• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  XXVIII Неділя по Зісланні Святого Духа

  XXVIII Неділя по Зісланні Святого Духа

  "Бо всяке добре даяння з висоти сходить, від Тебе, Отця світла..."

  Дорогі браття і сестри!
  Сьогодні хочу зосередити нашу увагу на понятті секуляризація - зісвітчення. Мова йде про певний спосіб життя людини, яка переконана в тому, що єдиним місцем її існування є земля, а найважливішим добром - матеріальні блага. Однаек, потрібно сказати, що не кожна зісвітчена людина мусить бути багатою, і не кожна заможна людина обов'язково є зісвітченою. Саме слово зісвітчена вказує на дуже тісний зв'язок зі світом. Людина настільки глибоко вкорінена у цей світ, що кращої альтернативи для себе не знаходить.
  Насправді, бути зісвітченим дуже небезпечно, оскільки доволі швидко можна втратити справжню свободу, наклавши на себе непосильний тягар світових пропозицій. Та найбільшою небезпекою є поступове ослаблення особистих стосунків з Богом, який з часом зникає з-під уваги людини. Все, що відбувається в її житті, пояснюється суто розумовими обгрунтуваннями, інколи як фактор долі чи звичайний наслідок певних причин.
  Пошук розуміння цих подій у світлі Божого об'явлення наближає людину до правди, до відновлення життя у ній, оскільки правда є передумовою набуття статусу вільної людини.
  Одним з найбільш поширених видів сучасної прокази є секуляризація, яка є причиною відкритих ран у головах людей, в їхній свідомості. Ті рани поступово поширюються по всьому тілу і свідчать про образ не здорової, а зіпсованої, хворої людини. Так можна прожити все життя і не виявити в собі цієї недуги. 
  Для відновлення образу здорової людини необхідно звернутися до Первообразу, який є "первородний усього створіння, бо  в ньому все було створене чи то на небі, чи на землі". Це означає, що потрібно змінювати напрям пошуку для оздоровлення.
  Потрібно йти назустріч Ісусові, таким чином віддаляючись від джерела своєї хвороби - панівного впливу світу. Світ манить різними пропозиціями, які періодично змінюються, бо кожна з них не може  задовільнити прагнення людини бути щасливою. А тому це є відверта омана, яка породжує сліпоту - нездатність відрізнити добро від зла. Сліпий не бачить світла, перед ним суцільна темрява. 
  Натомість Ісус пропонує лише одне незмінне добро - Себе самого, бо в Ньому є "світло життя". Це світло очищає розум , який тепер здатний пізнавати ще й Божу присутність у житті людини. Тому  це не її заслуга, а дар Божий. Якщо за нього не почати дякувати, то згодом втрачається розуміння його як дару, зокрема від Бога. Він поступово втрачає свою цінність і може стати знову цілком непотрібним. Знову свіжі рани і нові - старі хвороби.
  Вдячність Богові закорінює усвідомлення що кому належить і несе в собі силу перебувати з Ним в стосунку й надалі. Вдячність, що виходить із серця,  сповнена емоційного піднесення та втілює його в молитву прослави. Такий досвід засвідчує вкотре "який добрий є Господь!"
  Протилежним до секуляризації є поняття одуховлення. Це життя людини в сопричасті зі Святим Духом. Все починається з пошуку Духа, який є найвищою Мудрістю, і який збагачує людину чистим істинним знанням. Одуховлена людина постійно перебуває під впливом Духа, однак, не як жертва, а як найвища цінність. Все добро, яким володіє Святий Дух, призначене для неї. Це добро найперше змінює людське серце, яке знаходить в ньому свій спокій. Відтак важливо вчитися розвивати пильну увагу на Святому Дусі. Він є джерелом людського буття і змістом життя людини. Одуховлений не той, хто марить ілюзіями, витаючи понад хмарами. Він живе найбільш реальним життям. Хоч і перебуває у світі, але серцем належить Богові.
  20.12.2020р.Б.  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Празник на честь святого Миколая

  XXVII Неділя по Зісланні Святого Духа

  XXVI Неділя по Зісланні Святого Духа

  Послання Папи з нагоди Всесвітнього дня хворого: Христос запрошує до Себе всіх страждаючих

  Пастирське слово Блаженнішого Святослава про дар осіб з розумовою неповносправністю

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні