• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Неділя ХХІІІ по Зісланні Святого Духа

  Неділя ХХІІІ по Зісланні Святого Духа

  "Ісус спитав його:
  – Як тобі на ім'я?
  – Леґіон – відповів той, багато бо бісів увійшло в нього"(Лк.8,30)

  Дорогі браття і сестри!
  Світ, в якому живемо, часто порівнюють до арени, де відбувається постійна боротьба двох протилежних сил - добра і зла. Центральною дійовою особою в ній є людина. Людський розум здатний дійти до переконання, що існує Абсолютне Добро, і Ним є Бог. А що таке зло?
  Найпростіша відповідь - це відсутність добра. Добро вічне, бо вічний Бог. Як появилося зло? Згідно Божого Об'явлення знаємо, що кожне створіння було добре, а з розумних лише людина і ангели обдаровані свобідною волею. Тому їхня діяльність є вищою від інстинктивного рівня, як у тварин. Святі отці навчають, що Бог на початку створив духовний світ(ангелів), потім матеріальний, а вкінці людину - як поєднання двох вимірів матеріального і духовного. Ангели як чисті, безтілесні духи, призначені для служіння Господеві. Однак, їх рішення не є наперед визначене Богом, а залежить від них самих. Тому частина ангелів, почавши від Люцифера, збунтувалися проти Бога, внаслідок чого втратили природну чистоту і Божу благодать, і таким чином, стали джерелом і носіями зла. Переставши бути добрими, вони змінилися на злих. У цьому контексті святий Григорій Богослов також вважає, що зло - це відсутність добра. Оскільки ангели безтілесні, вони не здатні до покаяння. Під впливом сильніших, на чолі з Люцифером, від Бога відступила велика кількість добрих ангелів. Правду про це ми чули в сьогоднішньому Євангелії. Легіон - це 6000 воїнів римського війська. Тож, важко й уявити силу злих духів, які опанували чоловіка. Євангелист Лука описує, що діялося з ним, коли ці духи проявляли агресію. Чоловік став об'єктом для знищення і засобом залякування багатьох людей. В такому стані він не міг жити з народом, бо його боялися. В дійсності злі духи надзвичайно сильні та розумні. Тому їхньою зброєю є не лише ці властивості, а й сама людина. Диявол часто використовує одних для підпорядкування собі інших. Хто виявляє непокору, тих залякує. Важливо пам'ятати, що він може нашкодити лише тілу людини і то з Божого допусту, але доступ до її душі для нього закритий, хіба що у випадку добровільної згоди людини на гріх. 
  Оскільки людина відкуплена хресною жертвою Божого Сина і їй приготоване вічне життя з Богом, вона є єдиним та незмінним об'єктом знищення диволом. Суть такого знищення полягає в розірванні особистого стосунку з Богом та житті за "власними законами", тобто так, як зручно для досягнення своєї мети. Пристосувавшись до цього людина не помічає, як стала жертвою маніпуляцій, цинічного обману і продовжує жити на самознищення. Тіло є даром Божим і храмом для Святого Духа. Чим воно стає, коли людина є носієм зла? Біснуватий чоловік є прикладом одного з методів, які диявол використовує проти людини, знущаючись над нею. Жодна людина не змогла біснуватому допомогти. Зло може бути переможене лише добром. Тому при зустрічі з Ісусом, якого чоловік не знав, раптом звертається до Нього правильними словами: "Що мені і тобі, Ісусе, сину Бога Всевишнього? Благаю тебе, не муч мене!"(Лк.8,28). Це свідчить про те, що злі духи знали, хто такий Ісус. Він не лише син Йосифа і Марії з Назарету. Він - Син Бога Всевишнього, Він Бог, якому ці духи раніше служили, вони знають, що Він сильніший від них, тому бояться і тремтять перед Ним. Ці духи споглядали красу, славу, велич і силу Бога. Вони знають, що він Всемогутній, тому страшно потрапити в руки Бога. Натомість, людина, яка не має такого досвіду, поводиться так, немов би все належало їй, або ж з думкою про те, що все можна вирішити неважливо якими засобами, чи банально відмовляється вірити в те, чого ще не пізнала. Такі ознаки в людині є доказом якого вона духа і точно не Божого. Отож, біси - це живі розумні істоти, сповнені зла. Їхній об'єкт - людина, а мета - її знищення. Єдиний, Хто може її врятувати - це Бог. Тоді Він став людиною, зустрівся з біснуватим і звільнив його з-під влади смерті, відновивши образ нормальної людини: "...сидів при ногах Ісуса, одягнений та при умі ..."(Лк.8,35).
  Історія життя цього чоловіка засвідчує реальне існування двох воюючих сил: Бога, який дає життя і захищає його, та диявола, який не може дати нічого доброго, але має ціль і силу руйнувати та знищити життя людини.
  Важко зрозуміти реакцію людей герасинської околиці на те, що Ісус зробив. Вони зважали не на зцілення людини, а на смерть свиней, яких знищив не Ісус, а диявол, отримавши на це дозвіл від Ісуса. Христос показав, що цінніше для Бога. Так має бути і в свідомості людини. Страх перед Ісусом вказував на те, що люди не знали Бога і не ставили собі це за ціль. Вони обрали спосіб життя, в якому комфортно себе почували, але без Божої правди. Виникає запитання: якого ж вони духа? Кому належали? Якщо боялися Бога і проганяли Його геть, чи можуть так робити діти Божі? Діти слухають батька і прагнуть бути в ним. Вони добре знають його, вірять йому і почуваються з ним у безпеці. Діти прагнуть бути подібними до батька, який випромінює любов і доброту, прощення і милосердя. Діти пишаються батьком, який поважає їх і захищає від небезпеки. Ісус своїм вчинком об'явив людям образ Бога - Батька, але вони не зрозуміли і не прийняли Його. Духовне невігластво і сліпота є важкими хворобами, які в деяких людей бувають невиліковними. Небезпечні вони не лише для носіїв, а й тих, хто поруч, бо й вони можуть захворіти. Ці хвороби призводять до смерті не стільки фізичної, скільки духовної як втрати життя з Богом на період вічності. Отож, Ісус не приймає прохання чоловіка йти за ним, а наказово заявляє: "Вернися додому й розкажи все, що Бог зробив тобі"(Лк.8,39). Від цього часу чоловік став свідком правди про Доброго Бога не з розповідей людей, а тому, що сам пережив, який Добрий Господь. Своєю присутністю та словом він запевняв людей, що для Бога немає нічого неможливого: яким сильним не було б зло, воно завжди слабше від Господа. У цьому сутність правдивого Божества. Святі Версонуфій і Йоан навчають: "Безнастанно взивання імені Бога умертвляє не тільки пристрасті, а й самі гріхи, що слідують за ними. Як лікар підбирає відповідні ліки хворому, щоб йому полегшало, так само й ім'я Боже, що його безнастанно призиваємо, умертвляє всі пристрасті в нас, хоч ми й не відаємо, як це діється". Один старець мовив: "Є три сили в сатани, що сприяють усякому гріхові: перша - забуття, друга - лінивство, третя - похіть, від неї ж чоловік падає. Отже, коли ум є пильним і чоловік не забувається, то не лінуватиметься; коли ж не лінуватиметься, то не впаде в похіть; коли ж не матиме похоті, то не впаде ніколи за Божою ласкою".
  Дорогі браття і сестри!
  Зауважмо, світ постійно пропонує щось нове, зачаровуючи зір, привертаючи увагу, пробуджуючи піднесені відчуття. Але, важливо зауважити, як довго це триває? Ми скажемо: все змінюється, все минає, процес розвитку триває постійно і це добре. Та варто запитати: як довго триває радість у людському серці? Відповідь дає зрозуміти наскільки духовні цінності важливіші від матеріальних. Одні і другі потрібні, бо є невід'ємною частиною життя людини. Пошук Бога веде до придбання свободи і життя у правді, у Святому Дусі. Натомість постійний моніторинг за пропозиціями світу і нестримне бажання їх придбати веде до залежності від духа рабства. На жаль, в сучасному суспільстві людина не завжди розглядається як суб'єкт, що має високу гідність і вартий пошани, а як об'єкт, який потрібно використати поки у нього ще є ресурс. Це серйозний виклик, якому можуть протистояти лише сильні Духом не людським, а Святим. Просімо в Нього допомоги, просвічення, очищення і спасіння. Амінь.


  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Неділя перед Воздвиженням

  Неділя XІ по Зісланні Святого Духа

  Неділя VIII по Зісланні Святого Духа

  Третя неділя по Зісланні Святого Духа

  XXIX Неділя по Зісланні Святого Духа

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні