• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Неділя ХІІІ по Зісланні Святого Духа

  Неділя ХІІІ по Зісланні Святого Духа

  Дорогі браття і сестри!
  Притча про виноградаря і виноградник нагадує нам біблійний опис створення світу. Автор книги Буття представляє його короткою історією тривалістю шести днів.  Важливо зазначити, що Господь творив усе своїм словом. Не менш важливим є питання: що спонукало Бога творити? Адже, з Божого Об'явлення знаємо, що Він цілком самодостатній і в Тройці Єдиний. Зв'язок між Божими Особами - це любов. 
  Зміст любові - давати від себе. Дарування постійно відбувається в лоні Пресвятої Тройці, де кожна Особа взаємно дарує себе у любові. Однак, ця любов не обмежується лише "простором" Бога, а виражається назовні в актах творення. Створити - означає покликати до існування щось з нічого, "з небуття до буття". Бог все створив з любові, а любов є найвищою мірою досконалості. Тому й написано: "І побачив Бог все, що він створив, і воно було дуже добре"(Бут.1,31). Людину Бог створив "на свій образ". Це означає, що в людині міститься певне відображення Творця. Оскільки Господь за своєю природою Дух, то подібність людини до Нього не стосується її тілесності. У людині є духовна сутність, яку біблійні автори часто називають душею. Згідно Божого задуму людина покликана бути управителем у світі, що зазначено у слові "підпорядковуйте". Однак, це не означає приймайте у свою власність, робіть, що завгодно. "Підпорядковуйте" - означає вміло користуватися, зберігаючи світ добрим, яким він був напочатку. Так тривало доти, поки людина не змінилася у своєму ставленні до Бога: погодившись на намову диявола причаститися плоду з дерева пізнання добра і зла, щоб бути такою як Бог і мати все у своїй власності. Людина втратила природну чистоту, свою сутність як цілком доброї. В результаті цього змінилося її ставлення до світу. Нажаль, з плином історії це стало закономірністю, оскільки упадок прародичів змінив стан не лише певної особи, а всієї людської природи. Тому кожна людина, за винятком матері Ісуса Марії, є його причасницею з усіма наслідками. Таким чином, усі потребуємо відновлення до первісного природного стану цілком доброї людини.
  У притчі про виноградник Ісус представляє до якого рівня цинізму опустилися найняті господарем виноградарі, не вважаючи за цінність людське життя, навіть не маючи страху перед карою за смерть сина господаря. Подібно відбувається і в наш час. Жага до панування, узурпація влади, зневага людської гідності та життя знищують усі ознаки моральності людини, яка, засліплена дочасними благами, думає, що уникати відповідальності за скоєні злочини можна завжди. Однак, Ісус розвіює такі міркування. Вкінці розповіді Він запитує слухачів: "Отож, коли прибуде господар виноградника, що зробить з тими виноградарями?
  . – Лютих люто вигубить, – відповіли йому, – а виноградник найме іншим виноградарям, що будуть давати йому своєчасно його плоди"(Ми.20,40-41). У кожному процесі є початок і кінець. Справедливий вирок не оминути. Його не варто трактувати як Боже покарання, а самопокарання, яке продовжиться у наступних поколіннях. Добро чи зло, усе передається історії майбутнього. Добро освячує, а зло завдає ран. Шанобливе ставлення до світу, природи, людини дає надію і є депозитом розвитку на майбутнє. Натомість, зневажливе ставлення породжує хаос і розлад, які нічим неможливо зупинити, хіба що свідомим наверненням і зміною життя.
  Дай нам Боже розуміння правди, відваги її захищати та сили нею жити. Амінь.


  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Неділя XІ по Зісланні Святого Духа

  Третя неділя по Зісланні Святого Духа

  Неділя м'ясопусна

  Неділя блудного сина

  XXVIII Неділя по Зісланні Святого Духа

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні