• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Неділя православ'я

  Неділя православ'я

  "Нині настав день, повний радости й веселости, бо краса правдивих догматів блистить і сяє. Христова Церква оздоблена виставленням святих ікон і сяйвом зображень, тож настала богонатхненна однодумність вірних"(Утреня, Стих. на Псалмі похв.)


  Дорогі браття і сестри!
  Перша неділя Великого Посту називається неділею православ'я. Таку назву вона отримала тому, що в цю неділю 842 року відбулося прилюдне почитання ікон після осуду іконоборства.Тому неділя Православ’я це торжество цілої Церкви, Східної і Західної, це радісне святкування остаточної перемоги над іконоборством й іншими єресями. 
  В контексті цього святкування зосередимо нашу увагу над висловом "визнання віри". Мова йде про зв'язок між людиною і Богом. Ми віримо, що Бог є один, Він створив світ і активно присутній в ньому своєю творчою діяльністю. Цей Бог об'являє Себе впродовж історії, про що дізнаємося, насамперед, із Святого Писання. За словами Ісуса, слово Боже гідне довіри настільки, що ніщо не може бути викреслене з нього, або  щось додане до написаного. 
  У 381 році відбувся Вселенський Собор у Константинополі, на якому було проголошено Символ віри, фактичне визнання основних правд християнської віри. Але впродовж історії Церкви як носія і проповідника Божого слова знову наставали важкі періоди, коли правда про Бога спотворювалася хибними твердженнями. Нажаль нерідко це робилося спільними зусиллями керівників держави і представниками духовенства. У чому ж основна причина?
  Перш за все у незнанні Бога. Віра в Бога має динамічний характер: вона або розвивається зусиллями людини із співдіянням Святого Духа, або послаблюється через недбалість чи восокомірність, що призводить до єресей. Перший важливий крок людини полягає в тому, щоб прийняти Святе Писання як Боже Об'явлення. Другий - приймати науку Церкви, яка авторитетно пояснює це слово, маючи учительський уряд. Третій крок - брати активну участь в богослужіннях, тексти яких підтверджують незмінність християнської віри і розвивають її в серці людини. Саме богослужіння є унікальною можливістю зустріти в своєму серці того Бога, якого я визнаю словом.  Так зростав у вірі та знанні священномученик Йосафат Кунцевич, який з раннього дитинства ходив до храму на богослужіння і навчався богослов'я з молитовних текстів богослужбових книг. Визнання віри прямо залежить від читання Святого Писання. Хто читає цю книгу з метою бути навченим Богом, той  щораз більше пізнаватиме  таїнстао Бога, який дає мудрість і силу правильно визнавати віру. Правдиве визнання вимагає постійного критичного самоаналізу: чи моє знання і розуміння  відповідає вченню Церкви? чи не сумніваюся я в правдах християнської віри? чи не занедбую краще їх пізнавати?
  Для розвитку у вірі важливо використовувати різні, але офіційні джерела Церкви. Це збільшує знання і зміцнює переконання. Однак, важливо пам'ятати, що головною метою людини має бути Бог, Його святість. Лише так отримується справжній досвід Бога, яким можна ділитися як визнанням віри. Як приклад, блаженної пам'яті брат Олександр, монах Студійського уставу, річницю смерті якого нещодавно вшановували. У його словах єдність знань і досвіду Бога зливалися в одну сутність. Такою єдністю Церква збагачується завдяки новим поколінням християн, які є живим зерном для зростання Божого Царства у світі.
  Визнання віри - це не лише особисте засвідчення хто я? і куди прямую? Це виклик для світу, який часто блукає в темряві незнання і невизначеності та зухвало противиться правді, якою є Бог.
  "Тому й ми, маючи кругом себе таку велику хмару свідків, відкиньмо всякий тягар і гріх, що так легко пристає до нас навколо, і біжімо витривало до змагання, що призначене нам, дивлячися пильно на Ісуса, засновника й завершителя віри, який, замість радости, що була перед ним, витерпів хрест, не звертаючи уваги на сором, і возсів праворуч Божого престолу"(Євр.12,1-2).
  Визнання віри завжди гідно оцінене Богом. Лише Він знає справжню вартість богоугодного життя. Ніхто не буде забутий чи обділений.
  Це про вірних Ісус говорив: "Істинно, істинно кажу вам: побачите небеса відкриті і ангелів Божих, як вони возходять та сходять на Сина чоловічого"(Ів.1,51). Хай ті слова будуть мрією кожного, хто вірує!  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Неділя м'ясопусна

  Празник Трьох Святителів

  Святе Богоявлення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

  Воздвиження Чесного і Життєдайного Хреста

  Оприлюднено план заходів для проведення Року віри УГКЦ

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні