• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Непорочне Зачаття Пречистої Діви Марії святою Анною

  Непорочне Зачаття Пречистої Діви Марії святою Анною

  "Отож Господь Бог сказав до змія: «За те, що ти вчинив це, будь проклятий з-поміж усякої скотини та з-поміж усіх диких звірів. На череві твоїм будеш повзати і їстимеш землю по всі дні життя твого. Я покладу ворожнечу між тобою і жінкою і між твоїм потомством та її потомством. Воно розчавить тобі голову, а ти будеш намагатися увіп'ястися йому в п'яту» (Бут.3,14-15)

  Дорогі браття і сестри!
  Сьогодні урочисто святкуємо празник Непорочного зачаття Пречистої Діви Марії святою Анною. У храмі, на молитві ми є учасниками спогвдування. Це слово містить у собі два значення: пригадування даної історичної події, що відбулася в минулому, та реальна наша участь в історії спасіння людства, започаткованої проголошенням обітниці, що сповнилася в Непоррчному зачатті Марії. Цей день приніс радість не лише Йоакимрві та Анні. Він став початком неустанної радості цілого людства. А все тому, що Господь продовжує брати активну участь у житті світу, співдіючи людям у всьому на добро. 
  Зрозуміти Божий задум не кожному дано. Для цього потрібно бути носієм Святого Духа, стати на шлях пошуку істини. Господь Бог не спас людство Марією, а Своїм Єдиноррдним Сином, якого Вона зачала від Святого Духа і народила до земного життя. Це Він наш Спаситель, а Марія - Мати Спасителя. Ось як Церква визнає цю правду в стихирах на Вечірні: "Змій, щоправда, жінкою звів рід людський, але й жінкою був переможений. Творець бо, змилосердившись над ділом рук своїх, ворожнечу поклав між ним і Жінкою – преблагословенною Дівою Марією − між потомством його та її потомством – Ісусом Христом. Вони розчавили його голову, від нього ж не були ніколи пошкоджені, і так спасли від його насильства рід людський" (Стих. на "Господи взиваю").
  Непорочне Зачаття Марії є єдиною подією в усій історії людського роду. Це свідчить про міру важливості даної події. "Полки святих і вибранців Божих, змагаючись із сатаною, перемогли його, але не так, як ти, преблагословенна Богомати! Бо, перше ніж перемогти його, вони були ним поневолені, коли зачались у грісі первородному. А ти єдина зачалася без гріха і до кінця без гріха перебувала, повсякчасно вільна від його влади" (Стих. на "Господи взиваю").
  Марія походила із священичого роду Леві. Господь обрав Її на Матір Свого Сина, щоб у майбутньому показати, що Ісус є початком священства, Найвищий Архиєрей, "Той, Хто приносить і Кого приносять, Хто приймає і Кого роздають", - за словами Херувимської молитви. Чистий плід - непорочне дитя, почало свою життєву історію, наперед передбачену і задуману Творцем для порятунку людства. Але сповнення її залежало і від цієї дитини. Марія була людиною і впродовж свого земного життя досвідчувала чимало спокус та випробувань. Однак, ніщо не змогло ні на мить затьмарити Її чистий розум чи похитнути волю до чогось злого. Таким чином, Пречиста Діва Марія стала співучасницею спасіння людства, прийнявши задум Творця щодо смертної жертви Її Сина. "А ти, пресвята Діво, ціною тієї ж пречистої крови вдостоїлась непорочности в самім своїм зачатті, появивши в собі безплямний образ непорочности святої Церкви. Ти чуєш від свого небесного обручника, що каже: Як лілея між будяками, так люба моя між доньками; і знову: Уся ти гарна і вади нема в тобі", - так молиться Церква в цей празник.
  Стан безгрішності, духовної чистоти, не виникає сам по собі і не утримується зусиллями самої людини. Це неможливо. Чистота душі безпосередньо залежить від близькості з Богом. У житті Марії близькість з Богом була настільки тісною, що Її воля завжди співпадала з волею Бога. Так стається тоді, коли є сильний зв'язок взаємної любові. Тому, згідно навчання святих отців, найважливіше завдання людини - відновитися до стану безгрішності завдяки безумовній любові до Бога. Пречиста Діва Марія любила Господа без жодних умов, претензій чи нарікань, бо змістом Її щастя було не власний спокій, безпека родини, фінансова стабільність чи будь що інше. Щастя непорочно зачатої Діви - перебувати в любові. Варто запитати себе: чи може це стати й моїм щастям?


  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Успіння Пресвятої Богородиці

  Зіслання Святого Духа

  Благовіщення

  Зачаття Пречистої Діви Марії святою Анною

  21 ВЕРЕСНЯ – РІЗДВО ПРЕЧИСТОЇ ДІВИ МАРІЇ

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні