Пастирське
послання Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства
Української Греко-Католицької Церкви до вірних у час підготовки до
парламентських виборів 2012 року
«Коли матимете віру, як зерно гірчиці то скажете оцій горі:
Перенесися звідси туди - і вона перенесеться;
і нічого не буде для вас неможливого».
(Мт. 17, 20)
Дорогі в Христі!
Наближаємося
до чергових парламентських виборів, проведення яких є характерною рисою
демократичної системи. Можливість вибирати випливає із
загальновизнаного основоположного факту свободи людської особи, котра,
формуючи державну владу, не лише реалізує своє невід'ємне право, а й
бере на себе громадянську відповідальність за цю владу. А обов'язком
чинної влади є забезпечити умови для вільного волевиявлення суспільства.
Бо ж у демократії воля народу - закон для влади, а в диктатурі навпаки:
воля влади - це закон.
Бажаючи бути співтворцями саме
справедливого, демократичного ладу в нашій Батьківщині, нам слід дуже
відповідально і зважено підійти до участі у виборах, оскільки через них
ми здійснюємо своє фундаментальне право, гарантоване не тільки
Конституцією, а й самим Творцем, - обирати шлях власного життя і
розвитку рідної країни, як також покликані втілювати в суспільне життя
християнські цінності. Не прийти на вибори - означає самоусунутися від
відповідальності за долю власної країни, відмовитися від християнського
свідчення в суспільному житті, віддаючи свою долю і долю своїх дітей та
внуків у випадкові, а часом і злочинні руки. Прийшовши на вибори, ми
передусім виконуємо свій громадянський обов'язок, реально і особисто
стаючи співучасниками творення свого майбутнього, а окрім цього - не
даємо нагоди нечесним на руку особам вкрасти наш голос та прикрити нашою
відсутністю різного роду маніпуляції чи фальсифікації.
|