• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Празник на честь святого Миколая

  Празник на честь святого Миколая

  "Більше щастя давати, аніж брати"

  Урочисте святкування на честь святого Миколая, архиєпископа Мир Лікійських знову вводить нас у відчуття гідності, особистої значущості,  турботи ззовні, що увінчується радістю серця. Такий досвід наново пригадує про те, що людина за своєю природою є доброю. Це її вроджена властивість, яка потребує постійного розвитку. Згодом ми називаємо її чеснотою. Доброта завжди буде окрасою людини, притягуючи увагою до себе. Сповнена доброти, людина уважна до потреб ближніх. Вона вміє слухати і відповідати, чути і  домовлятися. Про таких Ісус казав: "Добра людина зі свого серця  добрий скарб виносить, а лиха - лихе виносить". У доброї людини добре серце і вона належить до категорії "дітей світла". Відмінність між "дітьми світла" і "людьми цього світу" полягає, насамперед,  у прагненнях серця. Чим серце сповнене, те і роздає назовні. На жаль, нерідко спостерігаємо сумну дійсність: з однієї сторони, з добрими людьми приємно бути, а з іншої, - вони не цінуються у світі, сприймаються немов ізгої. Як християни розуміємо чому: князь світу - диявол - ворог Бога і людей, який сіє розбрат між людьми  заздрістю, нетерпимістю, захланністю, гнівом та іншими негативними почуттями, які опановують слабших. І хоч важко чинити добро в таких складних умовах, однак, важливо бути уважним до свого серця і діяти згідно його поклику для поширення добра, бо так виконується воля Всевишнього. Тому, не важливо, чи людина матеріально заможна, а важливо чи в неї добре серце. Тут є цінні скарби, яких потребує світ і які щедро роздаються. Ці скарби часто змінюють людські долі, рятують від відчаю та зневіри, повертають до повноцінного життя у  Бозі.
  З історії Церкви відомо десятки тисяч людей, які в голоді і в холоді, в недосипанні та тривогах, збідовані та знесилені, часто знеславлені та зневажені, але яких світ був не вартий, багатством скарбів своїх сердець змінювали світ на краще. Одним із них є святитель Миколай. Своїм прикладом він довів, що найважливіше для людини - мати добре серце, яке не є даром батьків чи когось іншого. Добре серце - це плід довготривалої праці над собою і мудрого виховання батьками. Коли сіється добре зерно, то й плід буде добрим. Але, щоб так сталося, цей зріст треба пильнувати.
  Чи може дитина глибоко усвідомлювати важливість її морального виховання в дитинстві? Чи думає підліток про те, що в майбутньому стане батьком чи матір'ю і доведеться виховувати своїх дітей? Мабуть, що ні. Батьківський приклад і слово є першими цеглинками, які закладають основу світогляду їхньої дитини, вони є першими будівничими дитячого серця. Пильне око і добре серце батьків спроможні виховати добрих дітей. Даючи не жаліючи, не вираховуючи, не пригадуючи лише з часом батьки можуть зізнатися, що щасливі, бо радіють добрими дітьми.
  У Біблії написано: "Хто щедро сіє - щедро жатиме..." Зрозуміло, що мова йде про людську щедрість, відкритість серця, щоб збагатити добром ближніх. Це ніщо інше, як закон любові, вкладений в серця людей Святим Духом і який доводить свою надійність: чим більше роздаєш, тим більше отримуєш. Такий життєвий принцип збагачує людину постійно оновленим досвідом щоденної турботи та доброти Бога до неї, утверджуючи в ній почуття безпеки, впевненості та повноти дарів. Тут доречні слова ап.Павла: "...ті, які нічого не мають, але все посідають".  Ісус називає їх "убогі духом", - ті, хто незалежно від міри посідання матеріальних благ завжди свідомі того, що це дари Божі, які вони приймають з вдячністю. Своєю щедрістю і добротою Господь перший виховує людину. Так триває до кінця її життя. Хіба цього мало, щоб підтримати Божу ініціативу і, докладаючи власні зусилля, прагнути постійного розвитку в доброті?
  Дехто з людей свідомо не дозволяє собі бути добрішим, пояснюючи тим, що хтось  може вважати їхню доброту за слабкість і використати проти них. Якщо так, то людство давно так чинить по відношенню до Бога, зловживаючи Його добротою. Це правда, неможливо уникнути усіх зловживань ззовні.  Задля почуття власної безпеки та гідності людини Ісус навчає: "Будьте прості, як голубки, але мудрі, як змії". Доброта не виключає мудрість, а радше навпаки - розвивається завдяки їй. Хто має добре серце, той з мудрістю живе: вона йому як батько і мати. У кого добре серце, той скарби збирає; у день суду вони будуть його оправданням. Хочеш стати мудрим - плекай доброту у серці, вона заведе тебе на вершину слави. Ніщо так не змінює світ на краще як доброта людини. Можна забути ім'я людини, її зовнішній вигляд, але доброту її пам'ятатиме чимало поколінь. На цій основі зростає і виховується здорове суспільство, суспільство тих, хто не відбирає, а роздає; не сумує з цього, а радіє; не пригнічує, а дає надію.
  19.12.2020р.Б.


  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  XXVII Неділя по Зісланні Святого Духа

  XXVI Неділя по Зісланні Святого Духа

  «Святий Миколай спонукає нас бути даром для іншого», – владика Тарас у Перемишлянах

  Для зерна Слова Божого немає непридатної землі

  Звернення Комісії УГКЦ у справах родини в день молитви за дітей-сиріт із закликом до спільної молитви

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні