• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Вечірня

   ВечірняЛітургійний день Церкви починається з вечора – таке його ототожнення з початком нового дня пов’язане з біблійним об’явленням про створення світу: "І був вечір, і був ранок: день перший” (Бут.1,5). На старозавітному вівтарі при заході сонця запалювали світильники – символ душі, що горить вогнем віри (Вих. 30,8). Після зруйнування храму цей звичай зберігся в домашній молитві юдеїв і був прийнятий новозавітною Церквою. Коли запалювали свічки або лампади, в християнських домах читалася «світильна подяка». Таким зародилася церковна Вечірня.

   Вечірня починається не з пригадування минулого дня. Найперше вона повертає нас до початку, до того вечора, коли людина, покликана Богом від небуття до буття, вперше відкрила очі і побачила, як Бог її обдарував, побачила всю красу й славу творіння, побачила – і сповнилася вдячностю.
   Псалом 103, яким починається Вечірня, прославляє Бога-Творця. Він неначе передає дихання природи, її різноманіття. Тут все: небо, і вітри, гори, і тварини, і, нарешті, – людина, яка виходить «на працю свою до вечора». Подяка і захоплення душі, що споглядає велич створеного світу – перша тема Вечірньої.

  Напередодні неділі або свята, коли співається цей псалом, відчиняються царські двері. Священик з кадилом обходить храм, наповнюючи його пахощами ладану. Це образ раю. Кожного вечора Церква закликає нас повернутися до початку творіння і подякувати Богові. Після благодарення царські двері зачиняються, в храмі гасне світло. Люди, які захотіли «бути як Бог», опинилися в темряві і, усвідомивши свій упадок, взивають до Творця про допомогу...

   Смертельно поранена гріхом людина плаче перед воротами раю: "Господи, ввізвав я до Тебе, вислухай мене…” (Пс. 140). Покаяльні псалми виражають тугу людини за Богом і її уповання на Нього. Із стихами псалмів чергуються стихири, гімни, що розкривають суть свята або прославляють особу святого наступного дня. В суботу стихири завершуються «догматиком», який присвячений тайні воплочення Божого Сина. 
   Після теми гріхопадіння та покаяння наступає третя тема Вечірньої – спасіння. У світі гріха і темряви засіяло світло, прийшов Христос. Церква визнає і прославляє цей прихід словами одного з найдавніших християнських гімнів епохи переслідувань: "Світло тихе святої слави безсмертного Отця небесного, святого, блаженного, Ісусе Христе…” . Це – кульмінаційний момент вечірньої

  Напередодні великих свят на вечірній відправляється Литія. Цей обряд запозичений з монастирів Палестини й Афону. В давнину він складався з процесії до святинь обителі, де молилися за живих і померлих, а потім відбувалася братська трапеза, перед початком якої освячували поживу. Нині Литія здійснюється посеред храму. Тут відбувається освячення хліба, пшениці, вина та єлею. Це нагадує, що все послане нам «Дателем життя», що навіть підкріплення сил їжею повинно відбуватися перед лицем Божим.

   Остання тема Вечірньої – тема кінця. Але не страшного і безглуздого кінця, яким є смерть, а такого, який стає початком, входженням у невечірній день Божого Царства. Молитва праведного Симеона: «Нині відпускаєш раба твого, Владико, по глаголу Твоєму з миром…» є немовби підсумком старозавітної історії спасіння і подячною прославою Господа. Зустрівши Спасіння, Симеон може спокійно померти, і ця смерть вже не є страшною. Починається переображення смерті, перемога над нею. Кінець земного життя стає початком життя вічного.
  <!-- [if !supportLineBreakNewLine] -->
  <!-- [endif] -->

  (З вісника "Унівський прочанин")

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Воздвиження Чесного і Життєдайного Хреста

  Адвент — час приготування до Різдва

  Різдвяне послання Блаженнішого Святослава

  Празник Господнього переображення

  ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ Блаженнішого Святослава

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні