• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал
  » » Відбулась ІІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ в м.Перемишляни

  Відбулась ІІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ в м.Перемишляни

  Відбулась ІІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ в м.ПеремишляниВідбулась ІІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ в м.Перемишляни14 травня в м.Перемишляни відбулася ІІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ. Як і кожного року, все розпочалося від храму св.Миколая, де впродовж 1922-1943 р.р. душпастирював о.Омелян Ковч. У присутності священиків та вірних запрошених митрополитів та місцевого єрарха Тараса Сеньківа словом, з хлібом-сіллю та букетами білих запашних троянд, прикрашених синьо-жовтими стрічками вітали адміністратор храму о.Віктор Мельник та молодь парафії. За участю митрополита Тернопільсько-Зборівського кир Василя Семенюка, митрополита Львівського кир Ігоря Возняка, Адміністратора Стрийської Єпархії кир Тараса у співслужінні близько 100 священиків було відслужено Молебень до блаженномученика о.О.Ковча. Участь у богослужінні взяли також представники влади: голова Перемишлянської РДА Володимир Дидик, голова Перемишлянської Районної Ради Микола Музичка, мер м.Перемишляни Олександр Зозуля, а також делегація з Польщі. Відтак, духовенство, студенти Духовних Семінарій з Києва, Львова та Івано-Франківська, парафіяни та гості прощі вирушили пішою ходою центральною вулицею міста до пам'ятника о.Омеляна.

       Саме тут зустрілися дві колони священиків, які вирушили з храму св.Миколая та храму св.Володимира і блжмч.О.Ковча. Згідно програми прощі священик Стрийської Єпархії о.Юрій Олійник зачитав іспит сумління священика, написаний о.О.Ковчем. Після цього слово мав митрофорний протоієрей д-р о.Степан Батрух, парох м.Люблін (Польща). Він зазначив, що місце, де встановлено пам'ятник о.Омеляну є символом змін, які вже відбулися. Адже в радянські часи тут стояв пам'ятник вождю пролетаріату. Водночас це місце є символом змін, які мають відбуватися в людських серцях. Адже геройський подвиг о.Омеляна під час служіння в Перемишлянах в умовах змінних окупацій (радянської та німецької), а відтак тортури і знущання в концтаборі Майданек не зламали його духа, бо понад усе о.Ковч цінував гідність людини, яку захищав у різних місцях свого перебування. Цього року ми вшановуємо відразу кілька дат: 70 років від смерті о.Ковча, 130 років від його народження, 70 років від смерті митрополита Андрея Шептицького та 25 - ліття легалізації УГКЦ. За словами о.Степана, дуже важливо проаналізувати історію, щоби краще пізнати живе свідчення наших новомучеників, які залишили у спадок гідний приклад до наслідування як захищати віру і правду в складних політичних і суспільних умовах сьогодення.

       Після тривалого глибоко змістовного слова о.С.Батруха духовенство вирушило до храму св.Володимира і блжмч.О.Ковча, де їх зустрічав парох о.Ігор Барбуляк зі своїми парафіянами. Відтак, розпочалася Божественна Літургія, яку очолив митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь у співслужінні митрополита Львівського Ігоря, Єпарха Коломийсько-Чернівецького Василя Івасюка, Адміністратора Стрийської Єпархії Тараса, Екзарха Луцького Йосафати Говери та понад 600 священиків з України. У своєму слові митополит Василь пригадав життєвий шлях о.Омеляна, заохочуючи священиків до готовності служити українському народові з великою любовю там, де Бог цього захоче. 

       Після Літургії митрополит подякував усім єпископам, священикам, семінаристам, монахам і монахиням та вірним за спільну молитву і запросив на Всеукраїнску прощу до Зарваниці. Відтак, владика Тарас як правлячий Архиєрей подякував усім присутнім за участь на святі великої священичої родини і побажав усім міцного здоров'я та утвердження в чеснотах, які просіяли в житті нашого покровителя о.О.Ковча.

  Повідомив для парафіяльного сайту:
  О.Віктор Мельник

   

   P.S. Складаємо щиру подяку отцям нашого храму ,активним парафіянам, спільноті "Адонай", сестрицям, жертводавцям за належне приготування до прощі духовенства УГКЦ на нашій парафії. Спаси Вас, Господи!
  Відбулась ІІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ в м.Перемишляни
  Відбулась ІІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ в м.Перемишляни
  Відбулась ІІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ в м.ПеремишляниВідбулась ІІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ в м.Перемишляни
  Відбулась ІІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ в м.ПеремишляниВідбулась ІІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ в м.Перемишляни
  Відбулась ІІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ в м.Перемишляни
  Відбулась ІІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ в м.Перемишляни

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  ІІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ до Перемишлян

  Відбулась IX проща духовенства та мирян Стрийської єпархії до Зарваниці

  Відбулась ІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ

  Відкриття памятника пароху Перемишлян

  Духовна подорож до Зарваниці

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні