• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Собор Івана Хрестителя

  Собор Івана Хрестителя

  Та я на те прийшов, хрестячи водою, щоб він був об'явлений Ізраїлеві"(Ів.1,31)

  Дорогі браття і сестри!
  Наступного дня після Богоявлення Церква урочисто згадує чесного і славного пророка і предтечі Господа нашого Ісуса Христа Івана Хрестителя. Якщо проаналізуємо його життєву історію, то можемо відчитати в ній вміння жити з Богом. Хоч Іван був пророком, але не безгрішний. З власної волі він пішов у пустиню, де жити значно складніше і небезпечніше. Він добровільно обмежував себе в життєвому комфорті, у їжі. Насправді, це важкий подвиг, бо вимагає щоденних зусиль для такого способу життя. Іван Хреститель полюбив такий устрій, бо встановлені ним норми допомагали йому більше пізнавати Бога, Його волю, розуміти своє покликання і робити те, що відповідає Божому Задуму. Пророче покликання Івана Хрестителя походить від Бога і має свій початок ще задовго до його народження. Однак, прагнення Бога і аскетичне життя задля більшої досконалості є його особистим вибором. Жага за Богом була в нього настільки сильною, що перемогла бажання тілесних потреб заради комфорту. Мабуть, постійним об'єктом його замилування був Господь, якого Він споглядав у різних обставинах. Іван Хреститель, як і кожна людина, досвідчував часті спокуси, важкі періоди випробувань, які найкраще показували, кому він хоче належати і хто є його ворог. Таким є шлях до Бога.
  Не можемо сумніватися, що цей пророк є вчителем молитви. Адже аскетичні вправи без належної молитви приводять людину до духовної кризи та стають найважливішою метою. Завдяки молитві людина зустрічає Бога у Святому Дусі, який наповнює її, умертвляючи тілесні похоті, та надихає до більш відданого служіння в любові. Завдяки молитві людина смакує як добре бути з Богом та усвідомлює, що всі блага світу не можуть зрівнятися з тим, яке вона має в серці, бо в ньому перебуває Святий Дух.
  У щойно почутому уривку євангелія від Івана автор тричі наголошує на спільності Івана Хрестителя зі Святим Духом. Перша згадка на річці Йордан, коли Ісус підходив до Івана Предтечі, який мовив: "Ось Агнець Божий, який бере геть гріх світу"(Ів.1,29). Це пророчі слова, що вказують на мету воплочення Ісуса. Він, мов невинне ягня, буде принесений в жертву за гріхи світу. Дух Божий порушив устами пророка вимовити такі слова, щоб Ісус "був об'явлений Ізраїлеві"(Ів.1,31). Наступного разу євангелист Іван, за словами Предтечі, пише так: "Це той, про якого казав я: за мною йде муж, сущий передо мною, бо він був раніш за мене"(Ів.1,30). Тут Святий Дух передає устами пророка правду про споконвічне існування Божого Сина. Подібно пророкував Міхей: "Так сказав Господь: Ти ж, Вифлеєме-Ефрато, занадто малий, щоб бути між тисячами Юди, але з тебе вийде мені той, хто має бути Володарем в Ізраїлі; його походження із давніх-давен, з днів споконвічних"(Міх.5,1).  Накінець, євангелист Іван описує ще одне об'явлення: "Я Духа бачив, що, мов голуб, сходив з неба й почив на ньому."(Ів.1,32). Іван Хреститель оголошує, що на арену суспільно-політичного життя виходить нова людина, він же Помазанник Божий, 
  Цар Ізраїля, який не буде відвойовувати території, бо все належить Йому. "Дух Господній спочине на ньому, дух мудрости й розуму, дух ради і кріпости, дух знання й страху Господнього. Він дихатиме страхом Господнім; він судитиме не як око бачить, і не як вухо чує присуд видаватиме. Він буде по справедливості судити вбогих, по правді оголошувати присуд для бідних у країні. Гнобителя вдарить палицею − своїм словом, безбожного погубить духом своїх уст. Справедливість буде поясом у нього на крижах, а правда підпереже його боки" - так пророкував про Нього Ісая. Іван хрестив водою, щоб ті, "хто перебував у тіні смерті, побачили світло" і були хрещені Духом Святим. Бо хрещення Івана було на покаяння, а хрещення Ісуса - на життя вічне.
  Життя Івана Хрестителя було коротким. Та важливо те, що він встиг виконати все, до чого був покликаний. Інколи можна почути думку, що хтось спішив жити, але передчасно помер. "Спішити жити" не те саме, що жити задля Бога. Порівняно з  вічністю земне життя, немов крапля в океані. Кожен пережитий день є свідок наближення людини до свого кінця, до смерті.
  Тому необхідною умовою для виконання Божого Задуму щодо мене, а через мене щодо світу є не довготривале життя, а спільність зі Святим Духом. Усі охрещені Його прийняли і відновлюють своє сопричастя з Ним у Таїнствах Покаяння та Євхаристії. Це Він є Духом життя, без єдності з Яким земне життя і вічність стають пеклом. Хай приклад життя Івана Хрестителя надихає нас у здійсненні свого пророчого служіння, а саме - бути голосом Божим у світі, щоб кожен, відкуплений кров'ю Христа, дійшов до пізнання правди і всі разом стали спільниками вічної радості в небі з усіма святими.
  Амінь.
  20.01.2021р.Б.


  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Святе Богоявлення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

  Обрізання Господа нашого Ісуса Христа

  Зачаття Пречистої Діви Марії святою Анною

  ЩО СПІЛЬНОГО МІЖ УСІКНОВЕННЯМ ГОЛОВИ ІВАНА ХРИСТИТЕЛЯ ТА КАВУНАМИ, ПОМІДОРАМИ І КАПУСТОЮ

  Вітаємо всіх з Різдвом Іоана Хрестителя, а не з язичницьким святом Івана Купала

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні