• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Неділя перед Різдвом Христовим

  Неділя перед Різдвом Христовим

  Родовід Ісуса Христа Євангеліє цієї неділі готує нас вже безпосередньо до величного празника Різдва Христового і розповідає про родовід Ісуса Христа та надприродне народження Ісуса.


  Роздумуючи над євангельським уривком Неділі перед Різдвом Христовим, ми подивляємо промисел Божий: як то невидимий і недосяжний Бог, рівний Отцеві захотів прийти на землю і народитися від чистої Діви і мати за предків Давида та Авраама (Мт 1,1) та жінок, які в Старому Завіті прославилися з ненайкращої сторони.


  Святитель Йоан Золотоустий коментуючи цей уривок каже: "Ісус захотів стати сином Давида щоб тебе зробити сином Бога”. Ісус народжується у тілі, щоб ми народились у дусі, – стверджує Золотоустий.


  Родовід Ісуса Христа, який подає євангелист Матей, дещо відрізняється від родоводу єв. Луки, – Матей писав своє Євангеліє для юдеїв, власне тому на початку, перед Авраамом він згадує Давида, який на той час був у всіх на слуху і більш відомий своїми чеснотами, – через що пророки коли згадують про царів що жили після Давида називають їх синами Давида.


  По чому можна побачити що Христос був нащадком Давида? Для цього необхідно дослідити і показати походження Марії від Давида: див. Лк 1,27. Звідси відомо що і Йосиф був з того самого коліна, бо закон забороняв брати жінку з іншого роду. У юдеїв не було звичаю провадити родовід по жіночій лінії, тому Матей подає свій родовід Ісуса по лінії Йосифа, доказавши його походження з Давидового дому. Друга причина чому власне Матей наголошує на родоводі Йосифа називаючи його чоловіком Марії є та що юдеї могли б осудити Марію і вже на початку Євангелії могли б перекрутити її трактування.


  Євангелист розділив увесь родовід на три частини. Цікаво що Матей згадує у родоводі Ісуса імена людей, які були грішниками і на перший погляд так видається що треба було б їх замовчати. Однак, як каже св. Вчитель Церкви, Господь прийшов щоб знищити нашу нікчемність, тому і згадуються темні сторінки у родоводі. Цей приклад заохочує нас не стидатися грішним минулим наших предків, а шукати чесноти; і святі мали грішних батьків – згадайте, до прикладу, батька св. Августина.


  По-друге, пояснює св. Іван Золотоустий, що цим прикладом Господь хотів засоромити гординю юдеїв, які постійно хвалилися Авраамом, а самі натомість були побіленими гробами – наголошуючи, що необхідно себе формувати незалежно від доброго чи поганого минулого прародичів яке не має ніякого впливу на теперішнє.


  Всі согрішили і прихід Христа був необхідний, бо бачимо впали в гріх навіть праотці: Юда згрішив із своєю невісткою (Бут 38) і цар Давид із Ветсавією жінкою хеттита Урії (2Сам 11). Матей згадує і про блудницю Рахав з книги Ісуса Навина, наголошуючи тим самим що Спаситель прийшов щоб знищити усі наші гріхи (Мт 1,21).


  Отець Назарій ЛАНЬКО, Одеський екзерхат УГКЦ

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  21 ВЕРЕСНЯ – РІЗДВО ПРЕЧИСТОЇ ДІВИ МАРІЇ

  ІСУС ПЕРЕД ПИЛАТОМ

  СВЯТО ОБРІЗАННЯ ГОСПОДА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА: ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ХРИСТИЯН

  Що означають символи чотирьох євангелістів?

  Адвент — час приготування до Різдва

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні