• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Неділя XІ по Зісланні Святого Духа

  Неділя XІ по Зісланні Святого Духа

  "І змилосердився пан над тим слугою, відпустив його й подарував йому борг той"(Мт.18,27)


  Дорогі браття і сестри!
  Притчею про милосердного Царя Ісус представляє Царство Небесне. Цей вислів найчастіше переносить слухача у майбутнє, а інколи викликає більше сумнівів, ніж впевненості в тому, що Царство Небесне дійсно існує. Більше того, звідси ніхто з людей не зійшов на землю, щоб розповісти як там їм живеться після смерті. Лише Цар задля нас людей зійшов з неба, воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і став людиною, щоб своїм словом об'явити правду про невидиме Боже Царство. Насправді, невидиму дійсність, зокрема те, що стосується Бога,  важко описати людським словом. Тим не менше, Ісус, - Божа сила і Божа мудрість, використовує потрібні слова, а то й цілі історії, щоб передати зміст існування Небесного Царства.
  Сьогодні ми почули розповідь, яку можна назвати притчею про милосердного Царя. Важливо пригадати, що Ісус неодноразово наголошував своїм опонентам на необхідності бути милосердним: "Горе вам, книжники й фарисеї, лицеміри, що даєте десятину з м'яти, кропу і кмину, а занедбуєте, що найважливіше в законі: справедливість, милосердя і віру. І те слід робити, і того не слід лишати"(Ми.23,23-24). Якщо за словами апостола Івана Бог є Любов, то милосердя - це прикмета любові. Апостол Павло у першому посланні до Коринтян написав про це дещо іншими словами: "Любов... не поривається до гніву,..  все зносить, ... все перетерпить"(ІКор.13,5;7). Для Бога бути милосердним - це незмінна норма Його життя. Пригадаймо, що відповів Ісус на питання скільки разів потрібно прощати кривдникові: сімдесят разів по сім. Оскільки число сім у Біблії символічно означає нескінченну кількість, то Бог не може зобов'язувати людину більше від себе. Таким чином Ісус запрошує людей жити згідно Божих норм, які визначають Божу досконалість. Він пропонує людям жити досконало. 
  Історія минулого і сучасності знає чимало людей, які проявляють милосердя по відношенню до убогих, хворих, немічних, одиноких. Це сильне свідоцтво людяності, основа суспільної єдності та тривалого миру. Милосердя демонструє відкритість допомагати, рятувати, співпереживати. Милосердя виховує "добре серце". Людина з добрим серцем уподібнюється до Бога. Знаючи про милосердя Ісуса над хворими людьми, один чоловік звернувся до Нього і в своїй потребі словами: "Учителю добрий", - на що Ісус відповів: "Ніхто не є добрий, крім одного Бога".  Як бачимо, доброта людини вимірюється її милосердям.
  Бути милосердним - означає також вміти прощати і багато прощати. У притчі про милосердного Царя Ісус подає образ Бога-Отця, котрий хоч і скривджений слугою, однак, прощає і дарує стільки, що той до кінця життя разом з усією своєю родиною не зміг би повернути. Господь Бог ідеально знає зіпсовану природу людини, тому фундаментальним принципом у формуванні Його стосунків з нею  є прощення, яке руйнує невидимі бар'єри і вносить світло для більшого пізнання Бога. Боже прощення відкриває перед людиною зміст Його життя, а це любов. Саме нею Він торкається найбільш затверділих ділянок людського серця, щоб оздоровити його.
  Бог ніколи не жаліє за своє милосердя, коли немає навернення людини. Бо милосердя є даром Його любові. Він не розчаровується, а застосовує інші методи з метою врятувати, а не покарати. Божа любов не є "сліпою", тому й милосердя Його має зміст. Отож, притча закінчується справедливим рішенням Царя: "І розгнівавшись його пан, передав його катам, аж поки не верне йому всього боргу"(Мт.23,34). Невміння слухати, приймати прощення, гнів, агресія, відсутність милосердя по відношенню до ближнього стали фатальним вироком для боржника Царя, бо втратив все. Тут відкривається суть Божої справедливості, яка не пов'язана з покаранням, а з висвітленням правди про власну потворність та усвідомлення себе чужинцем по відношенню до Небесного Царства.
  Дорогі браття і сестри, світ набуває чарівної краси, коли людина випромінює прикмети любові. Так він може поступово перетворюватися в рай, в якому хочеться жити.
  Лише таким чином Небесний Цар будує свої храми у серцях людей, тих, хто прагне бути подібним до Нього. "Тепер же зостається : віра, надія, любов, - цих троє; але найбільша з них -  любов"(ІКор.13,13). Пам'ятаймо, любимо тоді, коли все добро робимо серцем! Амінь.  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Неділя ХІІІ по Зісланні Святого Духа

  Успіння Пресвятої Богородиці

  Неділя VIІ по Зісланні Святого Духа

  Неділя Закхея

  Святе Богоявлення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні