• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Неділя Закхея

  Неділя Закхея

  "Син Чоловічий прийшов шукати і спасти те, що загинуло"(Лк.19,10)


  Дорогі браття і сестри! 
  Аналізуючи біблійну історію як історію спасіння з серця виринають слова: "Дивний Бог у святих ділах своїх!" У всі часи люди мали достатньо підстав, щоб апелювати про справедливість. Та важливо ніколи не забувати, що кривдником був і є не Бог, а людина.  Багато країн світу є зразком конституційних прав громадян, та чи кожна з них може бути зразком дотримання законів і захисту цих прав. На жаль, людство не хоче жити згідно законів: чи то Божих, чи то людських. Внаслідок цього у світі кардинально змінилося уявлення про людину, зміст її життя, стосунки між людьми. Сучасне суспільство перенасичене прихованою неправдою, зухвалим цинізмом, агресією, насильством та багатьма іншими діями, авторами яких є люди, але людськими назвати їх неможливо. Мабуть в умовах тотальної безкарності з'явився вислів "закони є для того, щоб їх порушувати". Дуже важко тим, хто скривджений, а ще більше тоді, коли не може захистити своїх законних прав. 
  Наскільки важче Тому, Хто покликав усе до існування і впродовж усієї історії людства є жертвою від тих, кого незмінно любить. Але Бог не мовчить. Він завжди є учасником історії світу. Як пише автор послання до євреїв: "Багаторазово й багатьма способами Бог говорив колись до батьків наших через пророків. За останніх же оцих днів він говорив до нас через Сина, якого зробив спадкоємцем усього і яким створив віки"(Євр.1,1-2). Перебуваючи в лоні Отця, Син Божий "зійшов із неба і воплотився з Духа Святого і Марії Діви і став чоловіком". Він прийшов шукати... Дорогоцінний одяг, неймовірні краєвиди для зручного житла, повноту влади і визнання? Син чоловічий прийшов шукати людину - найвищу цінність Бога - Творця. Стан її життя настільки змінився, що Ісус використовує слово "загинуло". Найдорожче створіння хоч і живе, але немов мертве: стосунки з Богом "рвуться по швах", прагнення "мати" витісняє прагнення "жити", внаслідок чого формується уявлення про "все можливість людини". Хоч назовні випромінюється сила і життя, насправді приховується страх, який умертвляє життя. Коли стосунки з Богом розриваються, тоді життя перетворюється на існування. Адже, жити - не означає задовільнити людські потреби сповна; жити - означає бути носієм такого життя, яке є добрим, а його джерелом є Абсолютно Добрий Господь. Без єдності з Ним фізично жива людина є носієм смерті, яка з'являється внаслідок гріха і яка поширюється немов злоякісна пухлина впевнено і непомітно. Таке життя Ісус порівнює до "життя у темряві", якому властивий стан духовної сліпоти, суть якої полягає в тому, що людина не розуміє сутності зла, в якому живе, і наслідків, які настають від цього. Це життя приречене на самознищення.
  Тому Бог-Отець послав у світ Свого Сина, щоб виявити зло, насамперед, те зло, яке опанувало людей різних сфер життя і діяльності. Але, шукати і знайти - це навіть не половина справи. Син Божий прийшов, щоб спасти.
  Що ж означає спасти?
  І чому не хтось інший?
  Спасти - означає відновити до життя з Богом і в Бозі. Це можливо лише Богові, який став людиною і переміг у собі владу смерті силою Божества. Однак, щоб перемогти смерть, треба перед тим самому вмерти. Тому Ісус помер як людина. Жодна досконала людина ніколи цього не зробила б, бо владу над смертю має лише Бог. Звільнивши людство з-під влади смерті, Ісус "простелив шлях до неба усякій плоті", "щоб кожен, хто увірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне"(Ів.3,16). 
  Отож, спасти - не означає воскресити з мертвих, оздоровити від недуги, врятувати від голоду нагодувавши. Спасти - означає відновити до життя вічного завдяки вірі людини в Того, Хто є Вічним Життям.
  Історія про Закхея розкриває правду про нього, про післанництво Ісуса і дає відповідь, чому на дім Закхея зійшло спасіння - бо він покаявся за свої численні злочини і прийняв Ісуса як Господа, котрий відпускає гріхи, і як Спасителя, котрий дає нове життя у Святому Дусі.
  Бажаймо і ми нових зустрічей з Ісусом, щоб уважно споглядати Його в тиші свого серця і відчути силу благословення дотиком всепрощаючої любові, яка мовчки запрошує до життя у Бозі.
  Амінь.


  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Святе Богоявлення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

  Неділя перед Різдвом

  Неділя перед Богоявленням

  XXVI Неділя по Зісланні Святого Духа

  Різдвяне послання Владики Тараса Сеньківа

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні