• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Стрітення Господнє

  Стрітення Господнє

  "Нині, Владико, можеш відпустити слугу твого за твоїм словом у мирі, бо мої очі бачили твоє спасіння, що ти приготував перед усіма народами; світло на просвіту поганам, і славу твого люду – Ізраїля"(Лк.2,29-32)

  Дорогі браття і сестри!
  Євангельський уривок сьогоднішнього дня звіщає нам сповнення обітниці, яку Бог об'явив людині. Це в черговий раз підкреслює постійну участь Бога в житті світу. Хоч Він і невидимий, але впевнено і послідовно здійснює Свій задум не для власної користі, а для добра людства. Євангелист Лука повідомляє, що в той час "був у Єрусалимі чоловік на ім'я Симеон; чоловік той, праведний та побожний, очікував утіхи Ізраїля, і Дух Святий був на ньому"(Л.2,25). Праведним чи побожним ще ніхто не народився, за винятком Богородиці. Тому ці характерні ознаки вказують на те, що Симеон впродовж життя був пов'язаний з Богом, якого постійно пізнавав, намагаючись жити правильно і по-Божому. А ще старець Симеон навчився слухати Бога, підкоряючи свою волю Господній. Саме за таких умов діє Святий Дух через людину. Місцем, де Симеон часто перебував, був храм. І не тому, що цей чоловік мав багато вільного часу.
  Храм - це місце, визначене Богом для зустрічі з людиною. Якщо для неї Бог важливий, вона часто перебуватиме у храмі не з почуття обов'язку, а з особистої потреби Бога як своє найвище Добро. Тут, у храмі, звершується таїнство, яке важко детально передати словами. Адже, Бог Духом Своїм зустрічається з людиною, а Духа описати неможливо. Він закладає в ній Своє житло настільки, наскільки вона цього прагне.
  Старець Симеон, ведений Святим Духом, знаходився у храмі тоді, коли Йосиф і Марія згідно юдейського закону принесли дитятко для посвяти Господеві. Неосяжного, невмістимого Бога, народженого в тілі, він взяв на свої руки і промовив: ""Нині, Владико, можеш відпустити слугу твого за твоїм словом у мирі, бо мої очі бачили твоє спасіння, що ти приготував перед усіма народами; світло на просвіту поганам, і славу твого люду – Ізраїля"(Лк.2,29-32). Божа обітниця сповнена: Симеон побачив свого Спасителя, "яким Отець створив віки"(Євр.1,2)і без якого не постало нічого (Пор. Ів.1,3). Ось як Церква розвиває цю думку: "Нині Симеон бере на руки Господа слави, якого колись на Синайській горі бачив у хмарі Мойсей, як подавав йому таблиці Закону. Це той самий, що говорив через пророків, він же й Творець Закону. Це той, кого Давид провістив страшним для всіх, він же має велику й багату милість"(Стихира на Господи взиваю). .Він є Світло правди, яке виведе з темряви незнання цілі народи поган; Він є славою Ізраїля, могутній цар, якому все підкорене чи то на небі, чи на землі, чи під землею.
  У той час, коли Симеон пророкував, надійшла пророчиця Анна, яка "не відходила від храму, служачи Богові вночі і вдень постом та молитвою ... й почала прославляти Бога та говорити про нього всім, що чекали визволення Єрусалиму"(Лк.2,37-38). Ставши вдовою в молодому віці, ця жінка присвятила своє життя цілковитому служінню Господеві. Найважливішим її завданням було звільнитися від усіх душевних і тілесних пристрастей, оскільки піст і молитва - два наймогутніші засоби давнини у боротьбі з ними. Сповнена Святим Духом, Анна продовжила справу Симеона - вона звіщала всім про Ісуса, Спасителя Ізраїля.
  Дорогі браття і сестри, якщо людина перебуває під натхненням Святого Духа, вона обов'язково визнаватиме Ісуса Господом і Богом. Адже, Отець, Син і Святий Дух завжди нероздільні між собою. Коли ж хто не визнає Ісуса Господом, той не має в собі Божого Духа і господарем його є диявол. Життя старця Симеона і пророчиці Анни допомагають усім зрозуміти, наскільки важливо перебувати з Богом, щоб у світлі Його слова і в силі Його Духа життєвий шлях людини був правильний, а "дивлячись смерті в очі", вона могла спокійно промовляти: "Нині, Владико, можеш відпустити слугу твого в мирі".
  Тож і ми, ставши Божими дітьми у Таїнстві Хрещення, перемагаймо всяке зло, що отруює нас, щоб своїм життям прославляти Бога в Тройці Єдиного Отця і Сина і Святого Духа.
  Амінь.  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  НЕХАЙ СВІТЛО СТРІТЕНСЬКОЇ СВІЧКИ ДОПОМОЖЕ НАМ БАЧИТИ І ДОРОГУ ДО БОГА І ОБЛИЧЧЯ ІНШИХ

  Собор Івана Хрестителя

  Святе Богоявлення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

  Обрізання Господа нашого Ісуса Христа

  Стрітення Господнє (УГКЦ)

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні