• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Неділя 4 Великого посту

  Неділя 4 Великого посту

  "Цей рід нічим не можна вигнати, тільки молитвою та постом"(Мк.9,29).


  Дорогі браття і сестри!
  Ось уже й четверта неділя Великого посту. Сьогодні у читанні Святого Євангелія ми чуємо про важливість молитви і посту, що в черговий раз підкреслює два фронти боротьби за життя людини: видимий і невидимий. Саме людина виступає об'єктом цієї жорстокої агресії, ініціатором якої є злий дух. Він не милосердиться ніколи, оскільки змістом його буття  є руйнувати і знищувати Божий дар - людське життя. Для перемоги у цій невидимій боротьбі необхідно, щоб людина була суб'єктом, тобто тим, хто активно воює, озброївшись, за словами Ісуса, молитвою і постом.


  Тисячолітній досвід засвідчує, що молитва і піст роблять людину непереможною у духовній боротьбі. І не дивно, адже, це ті засоби, які допомагають зміцнити стосунок з Богом, якого єдиного диявол боїться. Тому, хто молиться і постить задля укріплення в Господі, той перемагає. Посилаючи своїх учнів на проповідь Ісус дав їм владу над нечистими духами, щоб виганяти їх з людей. У книзі Діяння апостолів описано чимало подій, коли іменем Ісуса Христа апостоли звільняли людей з-під влади нечистих духів.


  Приклад чоловіка, про якого чуємо сьогодні, вказує на силу, якою володіє диявол. Він використовує її, не лише щоб погубити жертву, а й щоб налякати інших. Ця сила проявляється різною мірою. Апостоли не змогли звільнити юнака, хоч і мали владу це робити. Ісус пояснює їм, що для перемоги завжди потрібно бути сильнішим, а сила нарощується молитвою і постом.
  Молитва допомагає опанувати свій розум. Він призначений для пізнання правди, еталоном якої є Бог. Тому важливо свій розум виховувати у пізнанні Бога, який є джерелом освячення і всякого добра. У відповідь на молитву людини Господь очищає розум, який пізнає правду в чистому вигляді про все: про Бога, про світ і про себе. Таким чином властивість людини помилятися зводиться до мінімуму. З життя святих дізнаємося про людей, які отримали від Господа дар прозорливості. Це яскравий приклад чистого розуму.


  Піст як засіб дуже ефективно допомагає опанувати людині своє тіло. Так зміцнюється її воля. Якщо пам'ятати, що життя - це боротьба за те, щоб жити, то зрозуміло чому важливо бути сильною вольовою людиною. На цю тему апостол Павло писав: "Знаю бо що не живе в мені, тобто в моїм тілі, добро: бажання бо добро творити є в мені, а добро виконати - то ні; бо не роблю добра, що його хочу, але чиню зло, якого не хочу. Мені бо милий за внутрішньою людиною закон Божий, але я бачу інший закон у моїх членах, який воює проти закону мого ума і поневолює мене законові гріха, що в моїх членах. Нещаслива я людина!"(Рим.7,18-19;22-24). Піст допомагає відновити первісну гармонію між тілом і душею. Правильний піст ніколи не приведе до ненависті свого тіла, бо за словами того ж апостола Павла, тіло - це храм Святого Духа. Саме вміння панувати над собою є ознакою любові до себе. З історії знаємо, що піст є джерелом сили. Хоч тіло, на перший погляд, слабне, але силу людина отримує безпосередньо від Бога. Зокрема всенародний піст у протистоянні загарбникам як доказ уповання на Господа був могутнім засобом перемоги.
  Час війни в Україні співпадає з часом Великого посту. Чимало людей вважають, що це війна з сатанізмом. Тому перемога над ворогом, який використовує людський і воєнний ресурс проти мирного українського народу, буде не лише перемогою одного народу над іншим, а й перемогою Бога над дияволом, щоб невіруючі увірували, що є Бог на світі і Він непереможний!


  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Неділя ХХІІІ по Зісланні Святого Духа

  Неділя ХІХ по Зісланні Святого Духа

  Неділя Х по Зісланні Святого Духа

  Святе Богоявлення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

  Пастирське Послання Блаженнішого Святослава і Постійного Синоду на Великий піст 2014 року

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні