• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал
  » » “Нехай буде воля Твоя!» – десять сильних думок Патріарха Йосифа

  “Нехай буде воля Твоя!» – десять сильних думок Патріарха Йосифа


  1. Архипастирство з рук Митрополита Андрея Шептицького.
  Прийнявши з рук Слуги Божого Андрея пастирський жезл у тяжку і зловіщу хвилину в грудні 1939 року, на моє сумління впали важкі слова його заповіту: великою провиною було б не прийняти його саме в цю важку й відповідальну хвилину.

  1. «Нехай буде воля Твоя!».

  2. На мене спав відповідальний обов’язок бути керманичем корабля нашої Церкви, що опинився на дуже бурхливих і каламутних водах історії. Взяти цю керму було страшно, буря була велика, а дорога до пристані цілковито невидна і далека. Одне було певне: без Божої помочі ця небезпечна подорож і боротьба з смертоносними хвилями не вдасться. Треба було сказати з кріпкою вірою: «Нехай буде воля Твоя!» і «Господи, поможи і виведи з тієї небезпеки».

  1. Бог і Україна. 

  2. Наша загальна національна хиба – роз’єднування і розбивання, свари і чвари. Дав би Бог, щоб ми всі опам’яталися: від гори до долу і думали про майбутнє добро України і її Церкви, щоб закинули свої амбіції, а Бога і Україну висунули, як провідну ідею нашого життя, думок і діл!

  1. Добровільний в’язень Христа.

  2. У покликанні служити Христові в духовному стані виразно бачу Божу руку. Відчувши в ньому Господній голос і підтримуваний Господньою десницею, радів я, що міг впродовж кількох десятків найкращих років життя працювати як добровільний в’язень Христа: служитель, науковець і богословський дослідник.

  1. Божа мудрість.

  2. Мудрість, або Свята Софія – це великий Божий дар, який Бог нам уділяє так само, як дав нам буття. Бог – то  вічне Буття. Бог – то вічна Мудрість. Ви зачерпнули її тут як Божу благодать у цім нашім університеті – скромно, без світського шуму і галасу. Цініть, отже, науку, знайдіть у ній смак, полюбіть її, бо без науки будете ви бідні і з вами наш нарід, коли не схоче розвиватися в знанні і в Божій мудрості.

  1. Будьте свідками!

  2. «Будьте свідками» Христа в Україні і в усіх країнах вашого поселення, у в’язницях, в тюрмах і таборах, аж до краю землі і до краю вашого земного життя! Будьте свідками на всіх континентах нашої бідної планети! Не посоромтеся землі української, землі Ваших предків!

  1. Вдячність.

  2. Вдячність – це для християн свята річ і важливий обов’язок. Треба словам подяки надати той святий характер, який повинна мати правдива християнська вдячність.

  1. Великого бажайте!

  2. «Великого бажайте» – і посвячуйте для нього свої сили, труди і жертви, навіть якщо треба , і до посвяти життя і мучеництва.

  1. Віра і наука.

  2. Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори – це віра і наука. Від початку людської історії вели вони людину впродовж віків, як два нерозлучні товариші, удосконалювали її життя, мораль і життєві вимоги. Ціль науки – пізнати правду. Тому мирна співпраця і взаємна поміч виводить їх на обопільну користь.

  1. «Прощаю їм усім…»

  2. Упродовж цілого свого життя, був я і таким відходжу з цього світу, в’язнем Христа. Сьогодні я дякую Всевишньому за те, що мене били в тюрмах і били на волі. Дякую йому за те, що мене били, а не величали раби! Прощаю їм усім, бо й вони – знаряддя в руках Всевишнього, що покликав мене і дав мені свою благодать – бути в неволі і на волі – в’язнем Христа ради! 

  3.   Підготувала Христина Кутнів
   

   

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  ПОСЛАННЯ БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА до молоді

  Правила життя Андрея Шептицького

  ПАСТИРСЬКЕ ПОСЛАННЯ Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви до вірних та всіх людей доброї волі

  Відзначення памяті смерті Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького

  Папа Венедикт XVI зрікся уряду

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні