• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Видано навчальний посібник "Крокуючи до шлюбу"

   Видано навчальний посібник "Крокуючи до шлюбу"
  Видано навчальний посібник "Крокуючи до шлюбу"
  Останнім часом проблема подружжя і родини, як в церковному середовищі, так і в суспільстві загалом набирає щораз більшого резонансу. Ми є свідками виразного погіршення стану сім’ї,  руйнування  подружніх цінностей. Катастрофічно зростає кількість розлучень на державному рівні та шлюбів, визнаних Церквою, як недійсні.

           Тому відповідаючи на потреби часу, та з огляду на обставини, в яких опинились наші українські родини, в 2000 р. на Соборі Львівської архиєпархії  Блаженнійшим Любомиром Гузаром було запропоновано створити підготовчі курси для наречених, як один із важливих засобів, що покликані допомогти молодим кандидатам, які вступатимуть у подружнє життя. 

     Для того, щоб звершити це покликання згідно Божого задуму, у Стрийській єпархії, починаючи з 2002 року, поступово по всіх містах нашої єпархії  були створені Центри передподружнього приготування,  які займалися безпосереднім приготуванням наречених до прийняття Святої Тайни Подружжя , подаючи виклади за опрацьованими тезами.

  Вже починаючи з 2010 року,  виникла потреба в написанні навчального посібника для просвітницької діяльності Центру передподружнього приготування, яка розпочалась в цьому році і тривала до 2015 р.  Поза тим в 2014 р. створено інтернет – сайт, який ознайомлює широке коло людей та усіх бажаючих з інформацією про діяльність Центру та важливість передподружнього приготування молоді до шлюбу.

  У серпні 2015 р. внаслідок багаторічної наукової праці вийшов у книжковий світ навчально - методичний посібник «Крокуючи до шлюбу…», який є вкрай важливим  у приготуванні наречених до свідомого прийняття Святої Тайни Подружжя та вміщає розширений виклад таких предметів, як  «Богослов’я подружжя», «Основні правди християнської віри», «Канонічне подружнє право», «Психологія подружжя і родини», «Етика подружнього та родинного життя», «Біоетичні аспекти подружжя», «Медичні аспекти сім’ї», що складають Програму з безпосереднього приготування до подружжя.

           Хочеться  відзначити, що з березня по листопад цього року відбулись  семінари – практикуми з обміну досвідом Стрийського ЦПП в ділянці безпосереднього приготування молоді до Св. Тайни Подружжя у  таких єпархіях, як Тернопільсько – Зборівська, Бучацька, Коломийсько – Чернівецька та Самбірсько  - Дрогобицька єпархії, в яких була презентована просвітницька діяльність ЦПП та навчально – методичний посібник «Крокуючи до шлюбу…» і як досягнення у справі віднови душпастирства родин, відрадно, що на сьогоднішній день у  вказаних єпархіях вже діють Центри передподружнього приготування централізовано по всіх ввірених їм територіях за Програмою БПДП.

  Тема передподружнього приготування, яка розкрита в цій книзі,  є надзвичайно актуальною в нашому сьогоденні, адже криза інституції сім'ї та її викликів в Україні свідчать про недостатню обізнаність молодих подружжь, їх незрілість та непідготовленість до подружнього та родинного життя. Тому питання належного приготування до святого таїнства Подружжя, до життя у християнському подружжі після шлюбу та пастирський  супровід сімей є спільним пастирським обов'язком, місією Церкви, турботою державних та соціальних служб, яким належить приділяти особливу увагу в творенні міцної християнської родини, і відтак повноцінного здорового суспільства. Про роль сім’ї Митрополит Андрей Шептицький писав: « Тільки ті народи могутні і здорові, в яких здорова християнська родина !»

  До цієї книги ввійшли лекції богословів, психологів, педагогів щодо безпосереднього приготування до подружжя в різних аспектах, які розглядаються з позиції   Апостольського Повчання Папи Івана Павла ІІ «Сімейна спільнота» (Familiaris Consortio). До приготування книги спричинились викладачі Центру передподружнього приготування,  Митрополича Комісія у справах  родини УГКЦ (2007), яка внесла важливий вклад у творення навчальної програми Центру передподружнього приготування.

  Даний курс призначений не тільки для викладачів Центру, священників, a й для батьків, викладачів навчальних закладів й  усіх тих, хто бере участь у вихованні майбутньої  молодої сім’ї, а також для всіх буде доброю педагогічною настановою.  Курс пропонує відповіді на питання, з якими доводиться зустрічатись молоді та їхнім батькам. Розглядаються цікаві та практичні теми про діалог між подругами та батьками, шляхи розв’язання конфліктів у подружжі. Акцентується увага на покликанні подружжя до відповідального батьківства і вихованні дітей. Автори книги висловлюють сподівання, що запропоновані науки допоможуть глибше пізнати природу подружжя, по - новому переосмислити різні аспекти подружнього життя.

           Здаємо собі звіт у тому, що дане опрацювання не претендує на роль вичерпних студій  про  життя у подружжі. Творчий профіль  даної праці не полягає  на  тому, що дана тема вичерпується та припиняється. Вона,  швидше, покликана  відкрити  очі  на проблему та спонукати до нового, більш глибокого опрацювання, і прикладом такого викладу  може  стати  соціальний аспект подружнього та родинного життя, який передбачатиме  подачу  знань  з  організації  соціального  служіння для слухачів курсу. Бажаємо, щоб дана праця стала скромним внеском у справу віднови душпастирства родин, та спричинилась до подальшого духовного зросту наших християнських подружжь.                              

  Підтвердженням актуальності передподружнього приготування є заклик нашого Патріарха Святослава на XIV Асамблеї Синоду Єпископів Католицької Церкви, який прозвучав як дороговказ, що показує нам істинний шлях праці з майбутніми християнськими родинами та опіки над ними в таких словах: «Найперше – чувайте над християнською родиною! Дуже відповідально приготовляйте молодих подругів до шлюбу, тому що потім життя поставить перед серйозним випробуванням і вашу працю і, зокрема, особисте життя і щастя тих молодих людей. Чувайте над християнською родиною, зокрема у перших п’ять років її життя! Будьте близьким приятелем і духовним батьком наших молодих подружжів, адже у ХХ столітті християнська родина врятувала і захистила нашу Церкву. А сьогодні нашим святим обов’язком є захистити і врятувати українську християнську родину!»

  Підсумовуючи вище згадане, слід відзначити, що Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви, який відбувся у Львові-Брюховичах 24-25 листопада 2015 року, розглянув та прийняв до відома, рекомендуючи до використання, Навчальний посібник з безпосереднього приготування до подружжя «Крокуючи до шлюбу…», який представила п. Марія Гавінська, керівник Центру  передподружнього приготування Стрийської єпархії та науковий редактор даного видання.

   

                                   

  Повідомила п.Марія Гавінська 

  керівник Центру  передподружнього приготування Стрийської єпархії 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  «Любов ніколи не переминає..!» – реколекційні зустрічі Центру передподружнього приготування Стрийської єпархії

  У Перемишлянах представили діяльність ЦПП Стрийської єпархії представникам інших єпархій УГКЦ

  Реколекції для директорів та викладачів Центру передподружнього приготування

  Приготування до святого Причастя

  Приготування до святого Причастя

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні