• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  XXVI Неділя по Зісланні Святого Духа

  XXVI Неділя по Зісланні Святого Духа

  "Бо де твій скарб, там і твоє серце буде"

   Дорогі браття і сестри!

  Якщо хтось запитав би нас, що є твоїм найціннішим скарбом, важко було б вибрати щось одне. І не дивно. На жаль, історія минулого та й сьогодення знає чимало фактів, як залежність від матеріальних благ, прагнення зберегти владу, надмірна самооцінка ставилися вище людського життя, людської особи. Тому й не дивно, коли часом лунає вислів: "світ став жорстоким". 
  А хто ж є причиною цих змін? І в чому їхня суть?

  Причиною є людина, а суть змін полягає в зміні світоглядних принципів, які виражаються через  її поведінку. 
  Аналізуючи три періоди життя людини можна сказати, що в дитинстві вона живе мріями, у період середнього віку - успіхами та невдачами, а в старості - спогадами. Саме в останньому періоді люди найчастіше роблять переоцінку вартостей. Це означає, що не кожна людина знаходить той скарб, про який мріяла з дитинства, задля якого віддала найкращі роки свого життя і здобуття якого заклало б упевненість в особистому щасті.
  Усі ми знаємо, що скарби цього світу надзвичайно дорогі: чи то природні, які вражають своєю красою, неповторністю, міцністю; чи виготовлені людиною за посередництвом технічних засобів, притягуючи своїм шармом, вишуканістю, функціональністю, надійністю, зручністю. Пошук того чи іншого скарбу вимагає чимало зусиль, а його привласнення становить високу ціну. Керуючись п'ятьма основними змислами - смак, нюх, дотик, слух і зір, - людина зосереджена, насамперед, на матеріальних, видимих благах, тобто на зовнішніх скарбах. Тому Ісус, навчаючи людей про Царство Боже, порівнював Його в притчах до дорогоцінної перлини чи загубленої драхми. 
  Зауважмо, що придбання дорогих речей, найчастіше, є задоволенням бажань, а не потреб людини. Нерідко набуття таких скарбів породжує взаємно протилежні почуття: радість і смуток, впевненість та страх, спокій і тривогу, задоволення і незадоволення. Це означає, що є потреба з однієї сторони захистити те, чим людина володіє, а з іншої - шукати щось нове, "краще". В такому пошуку нових вражень та відчуттів людина, непомітно для себе, потрапляє в пастку залежності і втрачає внутрішню свободу, бо керується вже не розсудливістю, а пристрастями. Вона стає на шлях "збирання для себе". Мабуть ключове слово у цьому вислові "себе", яке вказує на велике особисте "Я". Неважко здогадатися як називаються такі люди - егоїсти. Центром їхнього захоплення є вони самі, а так звані "скарби" - лише засобами для самоствердження.
  Суть втрати власної краси, цілісності та неповторності людини полягає в прояві егоїзму. Маленьке "я" людини - творіння захотіло зрівнятися з великим "Я" Бога - Творця. Затьмарений  фальшивим бажанням розум втратив ясність пізнання недосяжного Бога. Таким чином, людина немов би відмовилась сама від себе, перестала бути собою, швидко забувши, що її цілісність та повнота життя можливі лише за умови нерозривного стосунку з Богом. Якийсь парадокс: бажаючи більше для себе, людина втрачає себе. А це тому, що не кожне бажання та зусилля розуму і волі є корисними. Не кожне придбання є справжнім здобутком, бо може стати причиною руйнування людини, зокрема зсередини. Такі зміни не відразу помітні, тому важливо пильнувати своє серце. 
  Серце - це екран людини, на якому зображені внутрішні процеси її діяльності. Тому вкрай важливо прислухатися до власного сумління і завдяки розуму сягати глибин мудрості, щоб вибір людини був виправданий і корисний, збагачуючи її новим досвідом близькості Бога.
  Усвідомивши свою залежність від тілесної похітливості, цар Давид у покаянні взивав: "Серце чисте створи в меніі, Боже, і Духа правого обнови в нутрі моєму"(Пс.50,12). Чисте серце - означає вільне від усього, що його псує. Чисте серце не пусте, а сповнене Духом мудрості та розуму, ради та кріпості, знання, побожності та страху Божого.
  Чистота серця являє красу людини і відкриває невидиму завісу для споглядання Бога: "Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать"(Ми.5,8), - каже Ісус. Чисті серцем належать Ісусові, який для них є найціннішим скарбом. Мабуть найкращим прикладом тому є святі мученики, які не відмовилися від цього скарбу, за що заплатити найбільшу ціну - власне життя. Вони не боялися і не сумували, прощаючись із земним життям, бо були твердо переконані, що дуже швидко стануть найбагатшими, отримавши життя вічне. Тільки міцна єдність, сповнена зв'язком любові, є причиною споглядання з цього світу своєї майбутньої слави в Бозі у вимірі вічності. Ця здатність бачити красу неба, хоч і невиразно, є даром за доглянуте, очищене серце.
  Дорогі браття і сестри!
  Творячи літургійну молитву в храмі ми є учасниками нового і неповторного дотику Бога як знаку запрошення перебувати з Ним у зв'язку любові. Він перший полюбив нас незмінною любов'ю. Тож кожна Його дія спрямована для розвитку стосунків любові, щоб серце людини належало Богу, а Він був найціннішим її скарбом.
  Амінь.
  06.12.2020р.Б.

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  БЛАЖЕННІШИЙ СВЯТОСЛАВ: #ДОСТУПНО_ПРО_ВАЖЛИВЕ. З ЧОГО ПОЧИНАЄТЬСЯ МОЛИТВА?

  Для зерна Слова Божого немає непридатної землі

  Різдвяне послання Владики Тараса Сеньківа

  Пастирське слово Блаженнішого Святослава про дар осіб з розумовою неповносправністю

  Послання Блаженнішого Святослава, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, до молоді

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні