карантину є забороненіЩодо винесення плащаниціто без обходу її слід встановити наприготованому БожомуГробіНа Пасхальній Утрені приписаний звичай відкривання вхідних дверей храму дозволяю замінити на відкривання Царських дверей.
  19. Дозволяється на місцях визначити час, коли храм буде відкритий для вірних протягом Страстної П’ятниці та Суботи для почитання плащаниці. Повинен бути призначений відповідальний, який будевпускати вірних до храму. В храмі дозволено одночасно перебувати стільком особам, скільком буде забезпечена відстань один від одного не менше 1,5 м, але не більше як 10-ть осіб одночасно. В храм необхідно заходити у захисній масці. Обов’язком пароха/адміністратора є виключити можливість безпосереднього доступу осіб до плащаниці та пояснитивірним, що заборонене почитання Плащаниці поцілунком, натомість почитання слід виражати поклоном.

  20. Напередодні Неділі Пасхи і на сам Великдень, з огляду на можливе велике скупчення людей, забороняється освячувати пасхальні кошики у храмах чи біля храмів. Освячення пасхальних страввідбувається у наступний спосіб: вірні беруть участь в онлайн трансляції Божественної Літургії, після прочитання священником молитов на освячення страв хтось із родини приготовані страви сам окроплює свяченою водою.

  ІІІ. Кінцеві норми

  21. При виникненні незрозумілостей щодоконкретних норм цього Декрету, звертатися до Єпархіального Єпископа, якому належить право автентично тлумачити видані ним Декрети, або за роз’ясненням до компетентних у цьому осіб: Єпископа–помічника, Протосинкелата Канцлера Єпархіальної курії.

  22. З огляду на можливі зміни ситуації, дані норми можуть бути змінені, тому прошу душпастирів слідкувати за офіційною інтернет-сторінкою Стрийської єпархії.

  вл. Тарас Сеньків, О.М.
  Єпархіальний єпископ


  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Лист Блаженнішого Святослава з рекомендаціями про те, як у період пандемії Covid-19 служити страсні й пасхальні богослужіння

  Коронавірус: Коментар Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ

  Правила посту в Українській Греко-Католицькій Церкві

  На Постійному Синоді Єпископів УГКЦ оголосили дату освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві

  Духовна подорож до Зарваниці

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні