• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Третя неділя по Зісланні Святого Духа

  Третя неділя по Зісланні Святого Духа

  Дорогі браття і сестри!
  Послухавши весь цей уривок, може скластися враження, що Ісус говорить про світ ілюзій та мрій. Але ж, Він сам був повноцінною людиною і задовольняв потреби свого тіла, як і всі люди. Ісус не жив мріями, а реальністю. Як Бог, він досконало знав і знає людину, бо сам її створив. Тому, це звернення до слухачів у радикальній формі є запрошенням жити так, як відповідає людині.
  "Світло тіла твого - око твоє" (Мт.6,22). Очима людина сприймає зовнішній світ. Але ж процеси сприйняття відбуваються за участю розуму. Якщо розум спрямований на пізнання правди, він чистий, а отже, зорове сприйняття буде вірне, без жодних упереджень чи ворожості. Простота і чистота сприйняття відновлює моральний стан людини, яка за словами апостола Павла стає "храмом Святого Духа", носієм Божого світла у собі. Це світло випромінює з її нутра, із серця, проникаючи крізь тіло назовні. Першою видимою ознакою цього є простий і світлий погляд. Фактично, це вже результат довготривалої праці над собою. Однак, цю працю не можна вважати наругою над собою. Радше навпаки, це повернення себе до повноцінного здорового стану, в якому людина гармонійно розвивається. Та оскільки в кожного є вроджена схильність до зла, то вибір правильного рішення вимагає неабияких зусиль. Важливо підкреслити, що такий вибір в поодиноких випадках може не дати бажаного результату: "крок вперед, два назад" ніколи не буде рухом розвитку. Бог є абсолютно досконалий. Тому, лише рух до Бога є рухом до більшої досконалості, який виключає будь-який інший напрям. Отож, Ісус про це і говорить: "Ніхто не може двом панам служити: бо або одного зненавидить, а другого буде любити, або буде триматися одного, а того знехтує. Не можете служити Богові і мамоні" (Мт. 6,24). Рух до Бога відбувається завдяки довірі та виконанні Його волі через служіння. Він є Творцем людини, і Він є її Дорогою і Життям.
  Світ є добрий, і мав би викликати в кожної людини подив і захоплення своєю красою та порядком. Але, чи так є насправді? У чому ж причина? 
  Відповідь проста і  зрозуміла: не світ негативно впливає на людину, а людина неправильно сприймає світ. Світ не додає їй життя, він своєю гармонійною єдністю у різноманітності вказує їй на Життя, на Бога. "Ось чому кажу вам: не турбуйтеся вашим життям, що вам їсти та що пити; ні тілом вашим, у що одягнутись" (Мт.6,25).  За логікою Христа, щоб жити, людині потрібно шукати, насамперед, не дарів, а Дателя дарів.
  З-поміж усіх створінь лише людина може спілкуватися з Богом, лише людина створена на Його образ, лише вона покликана до вічного життя, саме за неї Божий Син віддав своє життя, умерши на хресті. Отримавши таку високу гідність, немає змісту недооцінювати Господа, бо "все" Його передане нам, однак не у власність, а в користування, щоб єдиною метою був Бог, а не речі. "Тож не турбуйтесь, кажучи: що будемо їсти, що пити і в що одягнемося? Про все те побиваються погани. Отець же ваш небесний знає, що вам усе це потрібне" (Мт.6,31-32). Дійсно, варто себе інколи запитувати: хто більше знає - я чи Бог? Мій розвиток має передбачати також і свободу. Є успіх, що веде до рабства, до залежності, зокрема від себе самого. Чим тоді людина відрізняється від поганина? Лукавий за посередництвом оточення, реклами та інших маніпулятивних методів надзвичайно витончено здійснює підміну цінностей в свідомості християнина, який заради набувати і панувати продає своє сумління. Це не самоствердження чи самореалізація, а самообман, суцільна деградація особистості. Такий спосіб мислення і життя нічого спільного не має із справедливістю. Істинна справедливість основується на прагненні спільного добра і добра ближніх, бувши чесним перед собою, перед Богом і людьми.
  Цар Давид писав: "Блажен чоловік, що за порадою безбожників не ходить, і на путь грішників не ступає, і на засіданні блюзнірів не сідає, але в Господа законі замилування має. Він - мов те дерево, посаджене понад потоками водними, що плід свій дає у свою пору й що лист його не в'яне, і все, що чинить він, йому вдається" (Пс.1,1-3).
  І справді, людина, мов дерево, посаджене у світі приносити плоди, варті своєї гідності - плоди досконалого життя, подібного до Бога. Так розвивається новий рай, в якому кожен задовольняється своєю мірою буття з Богом. Амінь.


  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Неділя по Богоявленні

  Святе Богоявлення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

  XXIX Неділя по Зісланні Святого Духа

  Обрізання Господа нашого Ісуса Христа

  XXVII Неділя по Зісланні Святого Духа

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні