• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал
  » » У нашому місті демонструвався фільм про бій під Крутами «Молода кров»

  У нашому місті демонструвався фільм про бій під Крутами «Молода кров»

  У нашому місті демонструвався фільм про бій під Крутами «Молода кров»

  2 лютого в центрі дозвілля молоді м.  Перемишляни можна було подивитися документальний фільм про бій під Крутами. Перед початком  присутні у залі могли послухати молодого історика, співробітника Львівського музею «Тюрма на Лонцького», який розповідав про цю подію в загальній історії України. В залі було не багато людей, але під час показу фільму всі з великим захопленням дивилися на екран. Після перегляду стрічки всі залишилися під великими враженнями. Адже у фільмі йшлося про героїзм і самопожертву молодих хлопців, які віддали власне життя за свою Вітчизну.

  Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, тривав 5 годин, між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді. Зібравши нашвидкуруч загін зі студентів і гімназистів старших класів їх кинули назустріч прекрасно збройним і численним силам більшовиків. В нерівному бою загинуло 300 вояків (а, якщо бути точним 290 осіб). Здавалося, що ці смерті були безглуздими. Здавалося, що цей бій не відіграв ніякої ролі в ході історії України. Насправді ж не так… Час, (а саме приблизно тиждень) поки російські війська ремонтували частини залізної колії, які були підірвані студентами зіграв на користь Україні.

  Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва, де відбулася громадська жалоба і поховання. На церемонії виступив Михайло Грушевський, який назвав цей учинок київської молоді героїчним.

  Ми, сучасна молодь, пишаємося нашими героями, відважними і жертовними молодими хлопцями, такими як ми зараз, що віддали своє життя за наше вільне майбутнє. Низький їм уклін і вічна пам'ять!

  Учасники спільноти «Адонай» (переважно хлопці) були присутні на демонстрації фільму, бо вважаємо цих молодих студентів, які померли у нерівному бою за Україну, героями і нам було цікаво подивитися реконструкцію цього бою та послухати розповіді істориків.

  Юра Стариченко

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Діти нашої парафії побували у підземеллях міста Львова

  Мешканці м. Перемишляни вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років

  По-дитячому довіритися Богові

  У свято обрізання ГНІХ та св. Восилія Великого діти нашої парафії молилися у с. Біле

  Хресна дорога для молоді у Перемишлянах

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні