• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал
  » » РІЗДВЯНИЙ ПІСТ: ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ, НАЙЦІКАВІШІ ФАКТИ І ПРИПИСИ

  РІЗДВЯНИЙ ПІСТ: ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ, НАЙЦІКАВІШІ ФАКТИ І ПРИПИСИ

  РІЗДВЯНИЙ ПІСТ: ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ, НАЙЦІКАВІШІ ФАКТИ І ПРИПИСИ

  Він пов’язаний із розвитком богослужіння свята Богоявлення і виникненням окремого свята Різдва. Якщо порівняти традицію свята Пасхи і Різдва, то вони дуже схожі: є саме свято, тиждень, який йому передує , строгий піст перед Різдвом і Богогоявленням.


  На зразок посту перед Пасхою виник і Різдвяний піст.  На відміну від латинського адвенту, у візантійському обряді піст є чотиридесятницею – як і Великий піст має також особливості розважання над народженням, він не тільки передбачає очікування народження Спасителя, але глобальну зміну кожного життя і світу. З богословських текстів бачимо, що ще в Різдві Христовому  відбувається спасіння людського роду.


  Різдвяний піст як Пилипівка – це вже завершальна частина розвитку історії посту. Спочатку був тиждень перед святом, потім додався ще довший період, який передбачав 25 днів і вже на завершення формування посту – початком посту вибрано день після свята Пилипа. І зовсім випадково. Кілька днів після свята Пилипа не знайдемо у літургійних текстах ніяких згадок про початок приготування до Різдва. Аж на каноні свята Введення в храм Пресвятої Богородиці починають співати ірмоси, які готують до приходу Спасителя.


  Ще більше згадок маємо від свята Андрія. І можливо було би набагато правильніше називати цей піст Андріївкою. В день після свята Андрія богослужіння набирають зовсім іншого виміру – вже є згадки, натяки про народження Бога, подію, яка визволить людство із гріха.


  Піснеспіви "Алилуя” вказують на те, що піст не є періодом смутку, але навпаки періодом радості. Найбільше текстів, які готують до Різдва, маємо у дві останні неділі перед Різдвом  і найінтенсивніше – в тиждень перед Різдвом.
  Найкращий спосіб провести піст – це відкрити для себе Слово Боже, Слово, яке стало Тілом. Треба взяти собі за мету щодня читати Святе Письмо, прийти додому, відкрити і прийняти Воплочене Слово.


  А щодо обмеження у їжі, то варто тут згадати слова апостола Павла: "Хто їсть – хай дякує, хто не їсть нехай дякує”. Бо не стільки важлива їжа, як духовне поглиблення і переживання свята Божого народження у житті кожної людини.

  За матеріалами розмови з о. Василем Рудейком
  Автор: Тетяна Трачук


  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  ПІСТ І СПРАВДІ ТРИВАЄ 40 ДНІВ?

  Різдвяний піст: історія виникнення, найцікавіші факти і приписи

  Розпочався Різдвяний піст

  Розпочався Різдвяний піст

  Успенський піст - Спасівка

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні