• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Неділя перед Воздвиженням

  Неділя перед Воздвиженням

  "Бог бо так полюбив світ, що дав Сина свого єдинородного, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, але жив життям вічним"(Ів.9,16)


  Дорогі браття і сестри!
  У неділю перед Воздвиженням чесного і животворящого хреста Господа нашого Ісуса Христа Церква пропонує до роздумів цей євангельський уривок. Автор тексту Іван Богослов, коротко і зрозуміло пише про причину і мету воплочення Божого Сина. Унікальність цієї події полягає в тому, що Син Божий відвічно перебуває в єдності з Отцем і Святим Духом. Але, "задля нас людей і нашого ради спасіння зійшов із небес, і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і став людиною". Відтак, в одній особі з іменем Ісус поєдналося дві природи: Божа і людська. В результаті цього Його названо Богочоловіком.
  Насправді єдність двох природи в одній особі є незбагненним Таїнством, так як незбагненний для повного розуміння людиною сам Бог.
  "Бог бо так полюбив світ"
  Поняття любов часто використовується в лексиконі людей і є предметом вивчення різних наук. Мабуть, в основі формування змісту цього поняття лежить питання: а що таке людина? Адже, саме людина серед усіх живих істот здатна любити і приймати любов на найвищому рівні, робити це подібно до свого Творця. Бог все Ним створене любить досконало. А що означає любити в розумінні Бога? Якщо звернутися до біблійних текстів, головним автором яких є сам Господь, а підпорядкованим людина, то найповніше характеризує її апостол Павло у першому посланні до Коринтян: "Любов - довготнрпелива...."(ІКор.13,5-8). Він наголошує, що в Бога немає початку любові, бо любити - це зміст Його життя, а живе Господь вічно. Згідно Божого Об'явлення, весь світ і людина є плодами любові в Тройці єдиного Бога, яка не передається лише від особи до особи, а виражається назовні в актах творення. Таким чином, маємо переконливо вважати, що світ і людина є найдорожчими, найціннішими для Бога.
  Порівняно з різними теоріями про людину, Біблія оповідає, що людина створена Богом на Його образ і покликана до безсмертного життя, життя в досконалій гармонії зі світом і Творцем. Але, користуючись свобідною волею, людина спричинила велику трагедію, порушивши досконалий порядок стосунків з Богом та світом. Вона втратила природний дар безсмертя та безгрішності. Вона порушила свій зв'язок із Богом, внаслідок чого втратила повноту життя. Бо для людини жити - не означає задовольняти лише фізичні та фізіологічні потреби. Жити - це бути носієм вічного життя, яке ніхто не може дати, крім одного Бога. І тільки людина покликана до такого життя, бо має в собі безсмертний дух.
  У Божому розумінні любити - означає дарувати життя. І навіть тоді, коли воно втрачається, Він не перестає любити, а здійснює новий план порятунку, тобто спасіння.
  "Бог бо так полюбив світ, що Сина свого єдинородного дав".
  Хто може дати життя? Живі істоти: звірі, птахи, плазуни, риби, людина. А хто може дати вічне життя? Лише Бог! З любові до Отця і до світу, як правдивий Бог, Син Божий став людиною, переніс на собі весь тягар людських гріхів усіх поколінь, взявши, як символ, на свої рамена хрест, і дозволив себе на ньому убити. (Посланні до Євреїв???)
  "Щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, але жив життям вічним".
  Одного разу прийшов Ісус в околицю Филипової Кесарії, і спитав своїх учнів:
  "За кого мають люди Сина чоловічого?
  Ті відповіли:
  – Одні за Івана Хрестителя, інші за Іллю, ще інші за Єремію або одного з пророків.
  – На вашу ж думку, – каже до них, – хто я?
  Озвався Симон Петро і заявляє:
  – Ти – Христос, Син Бога живого"(Мт.16,13-16). Слова апостола Петра є визнанням віри. Ісус - Син Бога живого. Варто пригадати, що в релігійному переконанні євреїв той, хто називав себе Сином Божим, прирівнював себе до Бога. А це вважалося богохульством і каралося смертю, оскільки вони вірили в одноособового Бога. З євангелй дізнаємося, що Ісус напочатку месіянської діяльності не говорив відверто про своє Боже синівство, Він навіть забороняв людям так говорити про Нього. Згодом не лише люди, а й злі духи через опанованих ними людей називали Ісуса Сином Всевишнього.
  Вони добре знали Ісуса, бо спочатку Йому служили.
  Віра в Бога походить не від знання, а від Святого Духа, який поосвічує людський розум і наповнює своєю присутністю серце людини. Тому й каже Ісус до Петра: "Щасливий ти, Симоне, сину Йони, бо не тіло й кров це тобі відкрили, а Отець мій небесний"(Мт.16,17). Правда про Бога відкривається Святим Духом, який діє там, де Його запрошують: "прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни". Цей Дух очищає перед людиною дорогу пізнання Бога. Чим менше перешкод, тим легше йти назустріч, тим меншою є відстань, а отже, більш ясне і точне пізнання.
  Такий процес пізнання не є ще одним здобутком знань поряд з іншими. Хто пізнає Бога, той сповнюєттся життям, яке ніколи не проминає, так, як не закінчується життя Бога. Пізнання Бога відкриває правду про Ісуса, якого пізнається в Тройці Єдиному, Божого Сина, рівного Отцеві та Духові.
  Любов Ісуса до світу, до людини привела Його на Голгофту, щоб ціною свого життя знищити владу смерті, а силою Божества у триденному Воскресінні відновити все людство до життя вічного. Він переможець над смертю і над адом. Тому Йому належить усяка слава, честь і поклоніння.
  Дорогі браття і сестри!
  З нашого досвіду знаємо, що людський вимір любові нерідко обмежений у часі, визначений певним колом людей чи іншими критеріями. Божа любов є іншою: вона завжди спрямована на дарування життя, відновлюючи стосунки де потрібно і скільки це можливо. "Бо Бог не послав у світ Сина, щоб світ засудити, але щоб ним спасти світ"(Ів.3,17).
  Отак і ми, покликані до життя в любові, докладаймо свої зусилля розуму і волі, щоб у ній зростати і нею жити. Ставимо перед собою високу мету: усе, що будемо  робити, говорити чи навіть думати, робімо з любов'ю. Амінь.  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Неділя XІ по Зісланні Святого Духа

  Неділя VIІ по Зісланні Святого Духа

  Третя неділя по Зісланні Святого Духа

  Неділя Закхея

  Святе Богоявлення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні