• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Неділя 1 Великого посту

  Неділя 1 Великого посту

  "Біжімо витривало до змагання, що призначене нам, дивлячися пильно на Ісуса, засновника й завершителя віри, який, замість радості, що була перед ним, витерпів хрест, не звертаючи уваги на сором, і возсів праворуч Божого престолу"(Євр.12,2)

  Дорогі браття і сестри!
  Минув ще один тиждень, який залишить в історії нашого народу чергові жертви українських захисників і цивільного населення та нові перемоги над ворогом окупантом. Почався новий етап війни, в якому ми повинні ще сильніше вірити в незламний дух наших воїнів, в непереможну силу об'єднаного українського народу, а найголовніше, вірити в захист і допомогу Божу.
  Перша неділя Великого посту називається неділею Православ'я. У цей день Церква зосереджує пильну увагу на постаті Ісуса Христа, Божого Сина. Він,
  бувши неописаним за своєю Божою природою, останнім часом  воплотився, і зволив стати описуваним прийнявши тіло, та взяв на себе всі його властивості. Такими молитовними текстами Церква проголошує віру в Бога, якому служить та поклоняється як Божеству. Історія богопоклоніння давня, адже, сягає часів перших людей. Тому в передсвятковий день на Вечірні ми згадуємо старозавітних праведників як приклад для наслідування у вірності Господу в різних обставинах їхнього життя: "Богонатхненні пророки, що словом тебе провістили, ділами вшанували й безконечне життя здобули. Не бажаючи служити створінню, більше ніж тобі, Владико Створителю, вони по-євангельському відвернулись від усього світу й уподібнилися до твоїх страждань, які вони прорекли". Автор послання до євреїв описує, якою ціною люди засвідчили свою вірність: "Часу не вистане мені, як почну розповідати про Гедеона, про Варака, про Самсона, про Єфту, про Давида й Самуїла та пророків, що вірою підбили царства, чинили справедливість, обітниць осягнули, загородили пащі левам, вогненне полум'я гасили, вістря меча уникали, ставали сильні, бувши недолугі, на війні проявили мужність, наскоки чужинців відбивали. Жінки діставали назад своїх померлих, які воскресали. Інші загинули в муках, зрікшися від них звільнитись, щоб осягнути ліпше воскресіння. Інші зазнали наруг і бичів, кайданів і в'язниці,  їх каменували, різали пилою, брали на допити; вони вмирали смертю від меча, тинялися в овечих та козячих шкурах, злиденні, гноблені, покривджені;  вони, яких світ був невартий, блукали по пустинях, по горах, по печерах та земних вертепа"(Євр.11,32-38).
  Яка ж користь для людини від віри в Бога? А відповідь коротка: свобода і життя! Як приклад, хочу пригадати історію про макавейських мучеників - семеро братів та їхню матір. Безбожний цар Антіох зобов'язав усіх євреїв їсти свинне м'ясо, що вважалося порушенням Божого закону. Хто з євреїв противився цьому, був підданий жахливим катуванням та смерті. Вони вірили, що виконання закону забезпечить їм свободу і вони отримають дар життя, над яким смерть не має влади, бо це життя вічне. Зокрема, один із братів так промовив до царя: "Ти, злочинцю, забираєш у нас це життя дочасне, але цар світу воскресить нас, що вмираємо за його закон, - до вічного життя"(ІІМак.7,8). Інший так говорив: "Ліпше померти від руки людей, коли хтось має надію в Бога, що він воскресить його знову; для тебе ж воскресіння до життя не буде"(ІІМак.7,14). "Опісля, за тим, привели п'ятого й заходились його катувати. Тоді він глянув цареві в очі й мовив: "Ти чиниш владою, яку маєш над людьми, все, що хочеш, хоч і ти тлінний; але не думай, що Бог покинув наш народ! Зажди, отже, тож побачиш велику його силу, і як він тебе й твоє потомство покарає! Після цього привели шостого, який мавши вмирати, сказав: "Не зводь себе даремно. Ми бо терпимо те з-за себе самих, бо ми грішили супроти нашого Бога; тому над нами й стались предивні лиха; та не думай, що уникнеш кари, ти, що насмілився з Богом воювати"(ІІМак.7,15-19). Коли настала черга наймолодшого, цар звернувся до матері, щоб вона переконала сина виконати царський наказ. Але вона промовила: "Сину мій, змилуйся надо мною, що носила тебе в лоні 9 місяців, що годувала тебе три роки і вигодувала та й довела до цього віку, кормивши тебе.
  Не бійся цього ката, а гідний своїх братів, прийми смерть, щоб я могла тебе в Божому милосерді знову мати разом з братами"(ІІМак.7,27;29). В останніх словах, звернених до царя, син промовив: "Я ж, як і мої брати, віддаю тіло і душу за батьківські закони, просивши Бога, щоб незабаром змилувався над нашим народом і щоб ти, зазнавши кар і муки, визнав, що він - Бог єдиний; та й щоб гнів Вседержителя, слушно наведений на весь наш народ, припинився на мені й на моїх братах". Розгніваний тим, цар мучив його ще гірше, ніж інших, бо дошкулила йому наруга. Отак він і розлучився бездоганно із життям, звірившись повнотою на Господа. Останньою після синів померла й мати"(ІІМаа.7,37-41).
  Дорогі браття і сестри, ця історія допомагає нам беззаперечно визнати, що передумовою повної свободи (як всередині людського серця від зла, так і ззовні від загарбників-окупантів) є життя народу вірою в Бога. Якщо скарб віри не передається від покоління до покоління як основа людського світогляду і принципів життя, то згодом доведеться принести велику покутничу жертву, в якій чимало невинних людей.
  Сьогодні наш час озброїтися постом і молитвою від серця благаючи Божого помилування, щоб стати повністю вільними. Для перемоги зла ззовні ми потребуємо, насамперед, перемогти його всередині себе самих. Відтак, об'єднані єдиним духом мудрості, розуму, ради, кріпості, знання, побожності, страху Божого ми стаємо непереможним народом, бо з нами Бог. Український народ продовжує писати свою історію в боротьбі за свободу і життя. Тепер настав час визнати: ми сильні як ніколи, бо ми разом. Задумуйте задуми, та вони не вдадуться; давайте накази, та вони не здійсняться; могутні, покоряйтеся: бо з нами Бог!  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Неділя Сиропусна

  Неділя Всіх святих

  Хрестопоклінна неділя

  Неділя православ'я

  ДУХОВНА АПТЕЧКА НА ВСІ ВИПАДКИ ЖИТТЯ

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні