• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал
  » » На Прикарпатті постала Гора Мучеників

  На Прикарпатті постала Гора Мучеників

  На Прикарпатті постала Гора МучениківУ Прикарпатті, присілку Тісний біля села Микуличин, що на Івано-Франківщині, виникла ще одна святиня – Гора Мучеників, де у день сотої річниці Фатімських об’явлень, 13 липня 2017р., було освячено Хрест та ікону з однойменною назвою. У перше паломництво вирушила й група перемишлянців з яких була частина спіЛьноти "Адонай".
  На не дуже високій, але крутій горі встановлено шестиметровий Хрест, обрамлений висловлюваннями кардинала Йосифа Рацінгера, блаженнішого Святослава Шевчука, о.Карлоса Буели, які дають розуміння місійності проекту «Гора Мучеників». Нижче збудовано капличку з іконою сестри Марії Єдності Григорової (СТ ДММ), натхненої третьою таємницею Фатімського пророцтва, яку опублікував святий Іван-Павло ІІ у 2000 році. Центральною фігурою ікони «Гора мучеників» є розп’ятий Ісус, з рук якого ангели у чаші збирають кров, біля підніжжя Хреста – провідники УГКЦ Єпископ Григорій Хомишин, митрополит Андрей Шептицький, кардинал Йосип Сліпий, а далі - мученики, які віддали життя за Христову віру. Бачимо там зверху надпис «Кров Христа і кров мучеників є тією самою кров’ю, яка стікає з дерева Хреста». 
  Ідея вшанування мучеників виникла у отця Карлоса Мігеля Буели, засновника чернечої родини Воплоченого Слова, коли він перебував в Украаїні під час урочистої беатифікації папою Іваном-Павлом ІІ у 2001 році 28 українських мучеників. На його думку, це те духовне багатство українського народу, та грань, яка власним прикладом має підігрівати і живити віру у сучасників. «Так як не можна торгуватися кров’ю Христа, не можна торгуватися кров’ю мучеників. Можемо собі уявити, продовжуючи проповідь нашого Господа, які Він нам міг би сказати, якщо ми занедбаємо почитання мучеників: «…Я стікав кров’ю у мучениках, а ти не зрозумів, що це моя кров. Я багато страждав через них, а ти мене не втішив». Ця думка якраз і перегукується з видінням, яке бачили Фатімські пастушки у Кова де Ірія сто років тому. Про це говорить і папа-емерит, кардинал Йосиф Рацінгер: «Їх мучеництво завершується солідарно зі Страстями Христа і стає одним цілим з нами. Вони доповнюють у Тілі Христовому (Церква- авт.) те, що ще бракує Його стражданням». А Блаженніший Святослав словами «…вони (новомученики – авт.) своєю кров’ю запечатали навіки єдність української Церкви з апостольським престолом», довершує зміст проекціі фатімських видінь на сьогодення.
  Ідею засновника згромадження, якою поділилися сестри-воплоченки, втілив у життя місцевий підприємець, генерал у відставці Василь Яремчук. Тринадцятого липня на горі біля Хреста зібралися паломники - чернеча родина Воплоченого Слова на чолі з провінційною настоятелькою сестрою Марією Гошівською, приїжджі та мешканці села. Під проводом єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії владики Василя Івасюка усі помолилися молебень до новомучеників Української Греко-Католицької Церкви. Далі було освячено та окроплено свяченою водою ікону і хрест. Як сказав владика Василь, пантеон українських мучеників не закінчено, він у процесі будівництва, бо кожен, хто знає про когось із своєї рідні чи знайомих, що був убитий чи замордований під час воєнного лихоліття чи у часи гоніння УГКЦ може подати відомості у єпархію і кожен, хто віддав життя за віру буде на цій горі мати свою особисту памятку – хрест, який розкаже про нього іншим.
  На урочистостях не було доброчинця п.Василя. У дивний і незрозумілий для нас, людей, спосіб Господь покликав і його бути співучасником Свого страждання та страждання українських новомучеників, призвавши у ці дні до Себе його сина, 34-річного Віталія, який допомагав коштами будувати святиню, живучи і працюючи в Америці. Містика чи Божий знак? Як написав у своєму Фейсбуку владика Борис Гудзяк «ще одна, дана згори, можливість порозважати над таїнством життя і смерті, і життя вічного» …над природою матеріального і духовного, видимого і невидимого, але, яке триває безперервно - тут, на землі і там, в потойбіччі.
  Паломники з Перемишлян мали змогу у черговий раз поспілкуватися з сестрами воплоченками з м.Бурштина, аспірантками, яких є у згромадженні п’ять та кандидаткою на облечини Тетяною. Цікавою є історія розпізнання нею покликання до богопосвяченого життя. Сімнадцятирічна дівчина розповіла: «Коли сестри перебували в моєму селі, то я поцікавилася, чи можна до них приїхати у гості. Вони запросили і я була у монастирі кілька днів. Поверталася додому з думкою, що ніколи не буду монахинею… Але дуже скоро мене почало туди тягнути. Мої думки все більше захоплювали розважання про Бога і монаше життя. Дуже скоро я прийняла рішення піти в монастир. Коли поділилася своїми планами з мамою, то, на щастя, вона мене зрозуміла і підтримала. За рік я закінчила новіціят і аспірантуру і ось у грудні мають відбутися облечини. Що можу сказати? Я - щаслива…».
  Повідомила п. С. Огородник
  На Прикарпатті постала Гора Мучеників
  На Прикарпатті постала Гора Мучеників
  На Прикарпатті постала Гора Мучеників
  На Прикарпатті постала Гора Мучеників
  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  «Святий Йосафат своєю кров’ю запечатав єдність Київської Церкви з наступником апостола Петра…» - Глава УГКЦ в Римі

  Блаженніший Святослав освятив Патріарший собор Воскресіння Христового

  Скріплюймо віру свідченням мучеників

  Триває паломництво молоді до Майданека

  Глава УГКЦ запросив Папу Франциска в Україну

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні