• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал
  » » «Проповідь миру особливо потрібна там, де є загроза миру», – Глава УГКЦ на погрози влади позбавити легального статусу релігійні організації УГКЦ

  «Проповідь миру особливо потрібна там, де є загроза миру», – Глава УГКЦ на погрози влади позбавити легального статусу релігійні організації УГКЦ

   Люди на Майдані звернулися до УГКЦ та до інших Церков із проханням бути з ними і молитися разом. Адже в час, коли бракує діалогу між владою і народом, віруючі в Бога громадяни відчувають особливу потребу посилити молитви за мир і спокій в нашій державі, припинення насилля та потоптання гідності і конституційних прав громадян України.
   
  Про це заявив Блаженніший Святослав (Шевчук), Отець і Глава УГКЦ, під час прес-конференції в «Українських новинах» 13 січня 2014 року.

  При цьому Предстоятель УГКЦ зазначив, що така поведінка священнослужителів є втіленням ідеї, яку висловив Папа Римський Франциск у своєму торішньому посланні «Радість Євангелія», що душпастирі повинні бути з людьми, адже «пастир має мати запах своїх овець».

  Під час прес-конференції було оприлюднено Заяву Глави УГКЦ з приводу листа Міністерства культури України щодо підстав для припинення діяльності релігійних організацій УГКЦ.

  Блаженніший Святослав зазначив, що вперше за часи Незалежності України пролунала погроза «про припинення діяльності відповідних релігійних організацій» УГКЦ. Про це йдеться в офіційному листі Міністерства культури України від 3.01.2014 року (№ 1/3/13-14) за підписом першого заступника міністра Тимофія Кохана (див. у додатку).

  Причиною такої реакції органу державної влади названо релігійну діяльність, яку нібито «в порушення вимог законодавства України про свободу совісті та релігійні організації здійснюють представники, зокрема Української Греко-Католицької Церкви, на Майдані Незалежності міста Києва впродовж грудня минулого року та на початку нового – 2014 року».

  Глава УГКЦ зазначив, що Церква не є учасником політичних процесів, але вона не може стояти осторонь, коли її вірні просять про духовну опіку. Бути зі своїми вірними є обов’язком священика, що випливає з самої місії Церкви.

  «Цій місії, яку доручив їй Христос-Спаситель, наша Церква завжди була вірною і такою залишиться і на майбутнє, незважаючи на будь-які погрози», – наголосив Предстоятель греко-католиків.

  Говорячи про офіційну позицію УГКЦ щодо актуальної суспільно-політичної ситуації, Блаженніший Святослава зазначив, що вона викладена у низці звернень, як від імені самої УГКЦ, так і спільних із членами ВРЦіРО.

  «Церква надалі зберігає за собою право давати оцінку ситуації в країні, якщо порушуються права людини та принципи суспільної моралі, що випливають з Божого закону та відображені в соціальному вченні Церкви», – пояснив у Заяві Блаженніший Святослав.

  На завершення Глава УГКЦ уже вкотре заявив, що єдиним шляхом розв’язання суспільно-політичної кризи в Україні є чесний і відкритий діалог усіх сторін, вихідною точкою якого є готовність влади слухати свій народ.  Департамент інформації УГКЦ
  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  «Ми засуджуємо ті прояви насильства, які застосували… до мирних громадян», – Блаженніший Святослав

  Глава УГКЦ висловив солідарність із учасниками євромайданів

  Блаженніший Святослав: У Папи в кімнаті знаходиться українська ікона, яку я подарував йому в Аргентині

  Глава УГКЦ запросив Папу Франциска в Україну

  Глава УГКЦ підписав Угоду про співпрацю з Державною пенітенціарною службою України

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні