• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Успіння Пресвятої Богородиці

  Успіння Пресвятої Богородиці

  "Дивні твої таємниці, Богородице!* Престолом Всевишнього ти явилася, Владичице,* і від землі на небо ти сьогодні перейшла.* Велика твоя слава сяє божественними чудесами.* Діви, з Матір'ю Царя, піднесіться на висоту!* Радуйся, Благодатна, з тобою Господь,* що через тебе подає світові велику милість"(Стих.на "Господи воззвах")  Дорогі браття і сестри!

  У цей світлий празник Успіння Пресвятої Богородиці ми завершуємо літургійний рік. Він був часом святкування ввжливих подій з життя Ісуса Христа, Пресвятої Богородиці, вшанування пам'яті апостолів, святителів, мучеників, преподобних чоловіків та жінок. Пригадуючи історію минулого ми продовжуємо її щоденно як історію спасіння завдяки Божій милості та благодаті. Так Господь є з нами тепер, щоб бути з нами навіки.
  Центральною особою цього свята є Пресвята Богородиця. Через Неї Господь Бог відкриває людству правду про людину: якою вона має бути і заради чого.
  Те, якою має бути людина, закладено в словах архангела Гавриїла, звернених до Марії: "Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою". Благодать Божа заповнює простір лише чистого серця. А Марія була такою вже від лона матері Своєї. Тому, перше завдання людини - дбати про чистоту свого серця. Чисте серце вільне від пороків та шкідливих звичок. Серце очищається не матеріальними засобами, а Богом, як писав псалмопівець Давид: "Серце чисте створи в мені, Боже, і духа правого обнови в нутрі моєму". Чистота серця є передумовою споглядання Бога: "Блаженні чисті серцем, бо вони побачать Бога", - сказав Ісус. Щоб дбати про чистоту свого серця, потрібно бути дуже вмотивованим.
  Любов до Бога зближує людину з Творцем. А все тому, що Він є Вічною Любов'ю.
  Господь є найвищою Мудрістю. Хто живе з Богом, той живе мудро.
  Пресвята Богородиця жила з Господом усе земне життя. Серед людей Вона перша ставиться як зразок мудрості. Мудрість є даром Божим і здобутком людини. Адже, хто її не прагне, той її і не має. Щоб здобути мудрість, потрібно прагнути Бога. Якщо прагнення Бога стають щораз сильнішими, то і мудрість здобувається більше.
  Пречиста Діва Марія від зачаття до успіння прожила "повною благодаті". Змістом Її життя була любов до Бога, а окрасою - мудрість.
  Неможливо стати мудрим без любові Бога. Хто любить, той прагне бути в єдності з тим, кого любить. А хто любить Бога, ніщо не відлучить його від цієї любові: "......." Жодне добро, найдорожча річ у світі ніколи не зрівняються мірою вартості з любов'ю. Адже любов - це найвища цінність, якою людина створена і задля якої живе. Навіть запалий атеїст пізнає справжній зміст свого життя в любові, оскільки любити і бути любленим - це фундаментальні потреби кожної людини не задовольняючи які життя перетворюється на інстинктивне існування.
  Любов дає життю повноту, навіть якщо людина страждає. Страждання -це рана на тілі чи душі людини, яка обділена любов'ю по відношенню до себе. Однак, можна любити й тоді, коли тебе не люблять. 
  Пресвята Богородиця співстраждала із Своїм Сином, якого багато хто не любив, ба більше, - свідомо бажали його смерті. Рани і біль Ісуса залишали свій відбиток і на серці Його Матері. Однак, сила любові до Бога, якою була сповнена Богородиця,  допомагала Їй незмінно любити людей, серед яких було чимало ворогів Її Сина. Так Марія зберігала в собі повноту життя. Любов приносить цінні плоди:  силу і мудрість.
  У визначений Богом час земне життя Богородиці завершилося. Це завершення не було кінцем, а лише переходом "від слави у славу" на радість ангелам і людям: ""Ангельські хори радіють безсмертним Успінням Божої Матері. Вона бо відходить й оселюється у вічне житло; приходить до небесної веселости,та входить у божественну радість і вічну насолоду"(Стих. на "Господи воззвах"). Той, Кого Вона вмістила у Своєму лоні, сьогодні як Цар і Владика, приймає Її у небесні оселі, щоб радості їхній не було меж. Це найбільша нагорода, яку можна отримати. Творець і творіння з'єднані навіки Єдиним Життєдайним Духом. Залишається сказати: "Звершилося!"
  Дорогі браття і сестри!
  Серед мільярдів людей знайдімо себе як того, хто в єдності з Богом пише свою історію спасіння, умом і серцем сягаючи висот пізнання Всевишнього, який приготував вічне Царство тим, хто Його любить. Амінь.  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Неділя VIІ по Зісланні Святого Духа

  Понеділок Святого Духа

  Святе Богоявлення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

  Неділя перед Богоявленням

  XXVI Неділя по Зісланні Святого Духа

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні